Skocz do zawartości

[S] Największy dedykowany teleskop słoneczny w Polsce


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Dziwna sprawa... Mam Ferrari w garażu ale nie mam czasu nim jeździć. Nie jestem kolekcjonerem więc chyba nie ma sensu aby takie cacko się marnowało. Patrząc na fora, widzę, że jest wielu świetnych kierowców, którzy wycisną z niego wszystkie konie (Angstremy ;) )

 

Mówiąc wprost - mam potężny teleskop słoneczny, którego nie mam czasu używać, za dużo pracy, za dużo różnych zadań.

Złożenie tego cuda zajęło mi dużo czasu i włożyłem w nie dużo serca. Rezultat jest oszałamiający! Ale cóż, muszę się przesiąść na jakiego małego Mercedesika aby czasem tylko choć spojrzeć na Słońce ;)

 

Co oferuję?

 

Największy dedykowany teleskop solarny w Polsce z ogniskową 1500mm złożony z najlepszych dostępnych na rynku komponentów:

 

- Obiektyw firmy Istar Optical 150mm F10 optymalizowany pod h-alfa z korekcją w czerwieni na poziomi najlepszych super apo lub nawet je przewyższającą (spot diagram w załączeniu)

- Etalon firmy Lunt z regulacją ciśnieniową - Lunt DSII/LS100 0.7A

- Filtr blokujący Lunt B1200

- sub-ERF firmy Beloptik

- Tubus wykonany z włókna węglowego pomalowany na biało i profesjonalnie wyczerniony, plus obejmy CNC (nie ma ich na zdjęciu).

- Wyciąg Crayforda z microfocuserem 1:10

 

Montaż i dovetail ze zdjęć nie są częścią zestawu.

Cena poszczególnych elementów przekracza 20parę tysięcy zł. Moja cena 17,5tys.zł z przesyłką. Nie rozbijam zestawu chyba że na wszystkie części będą chętni.

Możliwe rozsądne raty.

 

Proszę tylko o poważne zapytania. Propozycje na części proszę wysyłać tylko z cenami, nie będę odpowiadał na pytania "za ile to czy tamto". Nie mam ciśnienia aby sprzęt sprzedać więc za bezcen nie oddam.

 

istar 1.jpg

 

Istar 2.jpg

 

Istar 3.jpg

 

Istar 4.jpg

 

sd_150f10_h-alfa.png

 

 

 

Edytowane przez Pablito
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja bez etalonu i BF czyli:

 

- Obiektyw firmy Istar Optical 150mm F10 optymalizowany pod h-alfa z korekcją w czerwieni na poziomi najlepszych super apo lub nawet je przewyższającą

- sub-ERF firmy Beloptik
- Tubus wykonany z włókna węglowego pomalowany na biało i profesjonalnie wyczerniony, plus obejmy CNC (nie ma ich na zdjęciu).
- Wyciąg Crayforda z microfocuserem 1:10

 

Cena: 8000zł

 

Powyższą konfigurację można w pełni bezpiecznie użyć do:

1. Przeróbki PST

2. Przeróbki Lunta LS50THa

3. Używania z DayStar Quark, i innymi etalonami DayStar czy SolarSpectrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.