Skocz do zawartości

Czego Ci najbardziej brakuje na AP/co jest zbędne?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbowałem wyszukać na forum za pomocą wyszukiwarki "SCT" i otrzymałem wynik, że "brak wyników" co jest nieprawdą, bo są nawet wątki z SCT w samym temacie.

Coś jest nie tak z wyszukiwarką, lub jej konfiguracją. To samo w trybie zaawansowanym. Może jest wprowadzone jakieś ograniczenie na ilość liter w wyszukiwanych frazach? Jeśli tak warto dopuścić 3 litery bo na TLS'ach opiera się współczesny świat :-)

 

PS

TLS - TrójLiterowy Skrót. ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem wyszukać na forum za pomocą wyszukiwarki "SCT" i otrzymałem wynik, że "brak wyników" co jest nieprawdą, bo są nawet wątki z SCT w samym temacie.

Coś jest nie tak z wyszukiwarką, lub jej konfiguracją. To samo w trybie zaawansowanym. Może jest wprowadzone jakieś ograniczenie na ilość liter w wyszukiwanych frazach? Jeśli tak warto dopuścić 3 litery bo na TLS'ach opiera się współczesny świat :-)

 

PS

TLS - TrójLiterowy Skrót. ;-)

Szybciej i trafniej jest przeszukać forum wpisując odpowiednią frazę w google, niż w naszej wyszukiwarce. Tylko że my nie mamy milionów jeśli nie miliardów dolarów na funkcjonowanie forum. Ale może udało by się w ramach silnika forum jakoś usprawnić proces wyszukiwania.

 

O jeny!

To mój SETNY post!

100.

Stówa!

 

Sorki, wybaczcie, podnieciłem się! :D

Teraz wiadomo, kto stawia "setę" :drinks: kolejnych setek życzę.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny (nie chodzi o nocny, czyli czerwony) temat forum byłby super. Również w wersji mobilnej.

 

Czasem brakuje opcji 'Nie lubię' pod postami, ale to kontrowersyjny temat.

 

Propozycja 'wiekszej gieldy' mi się bardzo spodobała, hahaha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca, bo pokazuje tylko 20 ostatnich postów. To samo tyczy się także lista tematów. Jestem 100% pewny, że mam zapomniany choć jeden ważny wątek, do którego jeszcze raz muszę zajrzeć. A tak nie mam pojęcia co :)

 

Trochę czasu mi zajęło, żeby to znaleźć, ale już zrobione. Było ograniczenie - wyszukiwanie maksymalnie rok wstecz.

 

Może nie w temacie, ale trochę tło zlewa się z tekstem lub tekst z tłem. Dla mnie osobiście ciężko się czyta. Może sam tekst trochę ciemniejszy?

 

Chodzi Ci o zwykłą zawartość postów czy coś innego?

 

Spróbowałem wyszukać na forum za pomocą wyszukiwarki "SCT" i otrzymałem wynik, że "brak wyników" co jest nieprawdą, bo są nawet wątki z SCT w samym temacie.

Coś jest nie tak z wyszukiwarką, lub jej konfiguracją. To samo w trybie zaawansowanym. Może jest wprowadzone jakieś ograniczenie na ilość liter w wyszukiwanych frazach? Jeśli tak warto dopuścić 3 litery bo na TLS'ach opiera się współczesny świat :-)

 

PS

TLS - TrójLiterowy Skrót. ;-)

 

Wyszukiwanie jest ustawione od 2 liter. Szukajka na IPB to temat-rzeka. Na wielu forach się skarżą na nią :/

 

A może by tak kalendarium gdzieś na głównej lub z boku, czyli ważne wydarzenia z historii astronomii.

 

Wystarczy dodać takie wydarzenia (zaznaczyć roczne powtarzanie) do kalendarza. Utworzyłem w tym celu kategorię i dodałem na próbę urodziny Tycho Brahe ;)

Podejmiesz się takiego zadania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś licznik na stronie głównej przedstawiający ile sekund, minut, godzin, dni do jakiegoś zjawiska astronomicznego (aktualizacja co sekundę)? Dane mogą być zamieszczanie ręcznie lub automatycznie z kalendarzyka astronomicznego (tylko ważniejsze zjawiska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś licznik na stronie głównej przedstawiający ile sekund, minut, godzin, dni do jakiegoś zjawiska astronomicznego (aktualizacja co sekundę)? Dane mogą być zamieszczanie ręcznie lub automatycznie z kalendarzyka astronomicznego (tylko ważniejsze zjawiska).

