Skocz do zawartości

Czego Ci najbardziej brakuje na AP/co jest zbędne?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Również czasem zdjęcia z zewnątrz w wersji mobilnej nie da się kliknąć, żeby wyświetlić je w pełnej rozdzielczości. Tak jest np z APOD. Na PC jest ok.

 

Przyłączam się do prośby - ciemny motyw lub tryb nocny! Ja mam tak, że każdy program, który używam przełączam w ciemny motyw, jeśli tylko się da. Telefon i laptop przyciemniam prawie na minimum, o ile nie świeci mi Słońce w ekran. Generalnie nie lubię światła :) A z AP nie mogę nic zrobić. A jako, że jest to forum Astronomiczne, to powinno dbać o adaptację wzroku swoich czytelników. Lubię sobie przeglądać AP podczas sesji astrofoto, ale rozwalam sobie całą adaptację przez ten wściekły biały kolor.

Możliwość auto uruchamiania tego ciemnego motywu lub trybu nocnego w zależności od godziny (lub wysokości Słońca pod horyzontem :) ) byłaby super. W nocy źle się patrzy na rażące rzeczy.

 

Mi osobiście brakuje w wersji mobilnej możliwości zobaczenia stopki użytkowników. Ktoś pisze "sprzęt w stopce", a ja nie mogę do niej wejść. W tematach faktycznie lepiej jest bez stopek, bo oszczędzamy miejsce, jednak po wejściu w profil mógłby być przycisk "stopka".

 

No i zapomniałem :) W wersji mobilnej często nie mieszczą się długie nazwy wątków - normalka. Na liście tematów jest ok - za długa nazwa ma wielokropek na końcu (chyba; nie mogę znaleźć wystarczająco długiego tytułu, żeby sprawdzić). Ale po wejściu w temat ten wielokropek jest dużo wcześniej i prawie połowa paska tytułu jest pusta, a w tym obszarze cały tytuł mógłby się zmieścić (jest nieco więcej miejsca, niż na liście wątków w kategoriach). Z tego powodu nie da się dowiedzieć, jak nazywa się cały długi temat. Ja bym zrobił tak, że po pierwsze - wykorzystać całą szerokość paska, a po drugie długaśne tytuły można po wejściu w wątek wyświetlić w dwóch liniach - w końcu to tylko jedna linia więcej na całą stronę (w przeglądaniu działów zostawić, jak jest).

 

W zasadzie to każdy twój wymieniony problem związany z przeglądaniem forum z telefonu rozwiązuje aplikacja - Tapatalk. Możesz ustawić ciemny motyw, zobaczyć stopki, a długie nazwy tematów są poprawnie wyświetlane. Forum również wczytuje się szybciej, ponieważ nie ładują się zbędne (na telefonie) rzeczy.

Edytowane przez gbk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dalej nie gra z "moja zawartość". Jeśli wyświetlę "tylko posty", to ostatni post mam z 25 wrzesień 2014, podczas, gdy pisałem posty ok rok wcześniej. W "tematy i posty" niby ostatni post wydaje się mieć sensowną datę, ale w tej kategorii jest mniej rzeczy, niż w samych postach (34 vs 40 stron po 25 pozycji), więc czegoś brakuje. Dodatkowo mój licznik wskazuje 2133 postów, a daje to ok 85 stron po 25 wpisów. Czyli ponad połowa gdzieś przepadła! Nie rozumiem zupełnie, co się dzieje.

 

Przy okazji bardzo by mi się przydała możliwość wyszukiwania własnych postów w konkretnym temacie. Bo wiem np, że napisałem coś w wątku o Księżycu. I teraz mogę albo przeglądać kilkadziesiąt stron tego wątku, albo przeglądać kilkadziesiąt stron mojej zawartości. Jedno i drugie jest bardzo żmudne. Jeśli dałoby się zawęzić moją zawartość do wybranego tematu, to byłoby super. Już nie raz tego potrzebowałem i załamywałem ręce przed przeglądnięciem 100 stron jakiegoś tematu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drogi Adminie, szanowni Państwo Forumowicze, drodzy Goście;

Mi bardzo brakuje nam na Forum opcji autobanowania. Funkcja ta zapewniła by za naciśnięciem jednego przycisku otrzymanie dożywnotniego bana na Forum, które zjada nam czas i powoduje że w nocy nie śpimy, a w dzień jesteśmy nieprzytomni.

