Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj warunki słabe. Ale nagrałem, to i pokarzę co wyszło. Ten mały to oryginalny, surowy stack 100%, te duże to 200%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

 

 

 

 

Sat_20150527_004723.jpg

Sat_20150527_004723l.jpg

Sat_20150527_004723ll.jpg

Sat_20150527_004723_pipp_g3_ap49.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym wybierać pomiędzy Bangkokiem a Chile to Bangkok jest taki sztuczny....nienaturalny. Chile jest super ale Wojtka produkcje są i tak wystarczajaco dobre. Chyba nie powinniśmy miec kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel, dzięki za słowa otuchy :).

Pmamot, Saturn w Twoim filmiku wygląda całkiem dobrze. Chwilami, kiedy znika falowanie, widać niezły detal.

Wessel dobrze napisał . Ładniutkie Saturny Tobie wychodzą :) Co do Avika to była najlepsza minuta w całej sesji a i tak z przodu na pierścieniu całkowity brak szczeliny Cassiniego . No żeby trafić taki detal przy tak niskim Saturnie trzeba wielkie mieć szczęście. Trzeba próbować dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta mnie znajomy, jak jeszcze Jowisz był, co ja robie od tej 18 do 24 kiedy siedze przy teleskopie. Kręcę ostrością, odpowiedziałem :D 6 godzin? pyta. No! bo w każdej chwili trafi się 2 min dobrego seeingu a wtedy muszę puścić nagrywanie ^_^ odparłem. Dziwną miał minę ^_^

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wczoraj chwilę pofociłem, co by Syntę przewietrzyć po dłuższej przerwie. Musiałem mocno wyostrzyć. Stackowowałem w Autostakkert, a obróbka w Registax 6. Szkoda, że tak nisko jest ten Saturn...

Synta 8 + MS Lifecam Cinema + platforma paralaktyczna

Saturn 1 jpg.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeł, dzięki tej kamerce zrobiłeś skok jakościowy. Super fotka!

 

Dziękuję bardzo :icon_biggrin: przyznam, że sam jestem mile zaskoczony. Po wczorajszych próbach miałem mieszane uczucia. Przydałby się jeszcze lepszej jakości barlow, niż ten Vixen. Szkoda tylko, że już po sezonie na Jowisza.

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu ostatnio bo jak zwykle praca praca praca... No ale wczorajszy wieczór pozwolił na bardzo krótką sesyjkę. Seeing w miarę no ale ten cirrus heh. Zmiana na kamerę ASI 120mm i tym razem strzały bez Barlowa :)

 

 

Dla ciebie to beż różnicy czy 60 czy 10* i tak robisz super foty - najlepsze :)

 

 

 

 

 

ps. oczywiście zaraz po mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla ciebie to beż różnicy czy 60 czy 10* i tak robisz super foty - najlepsze :)

 

 

 

 

 

ps. oczywiście zaraz po mnie ;)

 

A dzięki :) Za to dzisiaj cirrus był niemiłosiernie dokuczliwy i piękne halo księżycowe się utworzyło :) Ale i tak się udało cosik tam ustrzelić ;)

232803_g3_ap43_conv.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda z tym Księżycem - było co podziwiać :)

Tymczasem i ja między chmurami polowałem na Saturna.

MAK 127, MS Lifecam Studio, Barlow Vixen 2x, UV/IR Cut.

Kombinowałem z saturacją podczas nagrywania, dlatego taki kolor.

 

Moon_232425-cut_pipp_g3_ap110-LR-C-1-13v1.png

Edytowane przez emeł
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nagrałem Saturna. Całą sesję poświęciłem na przetestowanie różnych prędkości nagrywania, w celu sprawdzenia jaki ma to wpływ na jakość materiału. Wcześniej nagrywałem z małym FPS, ponieważ obawiałem się negatywnego wpływu szumu. Ale wpływ ten jest mały, więc mogę nagrywać z większym FPS. Poniżej jest fotka z avika, który został nagrany z prędkością 60 FPS i ma 20 000 klatek, z tego zestackowane 3000.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

 

Sat_20150601_000812.35.jpg

Sat_20150601_000812.60.jpg

Sat_20150601_000812.200.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.