Skocz do zawartości

Wycieczka na niewielką górkę niedaleko mnie + wyprawa na rzepiska.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.10.2015 wybrałem się na górkę niedaleko wyciągu Kotelnica u mnie w Białce Tatrzańskiej. Chciałem się tak z nudów w tej dziurze, przejść na spacer, wziąłem ze sobą aparat. Okazały się świetne warunki, ze względu na dobrą przejrzystość oraz lekkie przymulenie Słońca niewielkimi chmurami.

 

2.JPG

 

Najbardziej uwielbiam "złotą" jesień. Niesamowicie pięknie się prezentują osiki, klony ze złotymi liściami. W moim rejonie rzadko kiedy trafia się pogoda o tej porze. W większości przypadków albo kurzy śnieg, albo jest chłodnawo i leje.

 

3.JPG

 

Jak widać, całkiem dobre warunki i przejrzystość. To co jest bliżej to budynki w pobliżu wyciągu Kotelnica, w oddali widać wieś Czarna Góra.

 

4.JPG

 

Na tym zdjęciu widać Czarną Górę, jako górę, jej nazwa to bodajże Gogolowa Góra, ale potocznie mówi się Czarna Góra. Na szczycie jest krzyż jubileuszowy oraz widokówka. Z Czarnej Góry są świetne widoki. Byłem nie raz, pamiętam jak z dziadkiem jak byłem dzieckiem, jeździłem i patrzyliśmy przez radziecką lornetkę na góry :) W Czarnej Górze(Dziurze :szczerbaty:) też jest wyciąg.

Poniżej jest Białka Tatrzańska, kościół oraz cmentarz.

 

10.JPG

 

Tutaj na zdjęciu widać nawet moje miejsce do obserwacji, czyli Rzepiska :)

 

11.JPG

 

Tutaj szeroki kadr.

 

12.JPG

 

Potem weszłem troszkę wyżej i zrobiłem zdjęcie Tatr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg:

 

Potem odwróciłem się w przeciwną stronę i spojrzałem na Gorce.

 

16.JPG

17.JPG

 

Na zdjęciu widać bodajże górę Lubań. Na szczycie jest jakiś widoczny dzyndzel, to jest chyba jakaś wieża widokowa. Góra otoczona jest pieknymi czerwonymi drzewami - to w większości buki. Wioskę którą widzimy przed tym szerokim pagórkiem to Trybsz, a te dwie co są po lewej stronie to bodajże Łopuszna i Harklowa albo Maniowy.

 

20.JPG

 

Tutaj jest widoczna na dole wieś Białka Tatrzańska.

 

Po drodze natknąłem się jeszcze na fajne sosenki :)

 

8.JPG

 

Podsumowując, fajna wyprawa, porobiłem trochę też zdjęć drzew itp. ale nie będe ich wrzucał. Rzadko jest taka jesień w Białce. Często jest tak że pada śnieg/ leje (tak było rok temu).

 

 

O Rzepiskach potem dopiszę :)

 

 

 

18.JPG

Edytowane przez McGoris
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2015 wybrałem się w nasze miejsce na Rzepiska. I powiem wam, że nie wiele obserwowaliśmy, a robiliśmy zdjęcia. Pierwsze robiłem materiał do plejad (Temat: plejady- problem), a potem chciałem pofocić gwiazdy i góry. Jak zobaczyłem jakie zdjęcia nam wychodzą to postanowiliśmy się pobawić aparatem. Robiłem też sobie zdjęcie z górami w tle. Najbardziej śmieszyła nas moja mina :szczerbaty: .

 

1.JPG3.JPG4.JPG5.JPG11.JPG12.JPG6.JPG14.JPG10.JPG

 

 

Był taki zbieg okoliczności, że góry były pokryte śniegiem, przez co odbijały więcej światła. Potem pojawił się Księżyc, który oświetlił je jeszcze bardziej.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.