Albo poprostu licznik do najbliższego wydarzenia astro z kalendarza, aby nie odliczać z niecierpliwością do tych dalszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na forum mogłaby funkcjonować codzienna prognoza nocnej pogody łącznie z prognozą seeingu, jeżeli jest to oczywiście możliwe.

Tylko po co ? Sa do tego specjalizowane serwisy , np. https://www.meteoblue.com/pl/

podajesz swoją lokalizację i wrzucasz do zakładek .

seeing ? proszę bardzo : https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/prognoza/seeing/zakopane_rzeczpospolita-polska_3080866

:)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie zadałem w wątku o Jowiszu a zobaczyłem, że jest ten temat, więc tu zapytam ponownie: czy będzie możliwość umieszczania gifów, bezpośrednio tu na forum, bez utraty jakości? Czy raczej to technicznie jest niemożliwe?

 

PS. Jeżeli to pytanie zostało postawione wcześniej, to przepraszam, gdyż nie przeczytałem całości.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astropolis brakuje... Łomenek. Co to jest?! Nigdy w życiu nie pomyślałbym że będę za parytetami :szczerbaty: (i niech tak pozostanie), ale jeśli sytuacja tak będzie dalej wyglądać będzie trzeba na mieście zrobić jakąś łapankę. Cały niewieści honor na AP ratuje Ineska, Agatek gdzieś przepadła bez wieści, zaś Ori nadal szefuje wszystkim szefom.

Zadziałaj coś Paether w tym kierunku :szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem. Dzięki Paether , wszystko wygląda OK! I Dobrze, że nie ma ograniczeń co do wagi. Czasami zdarzało mi się robić gifa na kilkadziesiąt MB.

A to pytanie zadałem po prostu, ponieważ kiedyś gify nie można było ładować na forum. Od tamtego czasu tego nie sprawdzałem.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ? Sa do tego specjalizowane serwisy , np. https://www.meteoblue.com/pl/

podajesz swoją lokalizację i wrzucasz do zakładek .

seeing ? proszę bardzo : https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/prognoza/seeing/zakopane_rzeczpospolita-polska_3080866

:)

Na tej samej zasadzie możesz zapytać po co publikować tutaj codziennie zdjęcia z APODA, przecież APOD ma swoją stronę. Okazuje się jednak, że czasem jest to fajny temat do dyskusji. Dla mnie było by wygodne aby nie szukać informacji w kilku miejscach. Logując się do Astropolis podaję swoje miejsce zamieszkania i widzę na pasku na stronie głównej prognozę. Klikam i widzę szczegóły tak jak na Meteoblue.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie możesz zapytać po co publikować tutaj codziennie zdjęcia z APODA, przecież APOD ma swoją stronę. Okazuje się jednak, że czasem jest to fajny temat do dyskusji. Dla mnie było by wygodne aby nie szukać informacji w kilku miejscach. Logując się do Astropolis podaję swoje miejsce zamieszkania i widzę na pasku na stronie głównej prognozę. Klikam i widzę szczegóły tak jak na Meteoblue.

Apod to co innego niż prognoza. Na stronie apod'ów nie ma możliwości dyskusji, która często jest tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gifów. Dobrze, że można je wrzucać bezpośrednio, bo dawniej nie działały, była tylko statyczna klatka. A gifów nie obejmuje ograniczenie 5 MB na plik, mają swoje?

To, że zajmują kilkanaście MB nie szkodzi na PC, jednak dla wersji mobilnej to zbrodnia. Sprawdziłem - na telefonie, po dopaleniu tej strony przesłało mi ok te 14 MB, czyli cały gif. Pomijając kwestię, że mój telefon nie ogrania gifów i nie działają ( :) ), to czy nie dałoby się zrobić, że w wersji mobilnej na stronie ładuje się tylko pierwsza klatka, a dopiero po kliknięciu ładuje cały plik? Bo jak się korzysta z 3G, to trochę ryzykownie jest przeglądać AP, skoro nagle jakiś wątek może nam zjeść kilkanaście MB z zaskoczenia. Nie wiem, jak to jest ze zdjęciami, ale mam nadzieję, że na stronie ładuje się tylko miniaturka, a po kliknięciu dopiero ładuje całość (w wersji mobilnej, bo w pełnej, to niech ładuje od razu, bo jest szybciej). Ale chyba to działa tylko na zdjęciach lokalnych, a te z zewnątrz wczytują się od razu w pełnej rozdzielczości (tak jest raczej np z APOD).

 

Ze zdjęciami łączy się jeszcze jeden problem - zdjęcia wrzucane z zewnętrznych serwisów w wersji mobilnej (czasem nawet na PC) nie skalują się poprawnie, są za duże i rozwalają układ całej strony. Strona jest szersza od ekranu i trzeba jeździć na boki, żeby czytać. Mało wygodne. Może da się jakoś tak zrobić, żeby te zdjęcia skalowały się, jak te wrzucane lokalnie.

