Skocz do zawartości

Grupowy wyjazd na Teneryfę / La Palmę?


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że jak zakładałem pierwszy temat ( http://astropolis.pl/topic/43389-a-moze-na-kanary/) nie było żadnego bezpośredniego lotu taniego przewoźnika z Polski na Kanary. Później Ryainair i Norwegian wprowadzili loty z Modlina, a od listopada obecnego roku Ryanair będzie latał również z Krakowa:

 

 

Jak poinformował dziennikarzy w czwartek dyrektor handlowy Ryanair David O'Brien, Kraków będzie jedyną z czterech polskich baz (pozostałe to Wrocław, Gdańsk i Modlin), która jesienią zostanie zasilona samolotem pochodzącym z nowego zamówienia przewoźnika u amerykańskiego Boeinga. Zgodnie z nim linia w najbliższych latach otrzyma 380 maszyn typu B737.

Dzięki nowemu samolotowi od listopada irlandzki przewoźnik poszerzy swoją siatkę połączeń z Krakowa. Do już oferowanych 22 kierunków dojdą loty do Barcelony Girony, na Gran Canarię i Teneryfę. W sumie w zimowym rozkładzie lotów 2015/2016 zaplanowano 106 lotów tygodniowo.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/ryanair-rozbuduje-baze-w-krakowie-dostawi-trzeci-samolot,2122234,4199#resetId

 

Ja mam poważne plany na wyjazd na początku maja/czerwca przyszłego roku. Jeszcze pewnie założę osobny temat z konkretniejszą propozycją i planem, ale już teraz namawiam do zastanowienia się, tym bardziej, że jest coraz łatwiej takie coś zorganizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że takich rzeczy nie załatwia się z dnia na dzień, bo muszę planować z wyprzedzeniem.

 

Z tego co sprawdzałem, bilety lotnicze są dostępne już na pierwszy kwartał 2016 (Ryanair). Jak tylko będzie cennik na maj-czerwiec, to zabieram się za konkretnie planowanie :) W tym roku zrobiliśmy to z około 2-miesięcznym wyprzedzeniem ale to i tak był spontan, przyszły rok chciałbym mieć dopięty znacznie wcześniej :)

Mam zamiar ulokować się w tym samym miejscu jak w tym roku. Hotel w postaci małego osiedla 6 - osobowych domków. Ostatnio byliśmy tam w 3 osoby a i tak cenowo fajnie to wyszło. Opcja dosyć elastyczna pod względem ilości chętnych, a z kierowniczką tego ośrodka mamy nadal świetny kontakt mailowy więc można też coś drogą nieoficjalną popytać.

http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g664636-d1422366-Reviews-Ona_Sueno_Azul-Callao_Salvaje_Tenerife_Canary_Islands.html

 

Przy okazji chciałbym obalić pewne stwierdzenie, że trzeba tam szukać domku na odludziu. Bzdura. Domków na prawdziwym odludziu nie ma (oprócz mega drogiego hotelu), a i tak trzeba wyjechać na wulkan żeby wycisnąć z tego miejsca ile się da :) Opcja astronomiczno-wypoczynkowa (intensywna noc pod gwiazdami + odpoczynek na leżaku/plaży/w basenie) jest świetną kombinacją i przy okazji można też zabrać rodzinę :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Krakowie pisałem wyżej, możesz coś więcej o Wrocławiu napisać ?

 

A dobra, znalazłem :)

 

http://www.fly4free.pl/hit-ryanair-jesienia-poleci-z-krakowa-i-wroclawia-na-wyspy-kanaryjskie-teneryfa-gran-canaria/

 

Świetna informacja. Jeszcze w marcu rozmawiałem na Teneryfie z Markiem Substykiem i słuchałem o wyczerpującej podróży z Katowic do Warszawy, później do Londynu i dopiero na Teneryfę :)

Edytowane przez Paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ludzi, tym bardziej można rozłożyć koszty.

Na miejscu jest do wynajęcia obserwatorium, jest też Synta 8 Krzyśka Gałki. M-A-X w dwóch bagażach rejestrowanych samodzielnie wziął SCT11 z montażem :D

 

Ryanair ma teraz dwa bagaże podręczne. Oprócz tradycyjnego 10kg, można zabrać torbę o rozmiarach 35 x 20 x 20 aczkolwiek moja przekracza każdy z wymiarów i nigdy nie miałem problemów. Co ciekawe nie ma ona limitów wagowych jest więc idealna dla ciężkich i cennych zabawek, które chcemy mieć pod ręką (np zestawik Ethosów ;) ).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Już prawie na 100% wiem kiedy ponownie lecimy z Agą na Teneryfę: 31.05 (01.06) - 12.06. Nów wypada 05.06.

