Skocz do zawartości

Obserwatorium w Głogówku


Intimate

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat obserwatorium w Głogówku ?

 

Na liście miejscówek obserwacyjnych pojawiło się obserwatorium astronomiczne w Głogówku. Na początku podjarałem się tą informacją bo mieszkam nie daleko, obserwatorium już jest ponad dwa lata i jest tam 14" bydle. Szybkie zasięgnięcie informacji w internecie - strona internetowa nie działa jest tylko numer telefonu. Dzwonię i dowiaduje się że:

- Dodzwoniłem się do Ojców Franciszkanów i pomimo, że obserwatorium jest zbudowane na Ich klsztorze, to Oni się tym właściwie nie zajmują. Zajmuje się tym pewien Pan który jest tam chyba dyrektorem którejś szkoły. Żeby przyjść pooglądać trzeba przyjechać za dnia, pójść do informacji przy obserwatorium, wydobyć nr. telefonu do tego Pana co się tym zajmuje, umówic się na obserwacje. Od razu dostałem też informację że dla 4 osób temu Panu raczej otwierać się nie będzie chciało.

No to typowa sytuacja w Polsce. Z zapowiedzi i informacji wynika, że obserwatorium jest regularnie co czwartek i piątek otwarte dla ludzi, ponadto miał być streaming przez internet. Wychodzi na to, że ktoś ma klucze i żeby przyjść pooglądać to trzeba najpierw wyciągnąć do niego prywatny nr. tel. a później przekonać żeby otworzył i chciało mu się trochę tam zostać. Żeby nie było - nie dziwię się, że facetowi może się nie chcieć tego otwierać dla dwóch par.

Wychodzi jednak na to, że równie dobrze mógłbym uderzać do kogoś na forum...i pewnie miałbym większe szanse niż do publicznego obserwatorium.

 

Może jednak jest na forum parę osób, które by chciały tam pójść ? Skrzykniemy się na jakiś dzień na dwie godzinki. Jak będzie kilku chętnych to mogę podjechać do tej informacji, dowiem się jaki tam jest sprzęt bo znając życie pewnie trzeba będzie jeszcze samemu jakis filtr zabierać. Na razie bez sztywnej daty tylko ogólne info kto by chciał tam pójść.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie. Cztery osoby to już coś. Od biedy można dobrać znajomych, drugie połówki, choć wolałbym tego uniknąć bo będą marudziły :P No to w przyszłym tygodniu się tam przejadę po więcej informacji i myślę, że będzie można się zacząć dogadywać na jakiś termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety. Informacja zamknięta, a przy bramie jedyny numer na informację to 77 438 00 20 czyli ten pod, którym mi powiedziano "proszę przyjść do informacji".

Strona internetowa to http://m.silesiatourism.com/pl/66

No nic, w poniedziałek zadzwonię jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.