Skocz do zawartości

Astrokrak - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry nie zauważyłem, że są wątki dotyczące innych sklepów :(

Tak czy inaczej nie widzę tutaj niczego złego co mogłoby zrobić z Janusza oszusta i handlarza.

Jego sprawa co robi w swoim biznesie!

p.s. Właśnie odebrałem z Astrokraka złączki, które Janusz zaprojektował poświęcając na to prawie trzy godziny.

Pomysł projektu złączki powiedział bym genialny!!! Nigdy sam bym na to nie wpadł.

Złączka mocuje w focuserze FLI PDF korektor Wynna i kamerę w krytycznych odległościach. Widziałem jak ma to rozwiązany Orion Optics. Dużo lepsze rozwiązanie Janusza zapewnia osiowe i stabilne mocowanie korektora. Co tu dużo pisać - rewelacja!!!! o cenie nawet nie wspomnę.

Ponad tydzień temu wysłałem maila do ASA z prośbą o wycenę wykonania takiej złączki. Do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi!!!!????

pozdrawiam,

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu się męczę z tulejkami ^_^ a że nie byłem pewny swoich sił robić rys. tech. a nuż się pomylę i dostane co chciałem ^_^

 

Jakie musiałeś podać informacje aby mógł zrobić projekt?

Rozumiem, że za samo projektowanie nic nie doliczył bo tak wynika z kontekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno rozmawiałem z Płeszką na temat zakupu kilku drobiazgów oraz dorobienia złączki do MAK-a 180. Stwierdził, że takie złączki robi standardowo po czym zażyczył sobie abym wysłał mu teleskop. Później zaproponował bym zrobił zakupy gdzie indziej ... chłop ma naprawdę zryty beret

 

natomiast z faktu, że tokarz potrafi toczyć nie wyciągałbym wniosku, że jest uczciwym handlowcem i serwisantem. Tym bardziej, że wszyscy wiedzą jakie ma podejście do cudzej własności i że traktuje powierzony sprzęt jako źródło części zamiennych

 

interesujące jest jednak co innego. Na temat każdego innego sklepu można wyrazić swoją opinię ale nie na temat Astrokraka. Od razu włącza się grono złączkowców zarzucających nieuczciwość osobom poszkodowanym przez Płeszkę. Kiedyś stwierdziłem, że to jakaś sekta i zdania nie zmieniam

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęci przytrzymania przy sobie bogatego klienta dba o niego zapewniając wszelkie niezbędne elementy łączące dla sprzedanych podzespołów lub też innych z domniemaniem zbycia w przyszłości także swoich, jednak jak widać nie dla każdego kilkugodzinne poświęcenia w gratisie i to należy wszelkim potencjalnym klientom uzmysłowić, bo właśnie dla takich celów ten wątek (jak i inne) został stworzony a może ich potem czekać spore rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem tego o czym piszecie. Znam Janusza juź parę lat i oczywiście jak każdy miewa potknięcia - no ale

pokażcie mi sklep bez skazy???

I żeby od razu taki hejt i to w dodatku bo " some cowboys talk to some vaqueros" ( cytat z " Alamo" ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest sedno całego problemu, każdy wydający pozytywną opinię zaczyna ją słowami "znam Janusza od lat" pewnie że znasz, macie dobry kontakt finansowy, jesteś w stanie załatwić u niego każdą potrzebę na telefon, ale nie takie osoby maja wątpliwości co do jakości jego usług lecz doraźni przypadkowi klienci. Planuje niebawem jak sprawa przygaśnie, wtedy do niej wrócimy, dokonać anonimowo pewniej skomplikowanej kontrolowanej usługi, gwarantujesz mi że potraktuje mnie jak swoich stary znajomych ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Beze mnie,niczego nie gwarantuję i nic mnie to nie obchodzi. Nie bawi mnie to. I dziwię się że dorośli ludzie tak się zachowują.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyT, sekta? Nie widzisz alternatywnej możliwości? Że nam się normalnie udało uzyskać co chcieliśmy? I piszemy o swoich pozytywnych wrażeniach? Bez podtekstów? A pisz sobie i krytykuj, kto Ci broni, ja nawet wierzę, że miałeś z nim przejścia, przecież bezinteresownie byś nie pisał. No chyba, że jest też jakaś sekta hejterów Płeszki, zawsze gotowa kontratakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyT, sekta? Nie widzisz alternatywnej możliwości? Że nam się normalnie udało uzyskać co chcieliśmy? I piszemy o swoich pozytywnych wrażeniach? Bez podtekstów?

 

sęk w tym, że to nieprawda

zamiast poinformować o pozytywnie załatwionych sprawach próbujecie usprawiedliwiać naganne zachowania Płeszki, a nawet podważać prawdziwość krytycznych wypowiedzi. Dlaczego? Po co te komentarze? Co to znaczy, że Płeszka jest specyficzny? Czy to próba ukrycia nieuczciwości?

przy okazji zauważ, że niemal wszystkie pochlebne opinie dotyczą usług tokarskich, a negatywne sprzedaży. Jakieś wnioski?