Liczymy (bo z rozmów na PW wiem, że nie tylko ja marzę o takiej funkcji) na szybkie wdrożenie takiej opcji.

Dodatkowo Admin mógłby organizować plebiscyt na osobę miesiąca - banowaną na podstawie wskazań Użytkowników - jeden SMS na wybranego kandydata kosztowałby np. 1,22 z VAT - zebrana kwota mogła by być przeznaczona na opłaty licencyjne itp.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Do czasów nastania Paethera autobanowanie było względnie łatwe - ćwiczyłem to kilkanaście razy ;) - ale nasz nowy Admin przyznał mi się w rozmowach emailowych, że prędzej sobie palec odgryzie niż zbanuje na trwałe usera co ma ponad sto postów.

Ponoć taki, dobroczynny wpływ, wywarła na niego białogłowa, z która jest związany. Przy okazji pozdrawiam jego niewiastę.

Ponadto warto wprowadzić po prostu kwotę anulowania bana - czyli opłatą amnestyjną - dajmy na to 333 zł - skutkującą natychmiastowym odbanowaniem bez względu na przyczynę zabanowania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi bardzo brakuje nam na Forum opcji autobanowania. Funkcja ta zapewniła by za naciśnięciem jednego przycisku otrzymanie dożywnotniego bana na Forum, które zjada nam czas i powoduje że w nocy nie śpimy, a w dzień jesteśmy nieprzytomni.

 

Chcesz do tego dożywotnie zachmurzenie cobyś mógł spać w nocy? :D

 

 

prędzej sobie palec odgryzie niż zbanuje na trwałe usera co ma ponad sto postów.

 

Dlatego najpierw usunę prawie 4000 Twoich postów i palec będzie bezpieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!
I to mi się podoba. Dobry Admin pilnuje porządku, trzymajac się reguł.

Zupełnie jak tutaj:

Przyszedł gość na cmentarz wieczorem, na cmentarzu pusto, ale patrzy, a wstawiony grabarz kopie grób. No to gość pomyślał "przestraszę go, a co!". Zakradł się, wyskoczył i: ŁAAAAAAAA!! ale grabarz ani drgnął i kopał dalej, nie zwracając uwagi. No to gość zaszedł z drugiej strony, z latarką przystawioną do twarzy, żeby być "bledszym" i znów: ŁAAAAAA GRRR! Grabarz nadal nie zwrócił uwagi i kopał dalej. No to gość stwierdził "może głuchy czy co, straszenie nie ma sensu" i już zaczął iść w stronę domu zdziwiony, że "kawał" mu nie wyszedł. Jest już przy bramie cmentarnej i nagle dostaje łopatą w głowę. Pada na ziemię, odwraca głowę a nad nim stoi grabarz i mówi:
- Krzyczeć? Wolno. Straszyć? Wolno. Ale za teren nie wychodzimy!

 

A TAK POWAŻNIE

Może palec będzie bezpieczny ale głowa nie. Grom (i młotek) uderza z góry :P

 

Pozdrawiam

p.s.

a według jakiego czasu liczymy koniec Prima Aprilis? astro, Greenwich czy ...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brakuje mi działu o nazwie Testy (lub Recenzje) w dziale sprzętowym. NP. w Stargazer's Lounge jest taki cały dział i jest to dla mnie genialne miejsce i żałuję tylko, że pojawiające się tam wpisy są czasami dość egzotyczne w porównani z naszymi polskimi realiami.

Na AP ciężko znaleźć osobiste (subiektywne) recenzje czy testy sprzętu. Giną one w stosie innych postów dyskutujących aspekty techniczne.

 

 

Do działu Testy i Recenzje dorzuciłem temat zbiorczy, w którym umieściłem tematy z działu posegregowane tak, żeby łatwiej było odnaleźć odpowiedni test lub recenzję ;)

 

http://astropolis.pl/topic/53623-testy-i-recenzje-zestawienie/

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do działu Testy i Recenzje dorzuciłem temat zbiorczy, w którym umieściłem tematy z działu posegregowane tak, żeby łatwiej było odnaleźć odpowiedni test lub recenzję ;)

 

http://astropolis.pl/topic/53623-testy-i-recenzje-zestawienie/

 

