Skocz do zawartości

Delta Optical - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie moje dotychczasowe zakupy astro i okołoastro to DO w Katowicach.

Żadnych zastrzeżeń, wszystko OK.

Marek gdy trzeba, wybije głupie pomysły z głowy i podpowie lepsze rozwiązania.

Zdarzyła się reklamacja ( uszkodzenie głowicy AZ3 - załatwione szybko).

Stare lornetki do kolimacji w serwisie Delty - dłuuugo (środek sezonu urlopowego) ale zrobione bardzo dobrze.

Na maile odpisują szybko.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
13 minut temu, HAMAL napisał:

Szlag mnie trafi przez tą ich nową stronę :unsure: co za badziew.

 

2 minuty temu, wessel napisał:

Oj badziew wyjątkowy. Też mnie szlag trafia jak tam wchodzę..

Nie wiem co Nimi kierowalo by zmieniac strone na taki chlam.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ich wina, że takie lornetki Celestron SkyMaster posiadają drobne wady - pozwolili wybrać mi wśród wielu egzemplarzy, następnie dokonali bezpłatnej korekty serwisowej, po czym jeszcze po jakimś czasie dali mi zamienić egzemplarz na inny. Polecam sklep i obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie i nie miałem żadnych problemów w kontakcie ze sprzedawcą. Nie jestem co prawda w stanie znaleźć w przesyłce filtra księżycowego (najprawdopodobniej z powodu zbyt wielu emocji podczas rozpakowywania przesyłki i całej masy kartonów, woreczków i pudełeczek), ale krótki mail w temacie wystarczył i błyskawicznie skontaktował się ze mną przedstawiciel Delta Optical. Uzgodniliśmy satysfakcjonujące dla obydwu stron rozwiązanie problemu.

Jak dla mnie 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

To jest chyba ogólna tendencja do zmian wyglądu i funkcjonalności stron internetowych (m.in. upraszczanie grafiki) pod kątem klientów, których coraz więcej przegląda je na małooekranowych smartfonach a nie na tradycyjnych komputerach (laptopach). Myślę, że w DO dobrze wiedzą co robią. 

Edytowane przez lumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zakupilem dwa okulary Baader 32 mm coś ponad 200 zł za sztukę. Towar przyszedl szybko nie powiem ale...okulary zapakowane byly w woreczki strunowe :( nawet kartonika o jakims sloiczku nie wspomne. W sumie nie wiem czy firma Baader w pręta leci czy delta w kazdym razie to troche nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

DO jest dystrybutorem Baadera w Polsce i teraz uwaga, zabawna sprawa.

DO oferuje korektor komy Baader MPCC w wersji z dodatkami do wizuala za 700 zł. Pomyślałem, że spróbuję taniej kupić w teleskopy.pl. I dało się: sprowadzili zestaw z DO i sprzedali za 650 zł.

Podobna sytuacja jest z okularami Morpheus Baadera: DO 1000zł, teleskopy.pl 800 zł.

 

Jakie marże detaliczne ma DO? Chyba jakieś horrendalne. Czy bycie oficjalnym dystrybutorem oznacza, że ma się mieć jak najwyższe ceny? Kiedyś mi się wydawało, że im mniej pośredników tym taniej, ale jednak decydująca jest nie ich ilość, ale zachłanność.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Delta sprowadza towar od Baadera jako oficjalny dystrybutor, to znaczy, że sprzedaje go potem (hurtowo) do innych sklepów w kraju. Gdyby mieli zbyt niską marżę w detalu, to żaden sklep by tego towaru od nich nie kupił, robiliby wtedy konkurencję swoim własnym hurtowym klientom i straciliby w efekcie, podejrzewam, niemały pieniądz. Sprzedaż detaliczna to dla Delty, przynajmniej w przypadku produktów Baadera, po prostu bonus; głównie zarabiają na sprzedaży hurtowej. Ot i cała tajemnica.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DO jedno się nauczyłem idąc za radą @isset . Nie patrz na ceny sklepowe tylko pisz do nich maila, że kupisz, ale nie za taką cenę. Koniecznie dodaj, że konkurencja ma niższe ceny. Wtedy Ci zejdą jeszcze niżej. Jak ktoś nie wie albo nie pogrzebie w sieci to kupi. Z jednej strony jakaś etyka, ale z drugiej "biznes jest biznes".

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.