Skocz do zawartości

Astrokrak - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak kupowałem folię Baadera (filtr słoneczny) zakupiłem kwadrat 10cmx10cm przyszły dwa kawałki 10cmx6cm i 12cmx4cm, kiedy zapytałem jak z tego mam sobie wyciąć okrąg 10cm usłyszałem że i tak łącznie powierzchniowo zyskałem ^_^

Generalnie od lat trzymam się z dala i od tego sklepu i od tego człowieka.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten temat powstał bez sensu i służy wyłącznie, wyłącznie interesom właścicieli tego forum, bo forumowicze najczęściej zarejestrowani są na kilku forach i śledzą dodatkowo jeszcze kilka innych i jeśli ktoś szuka opinii o AK czy innej to znajdzie bez problemu opinie innych uzytkownikow albo dopytać na pw. AK to nie jakaś enigmatyczna firma, to "rzemieślnicy" a nie przedsiębiorcy aspirujacy do stworzenia koncernu i zbijaniu kokosów . Mają swoje tempo pracy i zależne od możliwości i czynników zewnętrznych np dostaw. Po co ta nagonka? Jutro będzie temat co sądzicie o Panu Jerzym P. a za tydzień co myślicie o Żywcu.

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "nienormalnych moim zdaniem zasadach, a mianowicie miałem mu wysłać teleskop, a ten po oględzinach miał mi wpłacić pieniądze".

I co w tym takiego nienormalnego? Bo chyba nie to, ze ktoś zanim zapłaci za używany sprzęt, chce go najpierw oglądnąć? Sprzedając auto tez oczekujesz, ze ktoś najpierw Ci zapłaci z góry, a potem dopiero sprawdzi jak wygląda, jego stan, itd.? Rozumiem, ze większość rzeczy sprzedawanych na giełdzie jest na zasadzie, ze sprzedający najpierw dostaje pieniądze, a potem wysyła towar. Ale to nie znaczy, ze tak musi być zawsze.

Kiedyś bywałem w Astrokraku osobiście i widziałem mnóstwo używanego sprzętu. Zapewne sporo kupionych na giełdzie. I wiele z tych rzeczy służy za magazyn części zamiennych. Sam kilka razy potrzebowałem jakieś części i P. Janusz wymontowywał mi je z tych używanych.

Teraz od jakiegoś czasu mój kontakt z Astrokrakiem odbywa się tylko i wyłącznie droga mailowa. W ostatnich latach dorabiałem mnóstwo złączek i adapterów. I to bardzo nietypowych. Wysyłałem rysunek i wszystko przychodziło wykonane jak na rysunku. Nic nie musiałem dodatkowo tłumaczyć. Malo tego, czasem sam coś zapomniałem lub coś pomyliłem na rysunku. I wtedy P. Janusz sam się ze mną kontaktował, w celu wyjaśnienia sprawy. Ci ludzie robią to od wielu lat, wiec wiedza o co chodzi. A dokładność wykonania jest na najwyższym poziomie, a do tego za w sumie śmieszne pieniądze. Wystarczy porównać ceny do np. "PreciseParts", firmy specjalizującej się w tego typu zleceniach.

Tam za taka sama złączkę zapłacił bym wielokrotnie więcej plus czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek zamawiając coś, musimy za to zapłacić. Nawet kurier przed otwarciem przesyłki, żąda zapłaty. Tu wielki Pan J. zmienia zasady. Ja również chciałbym zamówić coś, ustalić sobie ile mogę za to dać, ewentualnie odesłać z powrotem bez żadnych kosztów. Ludzie szanujmy się. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maciek7373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, mimo 30 lat ... gdzie tam teraz to już pewnie 40 lat doświadczenia :) żadnej "reformy" widzę nie ma. Szkoda że nie zrobiłeś zrzutów wtedy bez problemów mógłbyś opublikować treść, jako adresat masz do tego prawo jeśli i tu jest kilka zastrzeżeń ale gdy człowiek pisze do Ciebie że dołączysz do grona jego "sponsorów" to jest to conajmniej próba zastraszenia i to on powinien się obawiac konsekwencji tak prowadzonej rozmowy.

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem wielokrotnie różnego rodzaju nietypowe złączki i redukcje w Astrokraku i zawsze wszystko jest ok. Fakt że czasem trzeba trochę zaczekać i nie jest to gotowe z dnia na dzień ale nigdy nie trwało przesadnie długo. Dla mnie dużym plusem jest to że nie muszę wykonywać rysunków technicznych, wystarczy zwykły szkic odręczny czego oczekuję i nie ma problemu z wykonaniem dokładnie tego co jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wpis Tomasza6 jest dyktowany emocjami. Można zapytać po co go napisał? Wygląda mi to na zwykły odwet, rewanż, chęć zaszkodzenia. Nie doczytałem się śladów oszustwa w jego sprawie, a jednak Tomasz6 idzie dalej: "To już daleko idący wniosek, ale skoro ten Pan skupuje używane rzeczy i potem nimi handluje, to zapewne w sklepie, jako nowymi". Po co ta insynuacja? To czarny PR, typowy dla polityków niskich lotów. Sugeruję pisanie takich postów po przynajmniej jednodniowym ochłonięciu. Do tego ten wątek poświęcony jest realizacji zakupów w sklepie, a nie personalnym utarczkom niemającym z tym nic wspólnego. Od wielu lat nic nie kupowałem w Astrokraku i jest mi ten sklep obojętny, ale nie podobają mi się takie ataki. Schodzimy do poziomu brukowca, gdzie wywleka się brudy prywatnych rozgrywek. Widzę już nawet prośby o te zrzuty ekranu. Może jeszcze jakieś niekorzystne ujęcia właściciela Astrokraka w tle. To nie jest dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w astrokraku kilka elementów do ATM. Czas oczekiwania nieco długi, ale nie jest źle. Wykonanie zamówionych elementów na dobrym poziomie i co najważniejsze w dobrej cenie. Zakupy sprzętu też OK, szybko sprawnie. Raz dostałem towar niezgodny z opisem - odesłałem a zwrot kasy był w ciągu kilku dni, czyli tak jak w każdym normalnym i szanującym się sklepie.

Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami myślę, że te Januszowe złączki, to właściwie taka działalność prestiżowo-PRowa. Od strony ilościowo-finansowej totalna nisza, ale zaskarbia sobie życzliwość ludzi bawiących się w trochę bardziej zaawansowaną astrofotografię - a zazwyczaj są oni bardzo aktywni i opiniotwórczy na forach internetowych. Podpaść im z innego powodu już nie może, ponieważ oni zazwyczaj nie robią już zakupów w Polsce.

 

Odnośnie własnych doświadczeń ze sklepem - raz zrobiłem zakupy w AK jakoś w roku 2004 - do tej pory pamiętam czekanie.

 

Taką kwintesencją zakupów jest część recenzji lunety Pronto na Optycznych:

http://www.optyczne.pl/3.3-Inne_testy-Astrokrak_Pronto_66_400_Zam%C3%B3wienie_i_wsp%C3%B3%C5%82praca_z_firm%C4%85_Astrokrak.html

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli forum chce być 'ok' powinny się pojawić jeszcze wątki o sklepach 'DO' oraz 'T'.

 

Osoby, które się wypowiadają (i ew. wylewają żółć na właścicieli sklepów) powinny podpisać się swoim IMIENIEM i NAZWISKIEM.

 

To takie łatwe pisać o kimś źle anonimowo.... - nie przenośmy zachowań z 'telewizji' na forum o tak miłej tematyce ....

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wątki są, w każdym razie istnieje możliwość ich założenia jakoś nikt nie chce się w nich wypowiadać. Odwoływanie się do telewizji czy wyżej polityków na pewno nie uczyni tematu naszej pasji bardziej miłym ale opis zachowania sprzedawców owszem chroniąc następnych potencjalnych klientów.

 

Pani nauczycielka nie mówiła że kolor czerwony jest tylko dla niej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń? Słyszałem kilka złych opinii o innych sklepach z tej branży ale nie będę ich tutaj przytaczał zgodnie z tym o co prosiła osoba zakładająca ten wątek. Tylko sprawdzone informacje :)

Znam Janusza od lat. Mieszkam w Krakowie i od wielu lat również zajmuję się astrofotografią. Zamówiłem i wykonałem u Janusza dziesiątki projektów bardziej i mniej zaawansowanych.

Dziesiątki skomplikowanych złączek gdzie bez pomysłów i zaangażowania Janusza nigdy by nie powstały.

Wielu moich znajomych bardzo szanowanych i uzdolnionych astrofotografów miało by problem z uprawianiem swojego hobby bez pomocy Janusza.

Oczywiście zdarzało się wielokrotnie, że terminy realizacji się opóźniały ale jak wszędzie może zdarzyć się taki problem. Janusz to specyficzny i bardzo indywidualny człowiek ale jedno mogę o nim z całą pewnością powiedzieć: nie jest oszustem i zawsze można na nim polegać. Trochę dystansu i wszystko będzie w porządku.

pozdrawiam,

Bogdan Jarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń?

 

Pisałem to w poprzednim poście, napiszę jeszcze raz, tym razem wyraźniej - ten wątek znajduje się w dziale "Sklepy Astronomiczne":

 

http://astropolis.pl/forum/159-sklepy-astronomiczne/

 

W którym każdy sklep ma swój oddzielny wątek. Poniżej zrzut ekranu:

 

sklepy.png

 

Jak widzisz, jest tam wątek dot. tylko i wyłącznie firmy Astrokrak, Fotozakupy.pl, Delta Optical, Astrozakupy, Teleskopy.pl i Astroshop.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Janusz jest specyficzny i trzeba się do niego przyzwyczaić, ale również robiłem u niego sporo zakupów i zawsze było jak trzeba. Nawet podwozi mi kupiony sprzęt prawie pod dom. Ostatnio czekał chyba z pół godziny bo się nie dogadaliśmy. Zawsze był życzliwy. Nikt nie zakazuje kupić sprzętu, a potem go dalej odsprzedać. Nie wierzę, że sprzedaje takie rzeczy jako nowe.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem abym kogoś obrażał po Nazwisku

Ale to nie jest wymóg wykluczający powyższe?

 

Dodatkowo wpadasz tu sobie niegrzecznie do społeczności znającej się wiele lat, mającej wiele wspólnych przygód z wyżej rzeczonym panem J.P. i śmiesz nas pouczać w jakiej formie mamy się wymieniać informacjami na jego temat? Jakim to prawem?

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.