 

 

A pisz sobie i krytykuj, kto Ci broni, ja nawet wierzę, że miałeś z nim przejścia, przecież bezinteresownie byś nie pisał. No chyba, że jest też jakaś sekta hejterów Płeszki, zawsze gotowa kontratakować.

 

pewnie ci umknęło, że przemilczałem swoje przykre doświadczenia z Płeszką, a mógłbym naprawdę sporo na ten temat napisać. Tak postępuje hejter?

w przeciwieństwie do ciebie i innych złaczkowców staram się spojrzeć obiektywnie. Płeszka nie jest ani moim kumplem ani wrogiem ... zwyczajnie jest mi obojętny. Ostatnie zakupy u niego zrobiłem kilkanaście lat temu i pewnie w ciągu następnych kilkunastu lat też niczego nie kupię, bo po ostatniej rozmowie widzę, że nic na lepsze się nie zmieniło, a nawet chyba jest jeszcze gorzej niż było

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje. W przeciwieństwie do mnie powiadasz, chyba znasz mnie lepiej niż ja sam. Moje doświadczenia są prawie tylko zakupowe. Żeby było jasne, kupiłem teleskop, dwie lornetki, kolimator optyczny i laserowy ostatnio, żadnych złączek, nic dla mnie nie przerabiał, choć przepraszam, zaproponował, że sprawdzi kolimację kolimatora. A i jeszcze dorabiał przeciwwagi do Synty, I wiesz co, nawet udało mu się zrobić i nic nie ukradł. Czy ja go gdzieś tłumaczę? Pisze, że jest specyficzny, a jeżeli był dla kogoś nieuczciwy to przecież nic go nie tłumaczy. Jeżeli był nieuczciwy to po prostu napisz, czy tam skopiuj, co było gdzieś napisane. Wiele osób mogłoby o tym pisać, część kazała się usunąć z Astromaniaka, a potem wracała. Ja pisze jak było, pisz też jak było a nie szukaj teorii spiskowych.

Ze swojej strony sam się wkurzałem jak usuwał moje wpisy ze swojego forum, krytykujące jego działania, mam nawet zrzuty ekranowe postów, które usunął. Ale zgodzisz się chyba, że należy reagować na jednostronne wpisy, w przeciwnym razie zostanie tylko jeden ślad, który za cholerę nie będzie reprezentatywny.

Edytowane przez Blondas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje doświadczenia z Astrokrak są pozytywne.Zamawiałem u Janusza P. kilka rzeczy i wszystkie dotarły we właściwym czasie, cena za towary i usługi nigdy nie uległa zmianie. Korespodencja wręcz wyśmienita( z tego Janusz jest znany). Ostatnio zamówiłem w Astrokraku przedłużkę 2". Przy okazji wysłałem do Janusza swojego Fuji 16x70 FMT-SX2. Janusz go testował na moje życzenie kilka razy w dzień i noc . Za tę usługę nic nie policzył.Pozytywne wrażenia wywarły na mnie też inne sklepy.W ciągu dekady w takich sklepach jak Astrokrak, Delta Optical, Teleskopy.Pl.,Teleskopy Net,Fotozakupy. Cyfrowe.Pl.zakupiłem sprzęt optyczny za ponad 50 tyś zł.W każdym z tych sklepów spotkałem się z profesjonalizmem i uczciwością.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń?

 

Nie ma problemu, żeby wyrazić o nich zdanie. Obiecuję, że nie zostanie to skwitowane radą "nie błaźnij się", a wątek nie zostanie usunięty jak w przypadku opinii Jacka Pali o teleskopach.pl...wiadomo gdzie ;)

To właściwie też jest jakaś opinia o Astrokraku.

 

temat.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma pozytywne doświadczenia z Astrokrakiem , fakt czasem trzeba czekać , ale ad rem, zrobili mi złączkę szukacza do kamerki , trochę czekałem , kupiłem ts 65Q pomimo tego ,że już była podwyżka do 3450 sprzedali po starej cenie , serwis neq-6(łożyska i regulacja) z wysłką i powrotem 4 dni , teleskopy.pl potrzebowały 30 dni bez łożysk (Heq-5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wielkich zakupów w Astrokraku nie robiłem, ale to co kupowałem było dostarczane w prawidłowym stanie i akceptowalnym czasie.. Uważam Astrokrak za sklep inny niż "wielcy sprzedawcy" oferujący dostawę na jutro, jest bardziej "swojski" i oferuje dodatkowe usługi oraz pomoc w nietypowych sytuacjach, której nie uzyskalibyśmy od innych sprzedawców. Jeśli chodzi o ceny to raczej ma najniższe na rynku, co wynagradza czasem dłuższy czas oczekiwania.

 

Chodź nie zawsze mogę zgodzić się z właścicielem co do poglądów, to jeśli chodzi o sklep to jest u mnie na pierwszym miejscu ze wzgledu na cene, dobry kontakt i doradztwo, oraz ofertę niespotykanych na rynku usług.

