Skocz do zawartości

Roboty,drony nie tylko w astronomii


ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę te restrykcje są bezsensowne, ja np. mieszkam 15km od małego, praktycznie nieczynnego lotniska (EPML)

 

no jak to nieczynnego, dwa dni temu na nim startowałem i lądowałem :D

 

przepisy są niestety nieżyciowe.

mieszkanie kilka km od lotniska (o co bardzo łatwo w dużym mieście) nie oznacza że samoloty będą nam latały pomiędzy blokami i drzewami w parkach i zderzą sie z naszym zabawkowym dronem - a jednak przepisy zdają się to sugerować ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy ten quadrocopter ale czemu nie zamontowali jakichkolwiek osłon wirników to nie mam pojęcia - pewnie kwestia oszczędzania wagi, powinny być lekkie osłony.

Tak w zasadzie to octocopter. ;P

(W artykule napisano "quadrocopter", ale przecież ma 8 wirników.)

Edytowane przez PlanesFlyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to octocopter. ;P

(W artykule napisano "quadrocopter", ale przecież ma 8 wirników.)

 

W sumie to tak, podublowane ma te wirniki, ale jednak układ siły ciągu x4 a nie x8

silniki przeciwbieżne, wpływają na równoważenie się siły - no właśnie nie wiem jak ją ubrać w słowa, ale kręcący się wirnik ciągnie też obudowę w tą samą stronę :) słabo mi idą wirnikowe.

 

ale pojazd sterowany apką, nie wiem czy bym wsiadł do czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na śmigła są założone jedno w jedną drugie w drugą - więc przeciwbieżne - a wagowo wchodzi to do UAV ale nie ma kontroli nad pojazdem, więc raczej jest to zupełnie nowa klasa statku powietrznego, jak by dodali kontrolę nad maszyną to można by tym latać na licencję Heli UAV, bo na wiatrakowca raczej nie. A tak to nic z tego prawo nie daje rady podążać za techniką. Zresztą wykonanie tej maszyny ma sporo do życzenia, strona producenta marna, z błędami, marne rendery, zero filmików z lotu - wydmuszka wg mnie i atrapa na wystawkę. Pomysł mają fajny, ale daleka droga przed nimi.

 

Taki autonomiczny pojazd powietrzny musiał by mieć stałą kontrolę z wieżą, najlepiej też system automatycznego spadochronu awaryjnego, najlepiej z zapasem (dość popularne w UAV rozwiązanie ) ale na niskich pułapach to dość niebezpieczne latanie, na autorotację nie ma co liczyć przy takich mikrych wirnikach.

 

 

edit : pomieszało mi się zupełnie UAV z samolotami ultralekkimi

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Bogaci ludzie lub ostrożni wojskowi zawsze mogą wysłać gdzieś w swoim zastępstwie maszynę, która może za nich zrobić wszystko. No może nie dziecko, choć, jak wspomnę piosenkarza M.Jacksona, to i tego nie jestem już pewien :)

 

Na ziemi; w powietrzu; na wodzie; pod wodą; a kto wie czy już nie powstają "drony" drążące sobie drogę pod ziemią - jak dżdżownice czy kret?! ;)

 

Dla wspomnianych ludzi ostatnio zorganizowano "targi dronów"

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyjatkowe-targi-dronow-beda-przyszloscia-w-walce-na-wojnie/bwc96n

 

Przy okazji jest już wiadome, że armia USA będzie testować technikę walki pod nazwą "rój dronów" - 30 latających maszynek współpracujących ze sobą.

 

Pozdrawiam

mixdro.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze trochę i w policji nie będzie się zatrudniać odważnych sprawnych ludzi tylko graczy komputerowych, którzy będą siedzieli u siebie w domu i w ramach pracy chałupniczej fotografowali, oślepiali, paraliżowali hukiem, miotali gazem, strzelali lub zrzucali bomby na przestępców :D.

Ciekawe jak na to odpowiedzą przestępcy?

 

Dron jest urządzeniem nieekologicznym bo hałasuje (ludziom) i niepokoi zwierzęta chronione w miejscach zaskakujacych dla nich.
Jakieś organizacje pewnie zaprotestują.

