Skocz do zawartości

Pocket Sky Atlas - Posiada ktoś?


bartek3pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem tej książki i chciałbym spytać czy jest warta swej ceny i czy jest mi w ogóle potrzebna do lornetkowych obserwacji (planuje kupić teleskop), ponieważ zawiera mapy nieba, a na razie posługiwałem się programem Stellarium i nie wiem czy program mi powinien wystarczyć, czy może jednak może się przydać?

Link: http://astromarket.pl/wydawnictwa/atlasy-nieba/pocket-sky-atlas-roger-w-sinnott.html

 

 

 

PS: Ktoś może ma jeszcze tą książkę, ma jakieś ciekawe informacje czy to zwykły "albumik" to popatrzenia sobie: http://astromarket.pl/wydawnictwa/ksiazki/kosmos-giles-sparrow.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na czym ci zależy.

Co chcesz uzyskac posługując sie nia vs np stellarium mobile.

Druga propozycja jeżeli masz jakiegoś smartfona lub tablet.

 

Swoja droga ciekawe co bardziej zaburza nocne widzenie: świecie latarka czolowa (czerwony) na mape, czy obserwacja mapy (nocna skórka) na urządzeniu mobilnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydanie tej stówki, spowoduje, że zdecydujesz się na niższej klasy lornetkę, czy odmówisz sobie dokupienia okularu, filterka czy kolimatora do teleskopu - to nie warto. Wtedy lepiej wydrukować sobie jakiś darmowy atlas - na przykład Taki's.

Natomiast jeżeli nie ma to wpływu na twój budżet na astro, to warto - sam używam i jest bardzo fajny.

 

Jedyna uwaga z mojej strony - jeżeli chce się wyszukiwać słabe obiekty z tego atlasu niewielką aperturą i/lub w niewielkich powiększeniach, to mapy są niestety za mało szczegółowe :/

Dużym dobsonem, tak powiedzmy 12-14cali, jest miodzio.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz za ponad 75 zeta z darmową wysyłką do Polski :) A atlasik bardzo fajny, w plener się nadaje ze względu na nieduży rozmiar. http://www.bookdepository.com/Sky--Telescopes-Pocket-Sky-Atlas-Roger-W-Sinnott/9781931559317

 

A tutaj zapowiedziane na styczeń nowe wydanie, odpowiednio droższe ;)http://www.bookdepository.com/Sky--Telescopes-Pocket-Sky-Atlas-Jumbo-Roger-W-Sinnott/9781940038254

 

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe co bardziej zaburza nocne widzenie: świecie latarka czolowa (czerwony) na mape, czy obserwacja mapy (nocna skórka) na urządzeniu mobilnym?

 

Gorszy jest ekran ogólnego przeznaczenia święcący na czerwono niż czerwona latarka diodowa. Plusem jeszcze latarki jest to, że można ją 'analogowo' ściemniać poprzez zasłanianie jakimkolwiek filtrem.

 

A odnośnie atlasu: całkiem dobry i poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zalezy na czym ci zależy.

Co chcesz uzyskac posługując sie nia vs np stellarium mobile.

Druga propozycja jeżeli masz jakiegoś smartfona lub tablet.

 

Swoja droga ciekawe co bardziej zaburza nocne widzenie: świecie latarka czolowa (czerwony) na mape, czy obserwacja mapy (nocna skórka) na urządzeniu mobilnym?

 

 

Pamiętam, kolega z grupy wrocławskiej, korzystał z cdc na laptopie, gdzie miał zgrane płyty POSS - przydatne przy obserwacjach Hicksonów. I on oprócz tego, że miał maksymalnie zciemniony wyświetlacz, nocną skórkę w cdc to jeszcze taką ciemno-czerwoną folię (ze dwie warstwy) na wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy i koleżanki... nadejszła wielkopomna chwila... świat się coraz mniejszy staje .. itp. itp. właśnie odebrałem nowiutki Pocket Sky Atlas z w/w promocji razem z gratisową zakładką 5640dc6dbc8ce_01Smile.png Ciekawe kiedy pogoda pozwoli z niego skorzystać ....Zamawiałem 07 lipca około północy czyli w sumie w piątek 8 lipca - w każdym razie dziękuję za informację o promocji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie logiczne, czyli jak rozebrać na czynniki pierwsze, samą okładkę zalaminować wyciąć otwory na bindę i złożyć to razem do Pocket Sky Atlas ver 2.0 lub po prostu oddać do zakładu oprawiającego prace dyplomowe ? Muszę poszperać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem do zakładu, bo nie mam laminatorki.

Zalaminowanie okładki wiązało się z rozcięciem grzbietu, ale gra zdecydowanie jest warta świeczki.

Gdybym atlasu nie zalaminował, to jego okładka już dawno rozleciałaby się od wilgoci.

Niestety zrobiłem to dopiero jak była już mocno sfatygowana.

Teraz bez obaw mogę położyć atlas na wilgotnej nawierzchni.

Twarde okładki dobrze chronią też arkusze wewnątrz przez zniszczeniem.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka dzisiaj zabrała do do zakładu, ale co dziwne gostek się nie podjął bo jak twierdził nie ma takiej bindy i nie chciał rozbierać całości - jak będę miał trochę czasu poszukam bardziej "otwartego na wyzwania" zakładu introligatorskiego a na razie żona sama kupiła owijacz z regulowaną okładką i atlas ma już w miarę przyzwoite butki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.