Skocz do zawartości

12 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - relacje


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, z którymi miałem okazję spędzać choć trochę czasu podczas zlotu. Rozmowy jak zawsze od tematów zaawansowanych i technicznych, przez standardowe, do bardzo luźnych ("Janusz jestem" :P). Dodatkowo podziękowania dla Marcina i Uli za towarzystwo w samochodzie oraz dla Moniki i Agnieszki w drodze powrotnej. No i oczywiście największe podziękowanie dla Adama za zorganizowanie zlotu. Dla mnie osobiście był to najlepszy z niepogodnych zlotów, w jakich brałem udział do tej pory.

Standardowo już aparat przez większą część przeleżał sobie, ale coś tam się jednak złapało.

cr_MG_0797.jpg

cr_MG_0804.jpg

cr_MG_0807.jpg

cr_MG_0808.jpg

cr_MG_0810.jpg

cr_MG_0814.jpg

cr_MG_0815.jpg

cr_MG_0822.jpg

cr_MG_0823.jpg

cr_MG_0827.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością ogłaszam wyniki konkursu ADEPT 2015.

Dziękuję organizatorowi za zdobycie nagród od sponsorów,
uczestnikom za udział w konkursie,
sponsorom za ufundowanie nagród.

Sponsorzy konkursu:

Główny sponsor - firma Delta Optical - (teleskop Sky-Watcher BK 1141 EQ1)
Teleskopy.pl - iOptron LiveStar Mini Planetarium
Astrozakupy - lornetka Bresser Corvette 10x50
Astronomia - czasopisma Astronomia / prenumerata
Urania - czasopisma Urania / prenumerata
Przemysław Rudź / Maciej Derejski - książki z dedykacją Przemysława Rudzia
"Cuda Wszechświata" / płyty CD


Czas na przedstawienie wyników konkursu:

1 miejsce - Dominika Dmitruk (60%)
2 miejsce - Tomasz Lizak (53%)
3 miejsce - Monika Tesarczyk (43%) - wygrana po dogrywce

 

Pozostali uczestnicy otrzymali książki, mapki nieba.

 

4. Agnieszka Małkowska (43%) - przegrana po dogrywce
5. Izabela Wackowska ( 30%)

 

Równolegle wrzucam zdjęcia z konkursu "Adepcik" dla dzieci, który poprowadziła Urszula Kuzińska.

IMG_1920.jpg

IMG_1924.jpg

IMG_1925.jpg

IMG_1927.jpg

IMG_1930.jpg

IMG_1935.jpg

IMG_1942.jpg

IMG_1943.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny zlot mam za sobą i przyznam, że część zlotu już odespałem :)

Nie mnie oceniać zlot więc nie będę tego robił ale mogę napisać, że organizacyjnie udało się wszystko spiąć w jedna całość bez większych wpadek. Ufff...

Ciesze się, że mogłem Was wszystkich zobaczyć i uściskać. Mieć tylu fajnych i pozytywnie zakręconych ludzi w jednym miejscu to wielki zaszczyt.

Bardzo dziękuje sponsorom nagród w konkursie Adept oraz Urszuli za pomysł i realizację Adepcika dla żbików a może on powinien nazywać się Żbik?

Dziękuje też Karolowi Wójcickiemu za świetną zabawę w kosmdrom! super pomysł, zabawa była przednia.

To był chyba pierwszy zlot z tańcami :yahoo:

Dziękuję Wam wszystkim za liczne przybycie, czekam na nowe pomysły i ściskam Was mocno o tak: :przytulasie:

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wimmerze.

Z zaskoczeniem i niedowierzaniem przyjąłem twoją wypowiedź, że już nie szkicujesz, nie robisz "tych" rzeczy .To co robisz jest piękne i potrzebne. Każdy ma swój "wszechświat" i szkoda by było, by jeden i to taki wyjątkowy zniknął, albo się skurczył i ostygł.

Pozdrawiam

Max

Było wspaniale.

