Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po raz pierwszy przetestowałem korektor dyspersji atmosferycznej. Warunki do avikowania były fatalne, ale do sprawdzenia czy korektor działa, były wystarczające. To co od razu rzuca się w oczy, to lepszy obraz, z kamerki kolorowej, na podglądzie. Wizualnie też widać poprawę jakości. Ale do efektów estetycznych trzeba poczekać aż będzie odpowiednia pogoda.

 

Duże podziękowania dla Warpala i Riklaunima. Dzięki Panowie za pomoc :).

 

 

Poniżej kilka fotek.

S1120001.JPG

S1120006.JPG

Sat_20150425_025224.avi_20150425_por.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro21, czemu nie zdebayeryzowałeś avika. Jowisz wygląda na tej fotce dobrze. Po debayeryzacji będzie jeszcze lepiej.

 

 

Wojtku to nie Jowisz tylko Saturn.

 

 

 

 

Co do twoich Saturnów polecam ci powrót do kamery b/w , z filtrem R lub Ir-Pass .

 

Następnie kolor i złożyć w jedno.

 

Natomiast jeśli chcesz mieć jeszcze lepszą fotkę nakręć 20 avi , obrób lekko wyostrz i te 20 klatek ponownie złóż w jedno , i znowu lekko wyostrz , powinno być lepiej , choć na tak niską wysokość ciężko coś poprawić.

 

ps. możesz też nakręcić 1000 avi i postąpić jak wyżej , efekt bedzie jeszcze lepszy , tylko trochę więcej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn. Przez mgłę, nic lepszego nie byłem w stanie zrobić. Jest on z ogniskowej 5875 mm i 70% oryginału.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G,Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_20150430_023638_pipp_g3_ap84_convd.jpg

Sat_20150430_023638_pipp_g3_ap84_convdd.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiejszy Saturn. Przez mgłę, nic lepszego nie byłem w stanie zrobić.

 

 

post-20578-0-99174000-1430361001.jpg

 

Wojtku , jak pisałem wcześniej , zrób takich fotek 100 i złóż w całość , zobaczysz jaki będzie ładny efekt , możesz zbierać materiał przez kilka dni , a dopiero potem złożyć.

 

Oczywiście im więcej tym lepiej , najlepiej było by z 1000 .

 

Ja w ten sposób zrobiłem kiedyś taką fotkę przez RC8" , materiał zbierałem we wszystkich kanałach RGB .

 

Warunki miałem fatalne seeing 2/10 , raz było 3/10.

 

 

 

Oczywiście b/w i filtr R da najlepszy rezultat.

1.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz zbierać materiał przez kilka dni , a dopiero potem złożyć.

 

Hmm, ale to nie byłaby astrofotografia Saturna, a nieco inna dyscyplina: zilustrowanie uśrednionego rozkładu i uśrednionego koloru pasm chmur i pierścieni ;)

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po godzinie 2 warunki bardzo fajne. Ale zawsze jak jest fajnie to i są fajne chmury. Musiałem się spieszyć i nagrałem tylko 3 aviki. Nie było czasu na ustawianie korektora dyspersji, więc nagrałem bez niego.

 

Ogniskowa 2350 mm i 5875 mm.

 

 

Sat_20150503_021535_pipp_g3_ap14_conv.jpg

Sat_20150503_021942_pipp_g3_ap79_conv.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.