Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście w PIPP da się otworzyć i zapisać. Coś jednak jest nie tak z plikiem, gdyż wczytuje się ze zmienionymi proporcjami. Pomijając ten problem, to materiał jest jak najbardziej w porządku. Księżyc bym tylko trochę delikatniej obrobił. Poja propozycja poniżej.

aaa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w PIPP da się otworzyć i zapisać. Coś jednak jest nie tak z plikiem, gdyż wczytuje się ze zmienionymi proporcjami. Pomijając ten problem, to materiał jest jak najbardziej w porządku. Księżyc bym tylko trochę delikatniej obrobił. Poja propozycja poniżej.

Może problemem jest wiecznie wieszający się iCap ale nie znalazłem żadnego programu do nagrywania który współpracowałby z Neximage5 Celestrona. Niestety OSX jakoś jest traktowany w astrofotografii po macoszemu, a jedyny komp z Win mam na WinXP. Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem żadnego programu do nagrywania który współpracowałby z Neximage5 Celestrona. Niestety OSX jakoś jest traktowany w astrofotografii po macoszemu

 

Wypróbuj oaCapture (http://www.openastroproject.org/). Na stronie wzmiankowana jest częściowa obsługa NexImage. W razie problemów pisz do autora, np. w wątku na SGL (https://stargazerslounge.com/topic/268301-oacapture-090-is-released/).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif2016-04-25-2128_0-R.pngPrzypadkowa sesja po pracy. Okazało się że seeing momentami bywał zabójczy . Były to takie błyski około trzydziestko sekundowe.

Jednogodzinna sesja a wyszedł mi chyba najlepszy Jupek w tym sezonie.

Dla urozmaicenia zmieniłem orientację Planety.

Przepraszam za tą skalę ale nie mogłem się pohamować :)

SW300/1500

F20

ASI120MM

 

BW - 4min

RGB 10min

 

 

 

Skala bardzo fajna , widać że teleskop ma potencjał , trzeba polować na seeing.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę sie w bólu. Godzinę siedziałem testując nowy wyciąg z napędem i nic się nie nadaje. Pmamot w jakim rejonie nagrywałeś? U mnie WCP była widoczna przy jeszcze nie czarnym niebie.

Rozstawiałem się około dwudziestej. Wszystko faolowało i była lipa jednak tak około dwudziestej pierwszej były czasem takie chwile że na live widać było prawie to co na stacku . Seeing chaotyczny każdy stack innej Jakości . Jutro na spokojnie coś wystrugam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy był kapitalny seeing, dowaliłem ponad 300x i nadal obraz dobry. Kilka pasów, farfocle w obu pasach podbiegunowych, księżyce punktowe. Dawno tak nie było. Niestety był to jedyny obiekt jaki mogłem sensownie obserwować. Przed schowaniem teleskopu jeszcze rzut oka na Marsa, ale jeszcze był za nisko. Chmurwy nadciągnęły.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.