Może warto by było wprowadzić dodatkowe podziały, np. w teleskopach pogrupować średnicami i/lub typami, w lornetkach średnicami obiektywów, itp., itd., żeby nie trzeba było przekopywać się przez całą listę, szukając jakiegoś konkretu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Możesz rozwinąć? Chodzi Ci o nowszą wersję silnika forum?

nie wiem czy to kwestia nowego silnika czy nie. chodzi mi o to, żeby forum się samo aktualizowało po np. 5 minutach. czasem gdy czegoś szukam a potem wracam na główną to tematy nie są zaktualizowane itd. czasem mnie wnerwia ciągłe wciskanie F5 :P jak się nie da tego zrobić to trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to kwestia nowego silnika czy nie. chodzi mi o to, żeby forum się samo aktualizowało po np. 5 minutach. czasem gdy czegoś szukam a potem wracam na główną to tematy nie są zaktualizowane itd. czasem mnie wnerwia ciągłe wciskanie F5 :P jak się nie da tego zrobić to trudno

Chyba chodzi Ci o automatyczne odświeżanie zawartości? Moim zdaniem jest dobrze, jak jest. Automatyczne odświeżanie by tylko wszystko zamulało. Tak jest na FA i wszystko wolno się ładuje. Moim zdaniem za dużo takich ulepszaczy daje odwrotny efekt, bo wszystko staje się wolne i ociężałe.

 

Nie wiem, jaki masz "styl" przeglądania forum, ale u mnie nie ma problemów z ciągłym wciskaniem F5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o automatyczne odświeżanie zawartości? Moim zdaniem jest dobrze, jak jest. Automatyczne odświeżanie by tylko wszystko zamulało. Tak jest na FA i wszystko wolno się ładuje. Moim zdaniem za dużo takich ulepszaczy daje odwrotny efekt, bo wszystko staje się wolne i ociężałe.

 

Nie wiem, jaki masz "styl" przeglądania forum, ale u mnie nie ma problemów z ciągłym wciskaniem F5 :)

Skoro tak mówisz. ..

 

Ja często dostaję zawału od tego F5 [emoji14] fb tez się nie odświeża aromatyczne i to mnie mega wnerwia. Ale każdy przegląda jak przegląda. Nawet taka autoaktualizacja co 10-20 minut by była spoko. No bo wracam np. Z kuchni siadam do kompa i nadal widzę stare forum i stare tematy ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB jest coś dziwnego, bo czasem się odświeża, a czasem nie. Działa to dość nieprzewidywalnie. No widzisz, dla mnie taka aktualizacja co kilka min nie miałaby akurat żadnego sensu :) Taka natychmiastowa miałaby jakiś sens, ale jej nie chcę z uwagi na wydajność. Każdy ma swoje upodobania.

 

Ideałem byłoby, gdyby forum ładowało się tak szybko, jak AM i miało równocześnie wszystkie bajery. Ale tak się chyba nie da. AM cenię właśnie za szybkość. Ładowanie stron jest błyskawiczne, a cofanie to już odlot. Tutaj trzeba już trochę poczekać, dlatego opanowałem technikę otwierania wszystkich nowych wątków w nowych kartach, a potem przeglądania tych kart i zamykania. Czekanie na załadowanie każdej karty po kolei to za duża strata czasu jak dla mnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zmniejszył limit postów [100], aby można było zamieszczać pliki w PW. Pewnie były jakieś powody, aby ta wartość była taka duża. Mi sporo jeszcze brakuje i zastanawiam się czy nie lać wody w każdym poście. Trochę to jednak żenujące.

Nie wiem czy to taki dobry pomysł.

Zdjęcie można wysłać na wiele różnych sposobów niekoniecznie przez PW. A limit skutecznie odstrasza spamerów oraz daje taki mały przywilej aktywnym i dłużej zarejestrowanym użytkownikom.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Uważam, że Szuu ma sporo racji w

 

http://astropolis.pl/topic/56584-statystyka/?do=findComment&comment=654323

 

ale dział "poszerzamy horyzonty" najlepiej przezwać jeszcze bardziej czytelnie np. na "dalekie obserwacje plenerowe" lub "dalekie obserwacje naziemne" lub coś podobnego.

 

Pozdrawiam

p.s.

Szkoda Szuu, że tu nie dałeś swojej opinii i ten dział taki cichy i niezauważony przez to był/jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.