Skocz do zawartości

Słoneczna analema


DARK

Rekomendowane odpowiedzi

Super! Mam pytanie - czy wszystkie dni naświetlałeś czy tylko w niektóre? Pytam bo liczba słonecznych dni w lato była chyba większa niż wynika ze zdjęcia - chociaż wystarczy mała chmura na te kilka minut i słońca na zdjęciu nie będzie danego dnia.

PS. Też mam rozpoczęty taki projekt tylko w wersji "cyfrowej" i przez 2 tygodnie słońce złapało się chyba 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje! :-)

mozesz opisacw kilku slowach jak wyglada wywolanie zdjecia z papieru?

ewentualnie jeszcze zdjecie samej puszki.

Papieru nie wywołuje by utrwalić tylko skanuje go i obrabiam jak negatyw w PS.

Zdjęcia samej puszki chyba nawet nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Mam pytanie - czy wszystkie dni naświetlałeś czy tylko w niektóre? Pytam bo liczba słonecznych dni w lato była chyba większa niż wynika ze zdjęcia - chociaż wystarczy mała chmura na te kilka minut i słońca na zdjęciu nie będzie danego dnia.

Tak jak pisałem naświetlałem w miarę swoich możliwości czasowych. W lecie miałem intensywny remont swojego domu i naświetlałem solarkę przy okazji zakupów w sklepie czy innych wizyt w mieście.

Co do zasłonięć Słońca przez chmury to owszem zdarzały się i takie sytuacje ale znacznie częściej jakoś w tym czasie zdarzał się przebłysk czy rozpogodzenie ku mojej uciesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dostałem dziś takiego e-maila, to chyba znaczy, że jest nominacja ;)

Thank you for your submission to APOD!

I have placed your image on Asterisk, the discussion forum for APOD, on the thread found here: http://asterisk.apod.com/viewtopic.php?f=29&t=36613&p=264814#p264814

Your image appears on the thread with other images and is credited to you. The image posting at Asterisk does not determine whether your image will appear as an APOD; selecting images for APOD is done independently by Drs. Nemiroff and Bonnell. Many worthy images are sent in for consideration as an APOD; Asterisk provides a way for images to be seen regardless of whether they appear as an APOD.

You are welcome (indeed, enthusiastically encouraged!) to post images on Asterisk; instructions for doing so are here:

Thank you for sharing!

Joanna Bialek for APOD

 

Edytowane przez DARK
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.