Skocz do zawartości

VIII Zimowy Zlot


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje nastepujące tematy do dyskusji na złocie:

1 mobilne zestawy astrofotograficze

2 jak przedstawić gminie wdrożenie planu ochrony ciemnego nieba

3 astrofotografia słoneczno-planetarno-satelitarna (Łukasz)

Jakieś propozycje?

 

 

Czy ktoś zabierze Ule z Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym abyśmy mieli trzy pogodne noce co skutkowałoby tym, że w dzień będziemy tylko spali :yes: .

Niemniej gdyby miało być inaczej to oprócz zaproponowanych już tematów chętnie posłuchałbym np. o obserwacjach, które służą ocenie i dokumentowaniu stanu Słońca oraz o obserwowaniu gwiazd zmiennych. (nic nie wiem o tych dziedzinach i może coś mi przez to umyka :g: )

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w zeszłym roku zamierzam któregoś dnia odwiedzić Was na zlocie, wszak to tylko 80 km od mojej mieściny. Oby tylko pogoda dopisała.

W związku z tym mam pytanie, czy któryś z uczestników zlotu, mający doświadczenie w modyfikacji Canona, podjął by się wymiany filtra w moim Canonie 500d.

Nie boję się grzebania w sprzęcie ale do lustrzanek mam chyba pecha. Jedną uśmierciłem przy próbie modyfikacji a druga wylądował w serwisie i teraz wolał bym oddać ją w bardziej doświadczone ręce. Gdyby któryś z uczestników podjął się takiej operacji (oczywiście nie za darmo) to, proszę o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów.

Jeśli znalazł by się chętny i było by zainteresowanie tematem ze strony reszty zlotowiczów, można by potraktować wymianę filtra w Canonie jako dodatkowy punkcik w programie zlotu. Decyzja leży w gestii organizatora zlotu Adamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiem dlaczego nie wyszły mi poprzednie próby. Zapomniałem o młotku i szlifierce, podstawowych narzędziach serwisanta sprzętu fotograficznego i nie tylko. Bez młota to nie robota :Boink:

Oby na końcu całej przygody nie okazało się że, potrzebny będzie już tylko walec drogowy.

 

Do zobaczenia na zlocie :astronom: , oby Moc (dobrej pogody) była z mani :sterb029:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozę ze sobą plany wahadłowca, taki potencjał twórczy i zapał do działania nie może się zmarnować. Zbudujemy sobie rakietę i brykniemy na księżyc, tylko jak go znajdziemy przecież będzie nów.

Jak raz się przydadzą! :) Proponuje je przywieźć do Rzeszowa bo tam: https://www.polsa.gov.pl/pl/

 

Do tego canona lutownicę trzeba zabrać

Koniecznie gazową http://www.mag-gaz.pl/file/org_4eb793d9-8eb8-43b8-b93d-0977566ff23f.jpg... :rofl:

 

http://www.twojapogoda.pl/polska/malopolskie/uscie-gorlickie/16dniowa

:no:

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.