Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Filmy Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

mebelek

mebelek

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

"Melancholia"  Larsa von Tiera , takie trochę inne sf , ale dla mnie bomba.

+2
Post rekomendują: wimmer, cosmo,

GSO 203/800 , SW 80/400 , EQ-5 , Hyperion 5,8,17,21, Nikon D40, D5200 , CCD SX MX-716

astronotatnik.blog.pl

trinh

trinh

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 11 postów

...Z niewymienionych powyżej dodałbym jako warte obejrzenia oczywiście klasyczne "2001"...

Ja z kolei polecam sequel do 2001 czyli 2010 Petera Hyamsa. Ciekawostka jest to ze rezyser podobno czekal z realizacja do momentu az beda dostepne fotki Jowisza wykonane przez sondy Voyager - na wzor do wykonania scen z udzialem tej planety. Moze nie tak wybitny obraz jak dzielo Kubricka ale dobrze sie oglada.

Inne filmy Hyamsa z tego okresu tez ciekawe - Outland czyli takie W Samo Poludnie tylko ze w kosmosie (Sean Connery w roli glownej) i Capricorn One - o sfalszowanym ladowaniu na Marsie.

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6187 postów

Ja z kolei polecam sequel do 2001 czyli 2010 Petera Hyamsa. 

Swoją drogą trochę szkoda, że nie zekranizowano 2061 i 3001...chociaż z drugiej strony gdyby powstały i okazały się klapą...

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Agent Smith

Agent Smith

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 828 postów

Już 2010 było słabe (moje zdanie)...

0

Art 69

Art 69

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 632 postów

Wymieniliście tu sporo świetnych produkcji. Ze swej strony dorzucę dodatkowo kilka, jak myślę ciekawych propozycji.

- INTERSTELLAR w reż. Ch. Nolana, za klimat podróży międzyplanetarnych i sporo ciekawych spostrzeżeń na temat naszej przyszłości i możliwości pokonywania zagrożeń jakie stają przed zagrożoną ludzkością.  

- GRAWITACJA z 2013r. - oglądana w odpowiednich warunkach (zwłaszcza dźwiękowych) i technice 3D daje gwarancję  niesamowitych doznań. Ta  tajemnicza , gigantyczna przestrzeń kosmiczna, spokojny z pozoru lot orbitalny a następnie wspaniałe w swej  grozie sekwencje rozpadu stacji kosmicznej - ten film poruszy każdego kto interesuje się lotami w kosmos,

APOLLO 13 z 1995r - to nie jest film SF a prawie  dokument i to z tak pomyślnym zakończeniem jakiego nie powstydziliby się filmowi specjaliści od pisania kasowych scenariuszy.  Dla wielbicieli badań Księżyca film obowiązkowy.

OBLIVION z 2013r - koniecznie w wersji oryginalnej dźwiękowo bo  muzyka jest wprost wspaniała, niezwykłe  krajobrazy na zniszczonej ziemi, odkryte ogromne przestrzenie, sterylna czystość stacji, przeloty w atmosferze,   groźna i straszna "twarz" bojowego drona i na koniec ta niesamowita sekwencja wjazdu na linie - 19m02s ( bass na wzmaku w jedynym słusznym położeniu - na full !!)

Jako dodatek, dzieło  bez wystrzałów i eksplozji a pomimo to intrygujące.

TEORIA WSZYSTKIEGO z 2014r - Poruszająca opowieść o życiu naukowego  geniusza, jednego z największych wizjonerów        ostatnich  czasów Stephana Hawkinga, zmagającego się z postępującą i nieuleczalną chorobą.  Świetna gra aktorska - podobieństwo do tytułowego bohatera wprost niesamowite.

0
-----------------------------------------------------------------------------------------
Sky-Watcher MAK 150/1800, refl. Apollo 110/900, refr. Bresser 50/600, Taiga 11x70, BPC 15x50.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Jacek160

Jacek160

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 384 postów
"Ewolucja Planety Małp"(2014)kontynuacja filmu"Geneza Planety Małp"(2011).Korfrontacja genetycznie zmodyfikowanej rasy małp z grupą ludzi którzy przeżyli epidemie wirusa.