 

Również czasem zdjęcia z zewnątrz w wersji mobilnej nie da się kliknąć, żeby wyświetlić je w pełnej rozdzielczości. Tak jest np z APOD. Na PC jest ok.

 

Kolejna sprawa ze zdjęciami. Denerwuje mnie w naszej "przeglądarce zdjęć", czyli tym, co się wyświetla po kliknięciu w zdjęcie, że jak przełączę na następne zdjęcie strzałką, to stary obraz najpierw znika, potem ładuje się nowy i na koniec pojawia nowy. To uniemożliwia porównywanie zdjęć ze sobą. Trzeba to zrobić tak, że najpierw ładuje się nowe zdjęcie, a potem od razu się przełącza i nie ma pośredniej białej pustki. Tak jest na Astromaniaku i jest super. U nas muszę otwierać oba zdjęcia w nowych kartach (prawy/otwórz link w nowej karcie) i przełączać ctrl+page up/down, żeby uzyskać podobny efekt.

 

Przyłączam się do prośby - ciemny motyw lub tryb nocny! Ja mam tak, że każdy program, który używam przełączam w ciemny motyw, jeśli tylko się da. Telefon i laptop przyciemniam prawie na minimum, o ile nie świeci mi Słońce w ekran. Generalnie nie lubię światła :) A z AP nie mogę nic zrobić. A jako, że jest to forum Astronomiczne, to powinno dbać o adaptację wzroku swoich czytelników. Lubię sobie przeglądać AP podczas sesji astrofoto, ale rozwalam sobie całą adaptację przez ten wściekły biały kolor.

Możliwość auto uruchamiania tego ciemnego motywu lub trybu nocnego w zależności od godziny (lub wysokości Słońca pod horyzontem :) ) byłaby super. W nocy źle się patrzy na rażące rzeczy.

 

Teraz coś, to utrudnia mi pisanie tego postu: nie da się cytować postów z różnych stron wątku. Mam przyciski cytuj, jednak nie mogę się dostać do nich na innej stronie, niż piszę odpowiedź. Na AM jest tak, że w edytorze wyświetla się treść kolejnych postów (jak u nas w pełnym edytorze) i są przyciski cytowania do tego tekstu. U nas nie ma tutaj cytowania. Można oczywiście kopiować treść i wklejać cytaty ręcznie, jednak jest to mało wygodne.

 

Te powiadomienia o lajkach to chyba włączyłeś po poruszeniu tej kwestii w tym wątku? :) Gdybyś tego nie zrobił, to napisał bym, że ten dzwoneczek jest zbędny, bo nic tam nie ma. Ale już jest.

 

Nasza wyszukiwarka jest beznadziejna, każdy o tym wie :) Wiec może dałoby się ją zmienić na googlową? Chyba robi się takie rzeczy, że do szukania po naszej stronie używa się jakiejś wtyczki google, czy coś.

 

Prognozę pogody fajnie byłoby mieć na AP. Nie trzeba by było wchodzić na stronę prognozy, bo mielibyśmy ją tutaj gratis, przy okazji. Jednak problem może być taki, że każdy lubi inną prognozę. Ja bym chciał meteo.pl, inni widzę lubią meteoblue. Nie dojdziemy chyba do kompromisu.

 

Mi osobiście brakuje w wersji mobilnej możliwości zobaczenia stopki użytkowników. Ktoś pisze "sprzęt w stopce", a ja nie mogę do niej wejść. W tematach faktycznie lepiej jest bez stopek, bo oszczędzamy miejsce, jednak po wejściu w profil mógłby być przycisk "stopka".

 

Swego czasu pisałem w temacie o postanowieniach noworocznych, że mam problem znaleźć konkretne PW, bo nie mam jasnej informacji, z kim jest dana rozmowa. Teraz się przyjrzałem i faktycznie jest zawsze info z kim rozmawiam, jednak raz jest z lewej raz z prawej:

pw.jpg

Przez to trudno się szuka rozmowy z konkretną osobą, bo trzeba przeglądać dwie kolumny. Chyba oczywiste jest, że jedną ze stron rozmowy jestem ja sam :) Ta informacja jest zbędna. Ja bym zrobił to tak:

pw2.jpg

 

Jeszcze sprawa wydajności. Właśnie testuję internet LTE stacjonarny i trochę mnie rozczarowało, że AP działa dalej tak samo wolno :( Pomimo, że internet mam na poziomie 40-60 Mb, to strony AP ładują się dalej tak, jak dawniej - w czasie ok 2-3s (mierzone stoperem). Za to takie rzeczy, jak te wielkie gify tutaj ładują się szybko - tu czuć różnicę. Najwięcej czasu przy ładowaniu strony zajmuje "oczekiwanie na astropolis", a nie przesył danych. Pewnie po prostu serwer tak długo obsługuje zapytanie. Nie wiem, gdzie stoi AP, ale może da się coś z tym zrobić. Czas ładowania stron jest na prawdę długi i odczuwalny.