Edytowane przez cwic
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu otrzymałem pająk do newtona 10", wykonany w warsztacie Astrokraka. Termin dotrzymany, wykonanie premium. Gratisowo dorzucono mi malowanie i płytkę szklaną pod lusterko. Co prawda nie miałem okazji kupowania w zbyt wielu sklepach, ale jak dla mnie Astrokrak zasługuje na najwyższe oceny zwłaszcza ze względu na "przysklepowy" warsztat wykonujący profesjonalne akcesoria, przeróbki i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ten sklep i pan Płeszka to jest dramat i jakieś nieporozumienie. Dopóki nie wpłacisz kasy, to kontakt wspaniały i prawie natychmiastowy, konto do wpłat podane natychmiast........... Po wpłacie jednak musisz się upominać o swój z góry zapłacony towar, bo pomimo zapewnień jego zamiaru wysłania zaraz na drugi dzień po odnotowaniu wpłaty na koncie, i pomimo kolejnych mijających dni, towar wciąż jakoś nie przychodzi, mijają kolejne dni, a pan Płeszka coraz rzadziej zaczyna się odzywać i trzeba napominać go podwójnie, bo nie raczy odpowiadać (e-mail) Oczywiście zaczyna znajdować kolejne wymówki, że a to sprawdzi jak będzie w pracy dlaczego to nie wyszło i czy w ogóle wyszło, a to nagle okazuje się że to zupełnie inna firma miała to wysłać i to jej wina i że się odezwie. Ale oczywiście sam się nie odezwie, więc znowu trzeba pisać kolejne zapytania no i oczywiście uważać żeby jaśnie wielmożnego pana nie urazić, bo pewnie się zdenerwuje i w ogóle mi nie wyśle towaru zakupionego za ponad tysiąc złotych. Dopiero osobiste wczorajsze zatelefonowanie do niego odniosło skutek i dzisiaj paczka wreszcie została nadana.

Z góry bym nigdy nikomu nie zapłacił za towar takiej wartości ale polecił mi tegoż pana kolega po fachu z Krakowa, do którego miałem zaufanie, ale to tylko tak na marginesie. Ja jestem z Kalisza.

Połasiłem się na 10% zniżki w stosunku do ceny z allegro, ale nie warto było przy tej cenie całych tych nerwów. Szkoda strzępić ryja na takich palantów ignorantów.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpłacie jednak musisz się upominać o swój z góry zapłacony towar, bo pomimo zapewnień jego zamiaru wysłania zaraz na drugi dzień po odnotowaniu wpłaty na koncie, i pomimo kolejnych mijających dni, towar wciąż jakoś nie przychodzi,

Niestety taka już specyfika Janusza, że jak towar jest lub łatwo go sprowadzić, to wszystko jest w porządku, ale jak coś już nie idzie, nie ma skąd sprowadzić albo inne problemy się pojawiają, to zaczyna się ściemnianie i odwlekanie, czasami bardzo długie. Zamiast przyznać wprost: "Nie mam towaru, nie dam rady sprowadzić, sprowadzanie potrwa miesiąc", to wymyślanie kolejnych wymówek, które przynoszą odwrotny efekt i zdenerwowanie klienta. Sam znam sprawę, gdzie na produkt za około 2000 zł trzeba było czekać jakieś 4 miesiące (bo właśnie nie miał skąd go sprowadzić i zaczęły się wymówki). Ale jeśli akurat nie mamy pecha, to wszystko idzie szybko i przyjemnie. Tego typu przypadki są raczej rzadkością, choć nie powinny się zdarzać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Astrokrak

1. zakup okularu - po miesiącu oczekiwania na moją prośbę otrzymałem zwrot pieniędzy

2. teleskop - 2,5 miesiąca oczekiwania

3. kilka przedmiotów w jednym zamówieniu - tydzień

 

Nigdy nie zostałem oszukany przez Janusza (właściciel sklepu), ale standardy obsługi odbiegają od pozostałych sklepów (przynajmniej z tego co ja miałem kontakt)

Teraz unikam zakupów w Astrokrak.

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Astrokrak - Pan Janusz Płeszka nie oszukuje jest pomocny w wielu tematach. Jego wiedza na temat konstrukcji teleskopów jest duża i cenna. Terminy są różne, czasem zbyt długie. Dorabia części,  modyfikuje teleskopy,  doradza. Ceny są przystępne, nie naciąga. Jego sklep uzupełnia niszę dużych sprzedawców a ceny są niższe. Ja osobiście jestem zadowolony z Jego usług w zakresie doradztwa, dorabiania części i sprzedaży. Polecam Jego sklep i usługi tym co mają cierpliwość, każdy z nas ma jakieś muchy lub zły dzień.

Przykład: wymiana i przeróbka wyciągu okularowego na TS 3" wykonana w Astrokraku.

MBresser.bmp

Edytowane przez sfd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W ubiegłym tygodniu ( piątek) zamówiłem dwie redukcje:  M42x1/T2 i T2/ M42x1. Jednej z nich nie było na stanie, ale p. Janusz obiecał wykonać ją następnego dnia. W poniedziałek wysłał obie do Niemiec i dziś odebrałem pięknie wykonane i wyczernione galwanicznie redukcje. Kupowałem u niego już nie jeden raz i nigdy się nie zawiodłem. Oby tak już zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.