Skocz do zawartości

Grupowy wyjazd na Teneryfę / La Palmę?


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad dużym wyjazdem grupowym na np Teneryfę i nie są to duże koszty.

Czarter samolotu odrzutowego to koszt 2000-2500 euro za godzinę lotu.

Jeśli udało by się zebrać 100 osób to koszt przelotu wahał by się od 900zł do 1150zł od osoby w dwie strony.

Zaletą takiego rozwiązania jest elastyczność wylotu i powrotu.

Dodatkowo można by sprzedać wolne miejsca co pozwoliło by obniżyć koszty.

Można też dogadać się z biurem podroży aby to zrobił razem z hotelem i wyżywieniem.

Ciekawe jak by to wycenili tak po sezonie.

:)

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad dużym wyjazdem grupowym na np Teneryfę i nie są to duże koszty.

Czarter samolotu odrzutowego to koszt 2000-2500 euro za godzinę lotu.

Jeśli udało by się zebrać 100 osób to koszt przelotu wahał by się od 900zł do 1150zł od osoby w dwie strony.

 

 

 

Jest nawet jeszcze lepiej. Badałem kiedyś sprawę wynajęcia małych samolotów odrzutowych, zabierających ok. 20 osób. Koszt za godzinę lotu jest mniejszy, choć w przeliczeniu na osobę pozostaje taki sam. Zysk jest taki, że nie trzeba zbierać 100 osób - wystarczy 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko koszt wypadu na 3 noce zaczyna oscylować w okolicach 2 tyg wakacji z dzieckiem... stawia to bardzo wysoko poprzeczke dla astroamatorów zarabiających "realne" stawki na Polske.

 

Pozdrawiam.

 

Nie mam na myśli wakacji.

Tylko ciężką prace fotograficzno-obserwacyjną.

12 nocy po bite 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni nasz pobyt na Teneryfie kosztował ok. 2500zł od osoby za 10 dni. Z tym, że:

- 6 osobowy domek wynajęliśmy w 3 osoby (czyli koszt byłby o połowę mniejszy przy komplecie)

- duży, 5 osobowy samochód, również w 3 osoby.

 

Ja tak czy owak lecę tam w czerwcu przyszłego roku :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni nasz pobyt na Teneryfie kosztował ok. 2500zł od osoby za 10 dni. Z tym, że:

- 6 osobowy domek wynajęliśmy w 3 osoby (czyli koszt byłby o połowę mniejszy przy komplecie)

- duży, 5 osobowy samochód, również w 3 osoby.

 

Ja tak czy owak lecę tam w czerwcu przyszłego roku :)

 

Myślę że można z tej ceny zejść ale nie w czerwcu :)

Kupując bilety zbiorowo oraz rezerwując hotel też zbiorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z Kordianem , on takie sprawy ma na co dzień. :)

Pomysł super ale zebrać 100 osób będzie niezmiernie trudno.

Co prawda koszt przelotu można indywidualnie znaleść taniej ale własny czarter to na pewno możliwość zabrania np. 50 kg sprzętu bez opłat w stylu 11euro za kg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z Kordianem , on takie sprawy ma na co dzień. :)

Pomysł super ale zebrać 100 osób będzie niezmiernie trudno.

Co prawda koszt przelotu można indywidualnie znaleść taniej ale własny czarter to na pewno możliwość zabrania np. 50 kg sprzętu bez opłat w stylu 11euro za kg. :)

 

Ja to nie lubię jak wciska się wszystkich astromaniaków do jednego samolotu.

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im taniej wszystko wyjdzie tym większą grupę uda się zebrać.

100-tkę osób zebrać to już byłby wyczyn, no chyba że bilety wyszły by po 200 stówy :mr.green:

 

Na to bym nie liczyła ale za 600 można już polecieć ale to raczej w promocji i na pewno nie było by 100 biletów do dyspozycji :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.