Skocz do zawartości

Kupię teleskop do 500 zł


maxio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Astromaniaków, jestem tu nowy. Swoją przygodę chciałbym zacząć od kupna niedrogiego teleskopu do max 500 zł. Może ktoś będzie miał coś do sprzedania, może być to sprzęt oczywiście używany, bo z tego co się zorientowałem do 500 zł to nic dobrego i nowego nie da się kupić. Proszę o ewentualne informację. Pozdrawiam.

Edytowane przez DuRuS
z giełdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dość tanią ofertę kompletnego używanego zestawu dla początkującego :

 

http://allegro.pl/teleskop-celestron-powerseeker-114eq-i5655503972.html

 

to jest ten teleskop : http://teleskopy.pl/Teleskop-Celestron-PowerSeeker-114EQ-114/900-teleskopy-3155.html i jeśli nawet nie jest on "wymiataczem" o wielkim lustrze i potężnych powiększeniach, to i tak w cenie niewiele różniącej się od ceny samego statywu z montażem paralaktycznym warto się nim zainteresować, bo większych powiększeń niż osiągalnych na nim 180x i tak na polskim niebie nie stosuje się częściej niż kilka razy w roku. Poza tym sam statyw i montaż może posłużyć w przyszłości do "posadzenia" na nim jakiegoś małego jasnego refraktorka 80/480, czy 102/500 który w przeciwieństwie do tego teleskopu lustrzanego będzie z powodzeniem umożliwiał obserwacje głębokiego kosmosu, a nie głównie księżyca i planet układu słonecznego.

Edytowane przez nanak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, widziałem to ogłoszenie i teleskop wygląda na niezniszczony, tyle, że ja jakoś źle podchodzę do sprzętu z lombardów, a czy np. Sky-Watcher (Synta) BK1309EQ2 za 400 zł w stanie idealny, bo widzialem dokładne fotki, tyle, że sprzęt prawie 3 letni jest dobrą alternatywą. Mam tez możliwość kupienia za 150 zł nówki skyluxa el 70/900, tyle, że to chyba sprzęt kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapałem Saturna z pierścieniami obiektywem 67mm z powerem 13x. Wyglądał jak maleńkie jajko bez przerwy między tarczą planety, a pierścieniami, ale był. A ile radości to sprawiło ;) W tej cenie to używany refraktor 90/900 na AZ3 się znajdzie, nowy kosztuje 570zł http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-R-90/900-AZ-3-teleskopy-1424.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślałem, ma całkiem dobre opinie, montaż też bardzo ok, tylko ta tuba wielka i dużo miejsca w domu zajmie. Myślę, że początkujący obserwator z obsługą jego nie będzie mieć problemu, myślę też o Synku, który lubi astronomie, a może synta sk1145eq1, cena już poniżej 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Już kiedyś pisałam, że Saturna oglądałem lornetką UO 15x70. Lornetka rozdzieliła pierścień od planety, oczywiście w minimalnym stopniu, ale jednak wyraźnie było to widoczne .Smaczku tej obserwacji dodaje fakt, iż prowadziłem je przez szybę okna. W refraktorze z bino z okularami 20mm/powiększenie x42 widać bardzo wyraźnie oddzielony pierścień.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni SW 90/900. Ma mi zastapic Skyluxa. Pierwsze testy potwierdzaje, ze SW ma lepszy kontrast, lepsza ostrosc obrazow, a to co widzialem w Skyluxie na granicy dostrzegalnosci, to w 90/900 staje sie oczywiste. Porownania robilem zamieniajac tuby na montazu i stosowalem te same zrenice wyjsciowe / 1mm i 2mm /. Jednak obiekty, ktore ogladalem to tylko Ksiezyc, Wenus i gwiazdy podwojne / epsilony i Kastor / bo pogoda nie pozwala, ale roznica jakosci SW do Skyluxa jest ewidentna. Celestron Bedzie o 100 mm dluzszy, a to dla mnie juz stanowilo przeszkode w kupnie uzywanego np; 102/1000mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak swoja droga, to ten Celestron to moze dobry teleskop. W zestawie mamy montaz / chyba odpowiednik Astro3 w Skyluxie /. Obecnie tube SW, z powodu braku innego montazu wieszam na Astro3, ale to nie jest montaz pod tube 900mm. Planuje na przyszlosci kupic montaz EQ5, Wiec pomimo ze, Celestron ma stalowe nogi, to moze niestety drgac. Moim zdaniem pod refraktor o ogniskowej 900mm, to minimum EQ3-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go w MediaMarkt (tego na EQ) i montaz nie był taki zły. Oczywiście nie wiadomo jak z trwałością i czy po kilku obserwacjach nie poobluzowuje sie wszystko.

PS Jest jeszcze Omegon 90/1000 to chyba stasza wersja tego Celestrona (?)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze Omegon 90/1000 to to samo co SW 90/900, ale ogniskowa jest o 100mm dluzsza, wiec i AC powinna byc minimalnie mniejsza / ale tuba dluzsza /. EQ2 za slaby. Dzisiaj w SW 90/900 sprawdzalem jak spisuje sie filtr polaryzacyjny. No, ladnie poprawia kontrast, pewnie mi sie przyda do Ksiezyca i Jowisza a i pewnie do innych obiektow tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.