 

To chyba tyle, ale na pewno o czymś zapomniałem i wrócę tu :)

 

Przed wysłaniem tego posta otrzymałem info, że za dużo emotikon :P Wydaje mi się, że ograniczenie jest po prostu liczbowe. Ale może lepiej je dać procentowo od ilości tekstu? Bo w dwóch zdaniach 10 emotikon to za dużo, a w ścianie tekstu, jak tu 10 może być mało.

 

EDIT:

No i zapomniałem :) W wersji mobilnej często nie mieszczą się długie nazwy wątków - normalka. Na liście tematów jest ok - za długa nazwa ma wielokropek na końcu (chyba; nie mogę znaleźć wystarczająco długiego tytułu, żeby sprawdzić). Ale po wejściu w temat ten wielokropek jest dużo wcześniej i prawie połowa paska tytułu jest pusta, a w tym obszarze cały tytuł mógłby się zmieścić (jest nieco więcej miejsca, niż na liście wątków w kategoriach). Z tego powodu nie da się dowiedzieć, jak nazywa się cały długi temat. Ja bym zrobił tak, że po pierwsze - wykorzystać całą szerokość paska, a po drugie długaśne tytuły można po wejściu w wątek wyświetlić w dwóch liniach - w końcu to tylko jedna linia więcej na całą stronę (w przeglądaniu działów zostawić, jak jest).

SC20151206-011745.png

SC20151206-011823.png

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gifów nie obejmuje ograniczenie 5 MB na plik, mają swoje?

 

Ograniczenie chyba jest na 16Mb, nie pamiętam dokładnie. To nie ograniczenie forum:

 

Informacja: wielkość pliku jest również limitowana przez serwer PHP i obecnie wynosi: 16M

 

Teraz coś, to utrudnia mi pisanie tego postu: nie da się cytować postów z różnych stron wątku.

 

Nie mam z tym najmniejszego problemu. Idziesz na poprzednią stronę i dajesz "cytuj". Cytaty zbierają się nawet gdy zmieniasz stronę nawet kilkukrotnie (pojawia się okienko na dole z ilością cytatów i przyciskiem "Odpowiedz...", które nie znika po zmianie strony) ;)

 

Te powiadomienia o lajkach to chyba włączyłeś po poruszeniu tej kwestii w tym wątku?

 

Tak.

 

Swego czasu pisałem w temacie o postanowieniach noworocznych, że mam problem znaleźć konkretne PW, bo nie mam jasnej informacji, z kim jest dana rozmowa. Teraz się przyjrzałem i faktycznie jest zawsze info z kim rozmawiam, jednak raz jest z lewej raz z prawej:

 

To zależy od tego, kto rozpoczął rozmowę.

 

Przed wysłaniem tego posta otrzymałem info, że za dużo emotikon :P Wydaje mi się, że ograniczenie jest po prostu liczbowe.

 

To prawda. Nie widzę możliwości ograniczenia procentowego. Zwiększyłem nieco ilościowe ;)

 

Prognozę pogody fajnie byłoby mieć na AP. Nie trzeba by było wchodzić na stronę prognozy, bo mielibyśmy ją tutaj gratis, przy okazji. Jednak problem może być taki, że każdy lubi inną prognozę. Ja bym chciał meteo.pl, inni widzę lubią meteoblue. Nie dojdziemy chyba do kompromisu.

 

To będzie ciężka sprawa.

 

 

Przyłączam się do prośby - ciemny motyw lub tryb nocny!

 

Tu mam w planach duży i czasochłonny eksperyment :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym najmniejszego problemu. Idziesz na poprzednią stronę i dajesz "cytuj". Cytaty zbierają się nawet gdy zmieniasz stronę nawet kilkukrotnie (pojawia się okienko na dole z ilością cytatów i przyciskiem "Odpowiedz...", które nie znika po zmianie strony) ;)

Super, nie wpadłem na to :)

 

To zależy od tego, kto rozpoczął rozmowę.

Tak, rozumiem już. Tylko właśnie chyba lepiej, gdyby nie zależało. Co myślisz o mojej propozycji zmiany na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.