Skocz do zawartości

Maski Bahtinova, druk 3D


_vk_

Rekomendowane odpowiedzi

Swoje boje z maską Bathinova zacząłem w 2013. Zastosowanie, sposób ostrzenia i sposób wykonania opisałem na blogu: https://inspirro.wordpress.com/2013/08/23/maska-bahtinova/. Ostatnio zmieniłem tubę na Maka 102mm i dla niego też wykonałem maskę tym razem metoda druku 3D.

 

Wynik zastosowania maski na dość ciemnej gwieździe widać na poniższych cropach:

 

 

Aby założyć maskę na Maka wystarczy delikatnie spiłować trzy wypustki, które właśnie w tym celu zostały dodane do projektu. Jest to proste i mimo iż używam maski już ponad pół roku patent ten sprawdza się doskonale.

 

Cena dla Mak102 to 55pln a dla Mak127 60pln.

Diery_01.jpg

Diery_02.jpg

Diery_03.jpg

Diery_04.jpg

Diery_05.jpg

Diery_06.jpg

Diery_07.jpg

Diery_08.jpg

Diery_09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychoo226, napisz proszę dokładniej, co masz na myśli, bo nie rozumiem w czym może być problem.

Nowok76, maski robię tylko do Maka102 i Maka127 lub eventualnie do SW,Pentaflexa,Spinora 90/900, bo na takich tubach mogę to potestować i wiem, że maska będzie pasować mechanicznie i optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski lacerty mają widoczne na zdjęciu "haczyki" którymi obejmują luźno tubę. W ten sposób maska znajduje się przed tubą i po prostu zawieszasz maskę niczego nie musisz wciskać ani robić idealnie pod wymiar. Eliminuje to również możliwość kontaktu dłoni z soczewkami/korektorami w zamkniętych tubach. Jeśli chcesz robić maski pod konkretne tuby, to rozwiązanie masz ok, ale jeśli chcesz ofertę rozszerzyć to warto przemyśleć. Taka luźna uwaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, przemyślę. Ze swojej stron zapewniam, że maski robione pod wymiar plus patent z wypustkani, które można delikatnie spiłować w obiektywach, gdzie przednia soozewka pozostaje nieruchoma podczas wyjecia maski sprawdza się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.