Skocz do zawartości

VIII Zimowy Zlot


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Mega sympatyczne spotkanie!

Bardzo miło było Was zobaczyć.

Fajne rozmowy i dużo humoru i ten powrót do Odernego...

Dzięki za fajne prelekcji i dyskusje które dają nowe pomysły.

Do zobaczenia w Maju i może jeszcze nieco później :)

 

ps

Dzwonił Newton i skarżył się na Pascala :fool:

Ale o co chodzi...? :g:

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja wszystkich po kolejnym zimowym zlocie.

Jak zwykle na zlocie było :

 

Prelekcjowo

VIII_zimowy-4.jpg

 

Naukowo

VIII_zimowy-5.jpg

 

Pomysłowo

VIII_zimowy-6.jpg

 

Sprzętowo

VIII_zimowy-2.jpg

 

Kiełbaskowo

VIII_zimowy-3.jpg

 

No i grupowo
VIII_zimowy-1.jpg

 

Niestety nie mam ani jednej fotki z obserwacji, z kalambur ani z konkursu. :icon_sad:

Poratujcie i wrzucajcie :icon_smile:

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowanie sprzętu przez Panasmarasa na Roberciu , podobno było to wszytko bezinteresowne, ale niektórzy coś wspominali o niewyparzonym pysku Robercia :D

 

 

Gdy kucnąłem sparaliżowany pomyślałem tylko 'Et tu PanasieMarasie, contra me?'. Zastanawiałem się z jakiego powodu oberwałem prądem. Czy z nieprawidłowym akcentem wymówiłem nazwisko 'Jordi Savall'? Czy też chodziło o te 7 złotych, których nie oddałem za grzane wino w schronisku na Magurze Małastockiej? Nagle sobie przypomniałem. Olśniło mnie! Wędrujemy na Lackową. Zasapany pomyślałem 'zaskakująco żwawo wbiega pod tę górkę'. Panasmaras obejrzał się, spojrzał spode łba i pomyślał 'zaskoczony to będziesz jak cię iskra w sutek posmyra'.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się tam pojawiłem na chwilę przejazdem w noc z piątku na sobotę.

Pomimo tego, że nad horyzontem wisiały jakieś podświetlone przez Krynicę i Gorlice chmury, a sama Krynica świeciła mocniej niż się spodziewałem (pewnie przez śnieg, a może i jakieś stoki w okolicy), to SQM-L pokazał najpierw 21.31, a później nawet 21.36. Latem na pewno będzie jeszcze lepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot nad zlotami :friends:

Wiecie, na każdym zlocie jest tak, że spotyka się około setki osób, z czego z połową wymieni się człowiek uprzejmościami, ale generalnie potem obraca się w kręgu 10-20 osób (w zależności od stopnia (a)społeczności).

Na tym zlocie było dokładnie tych kilkanaście osób, z którymi na zlotach chcę przebywać, choćby i non-stop. Dziękuję Wam za towarzystwo najlepsze z możliwych, za kopa pozytywnej energii (opisałbym ją dokładniej, ale energia to energia, na **** drążyć temat), za doskonałe towarzystwo na szlaku i poza nim.

Wszystko dopisało, z pogodą włącznie. Ogólnie zlot był pod sztandarem białego szaleństwa :szczerbaty:

No i osobne podziękowania dla Bodiego i Adamo za organizację zlotu plus jeszcze dodatkowsze podziękowania dla Adamo za dostarczenie panienek do pokoju :szczerbaty:

 

Miarą mojego resetu była sytuacja, kiedy dotarłem pod dom i już za drugim razem zgadłem kombinację cyfr otwierającą drzwi do klatki schodowej :D

 

Jeszcze raz uściski dla Was wszystkich!

 

:przytulasie::przytulasie::przytulasie:

 

PS sutek Roberta podobno chowa się ze strachu, jak Robert zwraca się torsem w kierunku Pruszcza :szczerbaty:

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę kilka słów. Wprawdzie dane mi było spędzić z Wami tylko kilka godzin, to czuję się jakbym był tam przez cały zlot. Jesteście najlepszą ekipą w naszym ramieniu Drogi Mlecznej.

Wielkie podziękowania dla wszystkich w szczególności dla organizatorów i dodatkowy ukłon dla Adamo za modyfikacją Canona.

Do zobaczenia na wiosnę w Stężnicy.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr przypomniał o swoim canonie. Mimo iż obserwowałem całą operację chyba nie zdecydowałbym się sam go modyfikować.Podejrzewam ,że któraś taśma by się zerwała albo coś innego bym popsuł , więc tym większy rispekt dla Adama za pewną rękę i zimną krew . Tak canon Piotrka wyglądał po małym demontażu

 

20160205_160323.jpg

 

A na zakończenie były jeszcze krótkie obserwacje Słońca

 

20160207_104024.jpg

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko ESD pewnie by się przydało, bo Adamo raz oberwał ładunkiem z kondensatora lampy błyskowej. Na szczęście skończyło się na skurczu mięśni i chwili niepewności w momencie pierwszego uruchomienia, najważniejsze że Canon działa.

Teraz muszę zacząć rozkminiać całą tą astrofotograficzną Canonologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.