Skocz do zawartości

Przelot ISS 10.04 - kompilacja zdjęć


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za dobre słowo :) Liczę na to, że uda mi się zrobić rejestrację z ogniskową 3600 - tylko muszę zorganizować jakiegoś barlowa x2, najlepiej od TV bo niestety przy takiej skali nie ma miejsca na jakościowe kompromisy.

 

w jaki sposób prowadzisz za stacją ręcznie ?

 

w bardzo prosty sposób - kamerka w wyciąg, justujemy perfekcyjnie szukacz i jak stacja się pojawi na niebie to prowadzę utrzymując obiekt w na przecięciu nitek krzyża w szukaczu. W zależności od skali i "pewnej ręki" jesteś w stanie złapać stację na kilkuset klatkach.

U mnie kilkukrotnie przemknęła przez pole widzenia kamery i to wystarczyło.

Potem wystarczy wybrać najlepsze klatki, obrobić i gotowe :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sposób ;). Napisz jeszcze z jaką prędkością nagrywałeś?

 

było w pierwszym poście ;)

 

Prędkość 60 fps, naświetlanie 0,4ms na klatkę,

Gain - około 400 czyli gdzieś 1/4 zakresu

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, łap plusa!

 

Tak swoją drogą, przypomniałeś mi, że jakieś cztery lata temu, jeszcze z pierwszym teleskopem, miałem przypadkową obserwację jakiegoś latającego ustrojstwa na tle słońca. To była jedna z pierwszych obserwacji tarczy Słońca i śmignęło mi coś, co przypominało ISS, a w każdym razie wyraźnie widziałem panele słoneczne. Śmieszna sprawa, bo byłem w takim szoku, że i Słońce, i jakaś satelita, że z tego wszystkiego zapomniałem sobie zanotować dane do późniejszego sprawdzenia. Ale i tak widok był świetny.

 

Jak się barlowem pobawisz, to też wrzuć :).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo :) Liczę na to, że uda mi się zrobić rejestrację z ogniskową 3600 - tylko muszę zorganizować jakiegoś barlowa x2, najlepiej od TV bo niestety przy takiej skali nie ma miejsca na jakościowe kompromisy.

 

 

w bardzo prosty sposób - kamerka w wyciąg, justujemy perfekcyjnie szukacz i jak stacja się pojawi na niebie to prowadzę utrzymując obiekt w na przecięciu nitek krzyża w szukaczu. W zależności od skali i "pewnej ręki" jesteś w stanie złapać stację na kilkuset klatkach.

U mnie kilkukrotnie przemknęła przez pole widzenia kamery i to wystarczyło.

Potem wystarczy wybrać najlepsze klatki, obrobić i gotowe :)

 

 

Robiłem takie próby ale stację ISS mam zawsze pojechaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robiłem takie próby ale stację ISS mam zawsze pojechaną ?

 

wg mnie to tylko kwestia ekspozycji i ogniskowej

 

ogniskowa 1500mm -> ekspozycje max 1/1500s (0,7ms)

ogniskowa 2000mm -> ekspozycje max 1/2000s (0,5ms)

ogniskowa 4000mm -> ekspozycje max 1/4000s (0,3ms)

itd..

 

histogram trzeba w takiej sytaucji modelować sobie poprzez gain (ISO)

Oczywiśćie przy większym lustrze jest łatwiej bo bez problemu zejdziemy do tak krótkich czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem sposób aby zestackować klatki z przelotu ISS smile.png

Teraz obrazy powinny być zauważalnie lepsze smile.png

 

Oto efekt (wersja poddana ostrzeniu w ImPPG i surowy stack)

 

ISS final v2.jpg

 

I krótki przepis w uproszczonej formie:

 

1. Przeglądamy plik avi poszukując sekwencji 50-60 klatek pod rząd gdzie udaje nam się nieprzerwanie utrzymać ISS w kadrze - daje to około 2 sekund lotu co jest do zrobienia. W tak krótkim czasie ISS nie zdąży zauważalnie się odwrócić więc stackowanie będzie efektywne.

 

2. Notujemy numery tych klatek.

 

3. Otwieramy plik w PIPP i przygotowujemy króki avi z wybranymi klatkami. Zapisujemy jako avi bez kompresji.

 

4. Otwieramy nowy mały plik w Autostakkercie.

 

5. Stackujemy smile.png

 

6. Ostrzymy w ImPPG i gotowe.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj biednie - zastosowałem barlowa 1,25x z bino nasadki

Niestety zdegradował on dość mocno obraz sad.png w połączeniu z takim sobie seeingiem efekt jest gorszy niż wczoraj.

 

Muszę zdobyć barlowa TV x2. Przy takiej skali nie ma miejsca na kompromisy jakościowe.

 

Poniżej jedyna klatka z której dało się coś wyciągnąć

 

iss v4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem na etapie obróbki materiału z dzisiaj i wczoraj - jak skończą się przeloty wrzucę nową kompilację najlepszych fotek i animacji smile.png

na razie na początek najlepsza klatka z wczoraj z ogniskowej 3600mm + Chameleon 3 smile.png

skala 1:1 bez resize ani bez drizzle

 

iss-crop v4.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.