Skocz do zawartości

Neptun 2015


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Setup: SCT C8 + Barlow WO 2,5 x ( ogniskowa 5 metrów), ZWO ASI 120 MC, Takahashi EM-10.

500 klatek avi po sekundy każda.

23.06.2015 godz. 1:00, Starogród-mazowieckie.

Ucieszyłem się, bo pasy widać :)

 

 

Neptune 23_06_2015.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś mi tu nie pasuje, to nie może być prawda :) Skąd on taki duży? Nie pamiętam, żeby ktokolwiek zarejestrował pasy na Neptunie w sumie na tym forum, mogę się mylić oczywiście.

Namalowałem jak zwykle. A ty o funkcji resize byś poczytał. Acha, no i na tym forum świat się nie kończy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pokazanie czegoś na tym forum nowego zawsze jest niezwykła przyjemnością. Który to już raz słyszę że coś jest nie tak? Taki dyskretny hejcik, co nie? A przepraszam - nigdy.

Planeta na matrycy ma oryginalnie 90 pikseli. Po wstępnej obróbce - poniżej. Już tutaj widać pasy. Reszta to obróbka.

 

2015-06-23-2325.jpg

 

Bawcie się dobrze.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowałem jak zwykle. A ty o funkcji resize byś poczytał. Acha, no i na tym forum świat się nie kończy.

A Ty jak zwykle się obrażasz i odbierasz wszystko skrajnie negatywnie.

Po prostu ta ostrość przy tym rozmiarze wydaje mi się wręcz nieprawdopodobna, porównując np do Saturna i uwzględniając, że planeta była 10 st nad horyzontem. Nie zaprzeczam, że to zdjęcie jest prawdziwe, po prostu nie mogę w to uwierzyć (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). I bardzo chętnie bym się dowiedział, jak tego dokonałeś, ale pewnie nie masz już ochoty się tym dzielić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Neptun jest kilka razy mniejszy pozornie od Marsa a nie kilkadziesiąt razy mniejszy to coś tam uchwycić można IMHO.

 

Na Marsie sporo uchwycił jeden z naszych forumowiczów:

 

http://astropolis.pl/topic/44196-mars-2014/page-10?do=findComment&comment=533722

 

To teraz wystarczy to "podzielić" dajmy na to przez 5 ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pokazanie czegoś na tym forum nowego zawsze jest niezwykła przyjemnością. Który to już raz słyszę że coś jest nie tak?

 

Zawsze tak jest w przypadku prezentacji zjawisk typu "nie da się" ;) Tutaj wyrazy niedowierzania powinny wzbudzić większą satysfakcję niż seryjne "fajna fota" :)

 

Nurtuje mnie, co przysłania lekko z prawej tarczę w wersji po wstępnej obróbce. Skąd to się wzięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostra tarcza przy przyzwoitym seeingu, wielu klatkach i agresywnym ostrzeniu to najmniejszy problem jest. Na temat pasów nie mam zdania.

 

Mnie zastanawia kwestia uzyskanego przez Ciebie koloru o czym pisałem już tu kiedyś a od dawna mnie nurtuje

http://astropolis.pl/topic/43600-uran/?p=552116

a wcale Neptun mi nie wyszedł niebieski. Jaką Ty zastosowałeś procedurę dla uniknięcia kolorowania suwakami w PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, tylko podciągałem nasycenie. Nie robiłem balansu. Wyrównałem tło. Zauważyłem że ASI 120 MC daje ładny niebieski, aczkolwiek np.przy Jowiszu był nadmiar zieleni. Ta klatka z postu 10 to jest AS bez konwolucji, wyciągniete krzywymi i nssycenie. Już nie pamiętam na którym etapie maskowałem tło. Było cholernie zaszumione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostra tarcza przy przyzwoitym seeingu, wielu klatkach i agresywnym ostrzeniu to najmniejszy problem jest. Na temat pasów nie mam zdania.

 

Mnie zastanawia kwestia uzyskanego przez Ciebie koloru o czym pisałem już tu kiedyś a od dawna mnie nurtuje

http://astropolis.pl/topic/43600-uran/?p=552116

a wcale Neptun mi nie wyszedł niebieski. Jaką Ty zastosowałeś procedurę dla uniknięcia kolorowania suwakami w PS?

Hamal wszak Neptun to bóg wód wiec niebieski być musi :rtfm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jest bardzo fajna i kropka.

Zwyczajowo planieciarze nie dotykają DSow, a DSowcy planet, ot takie specjalizacje sie tworzą. Maciej na pewno wykorzystuje więdzę zdobytą do tej pory i są wyniki.

SCT8 na EM10 musial fajnie wyglądać :)

 

Ze skrajności w skrajność :) Ja lubię i planety i DS'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.