Skocz do zawartości

Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Taka jeszcze moja inna sugestia, a raczej marudzenie ;-)

 

Włącznie grzalek po kliknieciu na "turn on" mogloby automatycznie zalaczac "auto"; inaczej można zapomnieć o regulacji suwaczkami ;-) a tak to już mamy włączone grzałki i jeden klik mniej.

 

Temp graf spoko.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych.

Udało mi sie bez wiekszego problemu wcisnac do obudowy hubusb 7port.

Arduino polaczone z hubem wewnatrz pudelka, a zlacze usbB z huba wyciagniete na zewnatrz.

Waga całosci to 710g

 

Na zdjeciach dolaczony zasilacz qhy na rzepy.

astrohub01.jpg

astrohub02.jpg

astrohub03.jpg

astrohub04.jpg

 

Dzieki MateuszW za pomoc :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pobierz soft, potestuj i wydaj opinię, czy jest tak, jak chciałeś, czy coś jeszcze poprawić: https://sourceforge.net/projects/astrohub/

Zapamiętywany jest poprzednio używany port COM, wyjścia PWM od razu ustawiają się na Auto i rysowany jest wykres temperatury (czerwony), wilgotności (zielony) oraz punktu (niebieski) rosy na jednym wykresie. Do wyboru 4 skale wykresu: z ostatnich 30 minut, 1 godziny, 2 godzin lub 4 godzin. Wykres można dowolnie przesuwać wzdłuż osi czasu, jednak żeby się nie przesuwał, to trzeba najpierw go zapauzować. Wartości w trakcie pauzy nie są nanoszone na wykres.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pobierz soft, potestuj i wydaj opinię, czy jest tak, jak chciałeś, czy coś jeszcze poprawić:

w koncu sie zabralem za test.

wszystko smiga.

 

jedyna uwagę zaznaczyłem na screenie

 

jeszcze raz dzieki za wykresik :-)

 

ilu.jpg

 

edit.

Udało mi się też porozmawiać z twórcą popularnego wśród Canoniarzy programu APT i wersji 3.0, która niedługo powinna się ukazać, temperatura, wilgotność oraz punkt rosy będą się wyświetlać w górnym pasku po połączeniu się z AstroHubem.

uruchamiam astrohub, potem APT i nie mam tych wartosci?
cos trzeba gdzies wyklikac?

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pobierz soft, potestuj i wydaj opinię, czy jest tak, jak chciałeś, czy coś jeszcze poprawić: https://sourceforge.net/projects/astrohub/files/1.3/

Zapamiętywany jest poprzednio używany port COM, wyjścia PWM od razu ustawiają się na Auto i rysowany jest wykres temperatury (czerwony), wilgotności (zielony) oraz punktu (niebieski) rosy na jednym wykresie. Do wyboru 4 skale wykresu: z ostatnich 30 minut, 1 godziny, 2 godzin lub 4 godzin. Wykres można dowolnie przesuwać wzdłuż osi czasu, jednak żeby się nie przesuwał, to trzeba najpierw go zapauzować. Wartości w trakcie pauzy nie są nanoszone na wykresw/w

w/w link to nadal stara wersja.

podrzuc aktualny skrot.

 

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.