Załączone miniatury

• 7620777.6.jpg

0

Mariusz-61

Mariusz-61
  • Nowy
  • 1 postów

Dla mnie od lat idealnym filmem sf pozostaje "Solaris" w reżyserii Soderbergh`a z 2002 roku. Do końca nie rozumiem dlaczego, być może odpowiada mi taka interpretacja wspaniałej powieści Lema. Film bez wizualnych atrakcji, wszystko odbywa się raczej w obszarze intelektualnym ale zawiera ten rodzaj narracji i niedopowiedzenia, który najczęściej wiążemy z zagadkami wszechświata. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział proponuję spróbować. Jest tam postać Snow`a (w powieści Snaut), w sumie epizodyczna ale zagrana genialnie (Jeremy Davies).

+1
Post rekomendują: Paether,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Chyba już padło w tym temacie ale podkreślę, bo to niespodziewanie (jak na zarys fabuły) dobry film ze świetną obsadą :)

sunshine.jpg

0

Krzychoo226

Krzychoo226

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 postów

Sunshine jest ok tak do połowy, potem poziom filmu leci ostro w dół..

Ze swojej strony polecam wszystkie 10 genialnych filmów z tej listy: http://tojesttocolub...cience-fiction/

+1
Post rekomendują: wimmer,

Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
Lunt35, ES82

Idźcie, odpowiedział.
Idźcie jeśli macie siłę.
Tak długo jak człowiek jest w drodze,
jest dla niego nadzieja.

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1144 postów

Z pośród tych 10 filmów widziałem tylko 2. Oj, muszę szybko nadrobić zaległości w temacie  niezależnego kina sf..

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Wszystkie kolory są sobie równe, ale niektóre są równiejsze... 

Winter

Winter

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 618 postów

http://www.filmweb.p...ał-2014-692649

Polecam ! Nie sugerujcie się oceną :)

0

Aktualnie strzelam z : EQ6, Canon 700D, Canon 400L, Samyang 14 :)

dj_peterka

dj_peterka

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Witam, miałem kilka dni urlopu w lipcu i sierpniu i szperałem po necie w poszukiwaniu ciekawostek i oto co polecam:

STAR TREK - Return of V'Ger (1979) - klasyk, ale konkretnie ten odcinek!!!

The Rift (2012) "Szczelina" - podmorski eksperyment...
The Prototype (2013) - nadludzie nadzieją świata - jak to zrobić i jak to wdrożyć?
Branded (2012) - polityka-reklama-marketing-manipilacja ale bardzo mocny flm - daje mocno do myślenia.
War of the Worlds: Goliath (2012) animowana retro-futurystyczna opowieść Wojna światów - też ciekawa produkcja.

Każda z moich propozycji to oryginalny obraz filmowy warty obejrzenia :)

+1
Post rekomendują: Paether,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Sunshine jest ok tak do połowy, potem poziom filmu leci ostro w dół..

Ze swojej strony polecam wszystkie 10 genialnych filmów z tej listy: http://tojesttocolub...cience-fiction/

Wcześniej widziałem dokładnie połowę z tej listy. Dziś obejrzałem "Primer" i trochę się zawiodłem. Tematyka mi absolutnie odpowiada (Efekt Motyla, 12 małp, Obłęd, Przeznaczenie, to jest to co lubię) ale odniosłem wrażenie, że Primer miał być tak trudny w odbiorze jak tylko się da i tu trochę przesadzili. Prosty schemat podróży w czasie przedstawiony w sposób do bólu skomplikowany i to w zasadzie tyle.

http://www.filmweb.pl/film/Sygnał-2014-692649

Polecam ! Nie sugerujcie się oceną :)

To też weszło dzisiejszego popołudnia. Gdyby wyciąć z 20 minut dłużyzn to zostaje całkiem fajny, zrealizowany za stosunkowo małe pieniądze film (pewnie połowę budżetu zjadła pensja "Morfeusza" :D ). Fajne w nim jest to, że oglądając film tworzyłem kilka różnych teorii odnośnie rozwoju wypadków i co jakiś czas każda z nich była podsycana :) 

+1
Post rekomendują: Winter,

_Spirit_

_Spirit_

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 2241 postów

A dla rozluźnienia tematu - "Martwica Mózgu" Petera Jacksona.

+1
Post rekomendują: wimmer,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Taaaa, to baaardzo luźne kino :D

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0