Pogoda nie dopisała; w pewnym sensie, ponieważ brak możliwości obserwacji ludzie odpłacili sobie wzajemnie gorącymi serduchami i wspaniałą zabawą. Przyznam, że mało kiedy w ciągu tych trzech dni obserwowałem ludzi nie uśmiechniętych. No chyba, że zmęczonych, ale to akurat normalne :)

Zauważyłem też, że zloty wiosenne w Bieszczadach z roku na rok są coraz lepsze! Pod każdym względem (prócz tej pogody obserwacyjnej, która z natury jest losowa). Zloty wiosenne mają też jedną iście wspaniałą cechę: są w każdym calu przyjazne uczestnikom. Zarówno tym stałym bywalcom, jak i tym nowicjuszom, a także uczestnikom z rodzinami oraz dzieciakom. Każdy, absolutnie każdy, znajdzie dla siebie coś dobrego. I tego dobrego jest tyle, że starcza na trzy dni. Bez względu na to, czy ktoś jest istotą mocno stadną i towarzyską, czy też raczej samotnikiem, czy może osobą nastawioną na przyswajanie wiedzy, znajdzie dla siebie mnóstwo dobrego.

Było wszystko (pal już licho tę pogodę)! Było dużo. Było gęsto. Mi to dużo do szczęścia nie potrzeba ze względu na mój opadnięty od jakiegoś czasu entuzjazm astronomiczny, ale czuję, że żyję. Było mi ciepło, w kominku strzelały iskry, z prysznica leciała mi na plecy miła, gorąca woda, w pokoju gościnnym słychać było śmiech przyjaciół, w lodówce chłodziło się bieszczadzkie piwo, myślałem o tym, czego dowiedziałem się na prelekcjach i miałem pełny żołądek, gdyż właśnie wróciłem z obiadu; za oknem sypał śnieg, ktoś ulepił bałwana, dzieci biegały za pieskiem, zapowiadał się kolejny wieczór miłej i dobrej zabawy, a potem mało snu, dużo rozmów i radości, spotkanie ludzi w "dziupli", gadanie o ważnym i nieważnym... I czułem, że żyłem :)

 

Wielgachne dzięki dla wszystkich uczestników za to, że byli, że miałem to uczucie, że jestem otoczony ludźmi, których łączy coś bardzo fajnego. I za to, że każde drzwi były otwarte. I ogromne dzięki dla Adamo za zorganizowanie mega pozytywnej atmosfery.

Do zobaczenia za rok.

 

Naładowałem baterie.

Aż mnie korci żeby być lepszym miłośnikiem astronomii i może jakoś tak wrócić, coś się zakręcić bardziej i gęściej :D

 

A żeby nie było aż nadto cukierkowo: Powrót ze zlotu do dnia codziennego i do pracy był czymś strasznym i niezrozumiałym, jak psychodeliczny horror trzeciego gatunku :D

Edytowane przez M-A-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot był świetny, ludzie wspaniali jak zwykle, tu wielkie podziękowania za trudy organizacji dla Adama , ponadto moje dzieci były zachwycone konkursem więc jeszcze raz dziękuję Uli za konkurs ,Karolowi za rakiety oraz Krzyśkowi za Adepta ( mimo że kolejny raz zabronił mi startować :)

 

No cóż czasami jedzie się na dwa tygodnie do astronomicznego raju i po kilku dniach pada się na pysk ze zmęczenia nie rozmawiając prawie z nikim, a czasem trafi się zlot nieobserwacyjny gdzie możemy swobodnie pogadać, pośpiewać czy potańczyć.

 

_MG_9485.JPG _MG_9520.JPG

 

_MG_9521.JPG _MG_9527.JPG

 

_MG_9535.JPG _MG_9543.JPG

 

_MG_9555.JPG _MG_9579.JPG

 

_MG_9593.JPG _MG_9594.JPG

 

ps. Jak policzyłem to był mój 11-ty zlot w Bieszczadach a 27-my w ogóle. Szok.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.