Skocz do zawartości

Polska Agencja Kosmiczna nadal bez logo


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Narysować trójkąt w Corelu, wrzucić gradien, wyciąć okrąg, dwa półokręgi biały i czerwony, jeszcze napis najtańszą czcionką - to nic. Pomysł - jak zarobić i się nie narobić? Wszystko to wymaga wysiłku.

Ale skasowanie za to 15k bezcenne :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest logo - to jest zgadywanka na temat co autor miał na myśli... Nie taką funkcję powinno pełnić logo instytucji!

W tych przedstawionych powyżej innych logach, jest zawsze jakiś symbol łatwo identyfikowalny. Jakaś strzałka symbolizująca ruch, rakietę, orbita, gwiazdki...

 

Gdybym miał już się potrudzić o interpretację (po chwili zastanowienia, a logo nie powinno wymagać zastanawiania się), to ten trójkąt to (może?) symbol ruchu - rakieta z Polską na pokładzie, lecąca niedaleko "Niebieskiej Planety"( za jaką zwykle uważa się Ziemię)... Jednak jak widać z postów - logo się bardziej kojarzy z wycieczką do Egiptu (mnie również ;) )

Razi mnie też napis - tak jak logo wymaga wysiłku skojarzeniowego, tak napis jest do bólu prymitywny.

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekajcie ile chcecie, to takie Polskie. Trzeba było startować w konkursie.

 

Tu nie chodzi o narzekanie, mi osobicie to lotto. Ale po prostu byly ciekawsze propozycje ktore ewidentnie kojarza sie z Kosmosem, moze bardziej skomplikowane graficznie ale przeciez nikt tego odrecznie nie musi rysowac. Swoja droga ciekawe kto to wybieral, bo wystarczylo by dac watek nawet u nas na forum i na bank bysmy wybrali lepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychoo tu nie chodzi o "polskie narzekanie". W 400 odrzuconych przecież też było dużo polskich logo, które były znacznie lepsze. Ja osobiście narzekam na to, że odrzucono prace 400 ludzi i wzięto jedną inną pracę, która moim zdaniem nie równa się z co najmniej kilkoma tamtymi.

Skoro odrzucam 400 sztuk, to ponawiam konkurs na następne 400 sztuk. Tu mnie troszkę mierzi.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego ten walor (zmiana odcienia - czy to mój monitor?). Bez sensu. Inne kraje nie poszły w tę nowość - mają normalne/jednolite kolory.

To można wykonać raz lepiej raz gorzej. I z nieskomplikowanego wydruku robi się drogi wydruk. Nawet ekonomicznie nie zaoszczędzimy,

 

Tego badziewia musimy jednak od teraz bronić Niełatwe to zadanie :)

 

Chyba że doprowadzimy do anulacji (sic!)

 

Paether jako admin może im coś wyśle ale nie wiem czy poskutkuje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na ten "efekciarski" walorek ;) To chyba nawet bardziej mnie razi niż "piramida". Chociaż znowu na siłę spróbuję się wytężyć - może to od Słońca, które jest gdzieś tam u dołu po prawej ;)

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego ten walor (zmiana odcienia - czy to mój monitor?). Bez sensu. Inne kraje nie poszły w tę nowość - mają normalne/jednolite kolory.

To można wykonać raz lepiej raz gorzej. I z nieskomplikowanego wydruku robi się drogi wydruk. Nawet ekonomicznie nie zaoszczędzimy,

 

Tego badziewia musimy jednak od teraz bronić Niełatwe to zadanie :)

 

[...]

 

Pozdrawiam

 

Zgadza się. Albo w niektórych wariantach nie będzie można wydrukować wcale.

Np. Wyszywane nicią logo na koszulce, albo czapce? Jak zrobić gradient? To niewykonalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekajcie ile chcecie, to takie Polskie. Trzeba było startować w konkursie.

 

Rozumiem, że nikt nie ma prawa do krytycznego spojrzenia zwłaszcza jeżeli coś jest finansowane z publicznych pieniędzy dla państwowej instytucji? Poza tym myślę, że tu nie chodzi o koszt, bo dobre logo jest warte swojej ceny, ale o samą formę. Oprócz kół, które naturalnie budzą skojarzenia z planetami mamy wielki trójkąt, który zdominował cały kształt. W jaki sposób nawiązuje on do profilu działalności PAK, czyli ogólnie mówiąc kosmosu? Dla mnie to się nie trzyma kupy. A na koniec mamy gradient, który zwróćcie uwagę jak beznadziejnie wygląda przy czarno-białej wersji logo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafili zrobić logo, to powinni zostawić po prostu 'PAK' i już. Nie wszystko musi mieć logo.

Nie chcę nikogo urazić, ale wygląda to, jak by jakiś leśny dziadek uznał, że zna się na wszystkim i pokaże, że i na grafice też. I pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta przechylona czara z polskim napojem (wino cycuś takiego) ma w sobie coś z pijaka ... niestety :(:):o

Czcionka za to dowodzi, że Polacy mają manie wielkości i uważają innych za ślepych.

Kto tam naprawdę podejmował decyzję? Uuuuuuuuuuuuu

Pozdrawiam go (przyda mu się)

 

to.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN PROJEKT MOŻE JEST DO URATOWANIA

Tylko trzeba iść w tym kierunku co na obrazku.

Jakby co to nie roszczę sobie żadnych prawa do tego obrazka - daję gratis.

 

sorry jak ISS mi nie wyszedł poprawcie tam w Agencji

 

Pozdrawiam

p.s.

Jak już profesor lub zleceniodawca chciał mieć motyw biało czerwony to sorry ale na poziomie musi być W POZIOMIE !

WWW.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorry ale w kosmosie nie ma poziomu! ^_^

 

 

To jest kompletnie zły argument. Czasem ustawia się poziom!

Pozdrawiam

p.s.

Alternatywna wersja - prezent dla PAK (ten sześcian to jakiś mały satelita - wszyscy tu wiedzą ale dla nowych piszę)

szu2.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest gorsze to, że wygrało takie g**no czy to, że to g**no kosztowało 15 tysięcy... Wisienką na torcie są te nagrody autora... może w '97 faktycznie szczytem zdolności komputerów i Photoshopa były gradienty ale na bogów to wygląda tak tandetnie, że szok! W Wordzie takie rzeczy można robić. Ciekawi mnie jakie przesłanie w tym logo jest zawarte? Dobre logo jakieś przesłanie musi mieć, myśl przewodnią czy coś. Mam szczerą nadzieje, że autorzy tych 400 odrzuconych prac zrobią jakiś pozew zbiorowy o to jakim cudem wygrało to prehistoryczne badziewie. Sprawdźcie sobie inne prace autora - to jest w ogóle inny nurt, inna kreska! Szlak mnie trafia kiedy nawet w placówkach naukowych osobami decyzyjnymi nie są osoby techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj coś innego Szuu niż "monolit" popraw mój szkielet i ślij (może z błogosławieństwem Daniela)

 

NO DOBRA MAM POMYSŁ

 

wpadłem, że może być Hel - czyi kształt naszego kraju :)

 

 

Pozdrawiam

p.s.

a drugi ślijcie ten PAK Daniela

w imieniu Astropolis

może jeszcze nie wszystko stracone

 

 

h22.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.