Skocz do zawartości

Uszkodzone APO 90/600


astroamator1

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam uszkodzone Apo 90/600 zakupione od Pablito w tym temacie

http://astropolis.pl/topic/46281-s-triplet-apo-90600mm-na-szukacz/

Zestaw zawiera:
- wyciąg
- obejmy (90mm średnicy)
- odrośnik z deklem
- tuba wyczerniona flockiem i baflami
- uszkodzony obiektyw z celą

Od siebie dodam że używam go w takim stanie jak jest i tak jak pisze Pablito obraz jest w porównaniu do uszkodzenia zupełnie przyzwoity.Druga sprawa to odkręcana część tubusa o długości 90mm,dzięki której nie ma problemu z użyciem nasadki bino i trzecia to bardzo dobre obejmy o średnicy 90mm.Cena za całość 600zł.Jak kolega odda mi lustrzankę to zrobię zdjęcia tym obiektywem i zamieszczę.Na jednym ze zdjęć zrobionych kompakcikiem pokazuję jak widać to uszkodzenie patrzą od środka tuby.

 

IMG_0250.JPG

IMG_0254.JPG

IMG_0256.JPG

IMG_0253.JPG

Edytowane przez astroamator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę wysłać na testy.

Z wyciągiem jest wszystko w porządku,samo pokrętło było źle nałożone na ośkę,poluzowałem,dokręciłem i chodzi idealnie.

Edytowane przez astroamator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest godzina 13:55:00 Warszawa. Ja już kieeeedyś pisałem do administratora że czas jest przesunięty ale nic?! Może serwerek jest strefie obok czyli np. w UK :)

 

Teraz edytuję post - jest 13:58:00 a tu pokazuje że edytowałem post o 12:58 :) :)

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tych fluktuacji czasowych, jeśli wyciąg się zwolni to jestem chętny :)

 

Odnośnie róznicy czasu.

Screen Shot 2015-06-12 at 15.09.38.png

 

Jak widać na załaczonym obrazku czas na górnym pasku "Napisano dziś,..." pokazuje 12:55 mimo iż pisałem o 13:55. W polu informującym o tym, że użytkownik edytował post jest też godzina 12:58 zamiast 13:58 - inaczej wygenerowany czas przez serwer astropolis - jest godzina różnicy.

Ja mam ustawiony czas/strefę prawidłowo, jestem teraz w pracy i informatyk sprawdzał - wszystko mamy OK, tak samo mam w domu, w telefonie też niezależnie czy przez WiFi z serwerem firmowym, domowym, hotspoty czy przez GSM.

 

Od jednego z forumowiczów dostałem informację, że u niego i czas posta i czas w pasku info o zmianie posta pokazują tę samą godzinę czyli 13:58.

Z tego co wyśledziłem to serwer astropolis jest w Belgii (czyli ten sam czas co w Polsce) i do mnie sygnał przechodzi przez Francję i Niemcy do Polski/Warszawy. Może w zależności od tego, przez które węzły lączą się nasi operatorzy internetowi mamy różne czasy bo po drodze jest gdzieś jakiś nieprzestawiony serwer (???)

 

Ale przynajmniej już wiadomo, że niektórzy mają godzinę różnicy i może to generować nieporozumienia.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.