Skocz do zawartości

DreamFocuser - zamówienia


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Za moich czasów to inaczej wyglądało ;)

Na Astropolis można zawsze znaleźć pocieszenie, dzięki :) Tego śmiesznego gościa już widziałem, ale Zaporoże to nowość :)

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wczoraj okazję spotkać się z Mateuszem i zobaczyć chyba pierwowzór focusera. Działa to bardzo fajnie, przemyślana konstrukcja, niewielka, łatwa w obsłudze. Wyświetlacz pokazuje najważniejsze parametry, sterowanie jest łatwe, a ustalana potencjometrem prędkość maksymalna przesuwu pozwala bardzo szybko przestawić wyciąg o kilka cm. Gratuluję jeszcze raz i czekamy :)

Edytowane przez ŁukaszRachuna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję spotkać się z Mateuszem i zobaczyć chyba pierwowzór focusera. Działa to bardzo fajnie, przemyślana konstrukcja, niewielka, łatwa w obsłudze. Wyświetlacz pokazuje najważniejsze parametry, sterowanie jest łatwe, a ustalana potencjometrem prędkość maksymalna przesuwu pozwala bardzo szybko przestawić wyciąg o kilka cm. Gratuluję jeszcze raz i czekamy :)

A ja przy tej okazji chciałem podziękować za gościnę i cały dzień rozmowy o astro :) Egzemplarz, który widziałeś to ten, którego używam u siebie od prawie roku i na nim robiłem wszelkie eksperymenty i testy :)

 

Tymczasem, żeby podgrzać atmosferę (tak, będzie gorszy seeing :) ) pokażę wam, jakie to półmetrowe pudło leży u mnie na środku pokoju:

DSC_3228s.jpg

Jest też kilka mniejszych, takich jak to:

DSC_3229s.jpg

Poza tym jest tam również kilka kilogramów silników:

DSC_3230s.jpg

Oraz trochę czujników temperatury i wilgotności. Jak widać postanowiłem zmienić czujnik z wcześniejszego DS18B20 na DHT22, głównie z powodu dobrej obudowy do zamocowania na zewnątrz, dzięki czemu będzie on pokazywał miarodajną temperaturę, niezakłóconą grzaniem się wnętrza obudowy. A przy okazji mamy bonus w postaci pomiaru wilgotności.

DSC_3232s.jpg

Płytki są już u mnie i w tym tygodniu wysyłam je na lutowanie części SMD. Tak więc jesteśmy coraz bliżej końca. Jednak wciąż wszystko limitują Chińczycy, którzy muszą skończyć świętować i wysłać brakujące części.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Joachim61, daj odpowiedź na PW. Wysłałem pytanie już jakiś czas temu, a widzę, że byłeś od tego czasu na forum obecny. To jest ważne, bo za niedługo kończę akcję i muszę mieć informacje od Ciebie, jeśli chcesz dostać urządzenie.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim drodzy, wiekopomne odkrycie! Właśnie zauważyłem, że silniki, które kupiłem do focuserów mają nie 200, a 400 kroków/obrót! To oznacza, że DreamFocuser będzie 2x dokładniejszy, niż zakładałem. Jest to o tyle dziwne, że na stronie sklepu jasno pisze, że silniki mają 200 kroków, a oznaczenie na silniku zgadza się z tym na stronie. Do tego silniki 400 kroków są zazwyczaj zauważalnie droższe, a ten ma cenę sugerującą 200 kroków. Ciekawe, czy błąd jest na stronie sklepu, czy po stronie producenta, czy jeszcze gdzieś. W każdym razie my na tym jedynie zyskaliśmy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj kilka dobrych wieści. W poniedziałek otrzymałem płytki z lutowania SMD i właśnie kończę lutowanie pozostałych elementów. Jedną płytkę uruchomiłem już testowo i ruszyła bez problemów. Wygląda to tak, a to tylko połowa płytek (jest pewien zapas, jakby ktoś jeszcze był chętny):

DSC_3259s.jpg

Również w poniedziałek udało się nareszcie dogadać z chińczykami i wysłali przesyłkę. Idzie kurierem, także spodziewam się jej lada dzień.

Obecnie są już zamówione blaszki do mocowań i w ciągu ok tygodnia powinny być gotowe.

W związku z tym zakończenie prac do końca miesiąca jest całkiem realne.

 

Niebawem roześlę zainteresowanym na PW nr konta, na które należy dokonać płatności.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Jesteśmy coraz bliżej końca. Płytki są już praktycznie gotowe. Obudowy będę odbierać na początku przyszłego tygodnia. Blaszki mocujące już dostałem w tym tygodniu. Teraz składam mocowania i złącza przy silnikach.

 

Pierwsze mocowanie już przetestowane :) DreamFocuser będzie napędzał mój obiektyw do lustrzanki. Brakuje jeszcze paska i zębatki, ale całość już skręcona. Tak się prezentuje:

DSCN5418s.jpg

Złącza przy silniku umożliwią mi podpięcie kabla do złącza wężyka i grzałki na obiektyw, a może zrobię też adapter do zasilania samego aparatu. Dzięki temu wszystko będę miał podłączone od razu na miejscu, bez plątaniny kabli. Jak widać, jest też przewidziana stopa do szukacza, na której dałem laser do wygodnego celowania.

DSCN5421s.jpg

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przepraszam, że to się tak ciągnie, ale ilość roboty przy montażu mnie totalnie zaskoczyła. Teraz siedzę prawie całymi dniami i lutuję, skręcam, testuję. Prawie nic innego nie robię, chodzę jak zombie :) Robię wszystko, żeby skończyć jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się zrobić aktualną wersję instrukcji oraz dokończyć sterowniki. Obie rzeczy są dostępne pod tym adresem:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-RoEs6iYHu2Z0JaUFg0SFMwUG8&usp=sharing

Ten link dodałem również do pierwszego posta.

 

Zalecam zapoznanie się z instrukcją już teraz :)

 

Proszę zgłaszać wszelkie błędy zarówno w instrukcji jak i sterowniku. Będę się starał to na bieżąco poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Wysłałem już wszystkim dane do przelewów. Mam nadzieję, że nie ma błędów, ale proszę posprawdzać, czy zgadzają się rodzaje mocowań i czy dobrze zsumowałem cenę :)

Jeśli ktoś nie dostał wiadomości, to panika jest wskazana :)


Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia uporam się z wysłaniem wszystkiego.


PS. Nigdy tylu PW na raz nie wysyłałem. Niezły spam poszedł :P

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.