 

Drony i motocykle powinny być zakazane do masowego użycia - po wsze czasy (moim skromnym zdaniem) - także gdy ludzkość, z konieczności(jak wiemy), przeniesie się za 2 miliardy lat na Marsa.

Stosowane być winny wyjątkowo w celach naukowych lub w razie specjalnej akcji z wyjątkowej okazji (w poważnej sprawie).

 

Gdyż inaczej...
Człowiek sobie śpi rano (o 12-tej) po pracy na nocnej zmianie, a tu mu za oknem nagle coś buczy!
Robi coś przyjemnego z płcią przeciwną jeszcze przed ślubem (ze strachem - bo zdarzają się i takie rozumowania w gatunku Homo sapiens sapiens) i nagle taka niespodzianka w najbardziej "wymagającym" dla organizmu momencie - toż to można dostać zawału!
Albo ktoś astrofoci, a tu mu takie coś w nocy w kadrze lata. Jak bez światełek, to wyjdzie na fotce ciemnotka (nowy Barnard) :D

 

WALCZMY O CZYSTE NIEBO TAKIE JAKIM JE NATURA STWORZYŁA!

 

Pozdrawiam
p.s.
BTW
Zagadka - proszę podać nazwę tego drania tfu drona*

 

drony.jpg

dron2.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim skromnym zdaniem, ze wzgledu na to że skutki ewentualnej katastrofy samolotu, nawet małego są zwykle poważniejsze niż kraksy drogowej od wszystkich uzytkowników dronów powinno się wymagać mniej wiecej takiego samego szkolenia i testu jak od kierowców aut, a ponadto znacznie dokładniejszych i nie robionych "na odczepnego" badań psychiatrycznych, a może nawet zasięgania opinii w szkole, pracy i wśród sąsiadów (o ile tak się robi na astronautę lub pilota?) .

 

Wczoraj we Wrocławiu była w okolicach Mostu Pokoju wieczorem impreza muzyczno-reflektorowa (świetlna) i jakiś dron z zielonymi światełkami dekoncentrował widzów i niszczył efekt artystyczny.

 

Co ciekawe imprezę uświetniał śliczny widok Jowisza nad Łysym - edukowałem o zjawisku sąsiadów stojących na moście obok mnie - ale pomyślałem sobie też, że ten dron mógłby też szkodzić astrofotografom w ich ciękiej, żmudnej pracy naświetleniowej.

 

Pozdrawiam

drony.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, ze wzgledu na to że skutki ewentualnej katastrofy samolotu, nawet małego są zwykle poważniejsze niż kraksy drogowej od wszystkich uzytkowników dronów powinno się wymagać mniej wiecej takiego samego szkolenia i testu jak od kierowców aut

Tylko w jaki sposób zdanie testu ma spowodować, że ktoś nie będzie latał koło lotniska? Żeby wiedzieć, gdzie jest lotnisko nie trzeba przechodzić szkolenia, a to jest jedyna wiedza, którą należy posiadać, żeby nie stwarzać zagrożenia dla samolotów. Jeśli ktoś będzie chciał latać na lotnisku, to będzie latał niezależnie, czy ma szkolenie, czy nie. Jedyną opcją jest zaostrzenie kar i wprowadzenie wydajniejszych procedur łapania takich delikwentów.

 

Niestety, wiele dronów wchodzi w posiadanie osób nieodpowiedzialnych lub zbyt młodych. Nie jest to dobry pomysł na prezent na komunię, a takie coraz częściej się zdarzają.

 

A tak odnośnie tych różnych doniesień o dronach na lotniskach, to zapewne mało kto wie, że niektóre z nich to fałszywe alarmy. Media nagłaśniają sprawę, a później okazuje się, że to nie był żaden dron, ale o tym już nie mówią. Niestety, media tak, jak w każdej dziedzinie, również tutaj nie działają prężnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fis.pansa.pl/index.php?lang=_pl&top_menu=top_fis&left_menu=menu_fis&opis=fis_sektor_krakow

 

Przydało by im się wszystkim zaznajomić z taką mapką i nauczyć się co ona opisuje :) strefy i pułapy.

ja coś tam kumam a i tak nie wszystko z mapki.

Edytowane przez Ura
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.