Skocz do zawartości

Dobson od Bressera


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest lżejszy - zwłaszcza dolna część - bo trochę drewna mniej (nawet powycinali), a metalu - pewnie lekki stop - nie wiele!? Nie znalazłem w necie wagi :-/

Pisze, że bardzo stabilna konstrukcja nośna. O tyle może to być prawdą, że te sanie w istocie mogą dłużej "trzymać parametry" i na pewno nie będzie za łatwo latał ;)

Jak dla mnie to wygląda fajniej niż klasyk - zrobi wrażenie na zaproszonych znajomych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kołyski w Bresserze mają jakąś zaletę w stosunku do osi w Syncie, abstrahując od ciężaru?

 

 

Moim Zdaniem mają na zasadzie prostego rozumowania. Ubytek jednego mikrona na powierzchni (dookoła) osi skutkuje luzem i chybotaniem noszonego tubusu o większy kąt niż ubytek jednego mikrona na płozie sań. Czyli posłużą dłużej i na wejściu nie trzeba robić ich aż tak dokładnie jak oś i jej gniazdo.

 

Pozdrawiam

p.s.

Przy okazji powiem, że ten rodzaj szukacza preferuję i uważam to za zaletę, że akurat ten dali, a nie jakąś lunetkę. Grunt to dobrze zacząć :)

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacz RedDot to świetny wynalazek. Początkowo nieufnie do niego podchodziłem, ale jak go dobrze ustawiłem i przede wszystkim jak zacząłem obserwować obydwoma otwartymi oczami (jedno oko przez szukacz, drogie bez), to szukanie obiektów jast jak w GoTo ;)

 

Co do tych sanek - może ruchy są bardziej płynne i precyzyjne? Poza tym tubę się tylko stawia na podstawę i już można obserwować? Niczego się nie dokręca?

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sanek - może ruchy są bardziej płynne i precyzyjne? Poza tym tubę się tylko stawia na podstawę i już można obserwować? Niczego się nie dokręca?

 

Na to wygląda.

 

 

Szukacz RedDot to świetny wynalazek. Początkowo nieufnie do niego podchodziłem, ale jak go dobrze ustawiłem i przede wszystkim jak zacząłem obserwować obydwoma otwartymi oczami (jedno oko przez szukacz, drogie bez), to szukanie obiektów jast jak w GoTo ;)

 

Miałem RedDota i źle go wspominam. Lepiej mieć tego RedDota i szukacz kątowy ;) Pierwszym namierzasz w przybliżeniu a drugim wygodnie precyzujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RedDota i źle go wspominam. Lepiej mieć tego RedDota i szukacz kątowy ;) Pierwszym namierzasz w przybliżeniu a drugim wygodnie precyzujesz.

 

Ja nacelowuję RedDotem (jak nie widac obiektu to mniej więcej na podstawie mapek) i szukam okularem o jak najdłuzszej ogniskowej. Potem zmieniam okular na większe powiększenie (jak jest potrzebne) i miód malina :)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.