Ryanair ma już cennik biletów (również z polskich miast) jeśli ktoś zainteresowany dołączeniem to odpowiem na każde pytanie i wątpliwość :)

 

Na zachętę zapraszam do tego tematu:

http://astropolis.pl/topic/48399-pocztowka-z-teneryfy/

 

Norwegian jeszcze nie podał cen (Warszawa - Tenerife South), powinny być nieco lepsze niż Rajana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile osob?

 

W marcu byliśmy w 3 osoby w domku 6 osobowym. 6 osób będzie ok, jeśli więcej to po prostu dwa domki.

 

 

 

 

Gdzie bedziecie nocowac? ( mam nadzieje ze blisko el Teide)

 

Stwierdziliśmy, że pchanie się z noclegiem blisko wulkanu jest bez sensu. I tak trzeba jechać na wulkan bo jedyny hotel w dogodnym miejscy jest cholernie drogi. Połączenie astronomii z normalnym wypoczynkiem (basen, plaża, itp + zwiedzanie) ostatnio sprawdziło się genialnie i tego będziemy się trzymać.

 

 

 

Aha musicie odwiedzic Masce!

 

Byliśmy dwukrotnie, Raz o zmierzchu/w nocy i raz za dnia. Na pewno jeszcze się tam wybierzemy bo miejsce magiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny lotów w tym momencie jak poniżej (Norwegian jeszcze nie ma puli na maj/czerwiec). Obstawiam, że nieco spadną.

 

 

407787609b97d11c.jpg

 

Cena zakwaterowania będzie zależeć od ilości osób (dlatego trzeba ustalić konkretny termin ostatecznego określenia się). Tutaj koszt powinien wynosić ok 600-700zł maksymalnie na osobę za 11 nocy.

 

Konieczny jest samochód, przykładowe ceny:

 

3740531bb50d01e1.jpg

 

Jak widać, za 205 euro można wynająć Focusa, Astrę czy Ibizę. Na osobę 41 euro czyli po obecnym kursie 172 złote. Na szybko policzyłem 80zł na osobę za paliwo (przy ok 1000 przejechanych kilometrów / 9 litrów na 100km). Razem 250zł za transport po wyspie.

Wychodzi ok 1800zł za 11-12 dni + jedzenie (które swoją drogą jest bardzo tanie i genialne w smaku). Maksymalnie (licząc bilet do Siam Park :D ) 2500zł.

 

 

P.S. Moja Aga utrzymuje kontakt z kobietą, która zarządza ośrodkiem, w którym byliśmy w marcu. Zobaczymy co nam zaoferuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leciałem tylko z bagażem podręcznym (raczej dwoma, bo Rajan ma dwa podręczne) i znów zamierzam tak lecieć ;)

Mała lornetka, duża lorneta, statyw. Na miejscu już jest fajny dobson ;) W kilkuosobowej grupie można nawet się zrzucić na jeden poważniejszy bagaż.

Rozumiem, że poważna astrofotografia jest ciężka (dosłownie) ;) Jednak to nie mój problem (Panasamarasa, który wyraził zainteresowanie wyjazdem raczej też ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie kupiłem komplet biletów dla mnie i Agi.

Termin 1-12 czerwca jak pisałem wyżej :helo: Nów wypada 5 czerwca. Stęskniłem się za Omegą Centauri, Centaurusem A i całym domem uciech w Skorpionie/Strzelcu :D

W tym momencie loty w identycznym terminie z Krakowa kosztują 558zł w obie strony co jest naprawę świetną ceną.

 

kraków.jpg

 

Warszawa w podobnym terminie (powrót dzień wcześniej) - 758 zł. Cena nieznacznie niższa niż we wrześniu.

 

wawa.jpg

 

 

M-A-X chce jechać samochodem i brać Pablitusa :yes2::Cheers::glodny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TO sa ceny bez bagażu, tylko z podręcznym.

Ceny bagażu w Rayaner to koszt chyba ze 150zł w jedna stronę więc Norwegian będzie raczej na pewno tańszy.

Poza tym w Norwegian'ie jest dostęp do netu :)

Już są ceny na czerwiec w Norwegian na trasie Wawa - Teneryfa. Jak na razie są znacznie większe niż ma Ryanair i w dodatku nie ma lotów bezpośrednich, tylko z przesiadką :( Przykładowo termin 1-13 czerwca to ponad 1300zł w dwie strony z przesiadką w Londynie. Bezpośrednie i trochę tańsze loty ma Norwegian z Berlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.