Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrokrak - Opinie

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Maciek7373

Maciek7373

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 155 postów
Gdziekolwiek zamawiając coś, musimy za to zapłacić. Nawet kurier przed otwarciem przesyłki, żąda zapłaty. Tu wielki Pan J. zmienia zasady. Ja również chciałbym zamówić coś, ustalić sobie ile mogę za to dać, ewentualnie odesłać z powrotem bez żadnych kosztów. Ludzie szanujmy się. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maciek7373 edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 10:48

0

Tomek_P

Tomek_P

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów

Ehh, mimo 30 lat ... gdzie tam teraz to już pewnie 40 lat doświadczenia :) żadnej "reformy" widzę nie ma. Szkoda że nie zrobiłeś zrzutów wtedy bez problemów mógłbyś opublikować treść, jako adresat masz do tego prawo jeśli i tu jest kilka zastrzeżeń ale gdy człowiek pisze do Ciebie że dołączysz do grona jego "sponsorów" to jest to conajmniej próba zastraszenia i to on powinien się obawiac konsekwencji tak prowadzonej rozmowy. 

Pozdrawiam.

Użytkownik Tomek_P edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 11:10

0

"Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy." Albert Einstein

Robert41

Robert41

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

Zamawiałem wielokrotnie różnego rodzaju nietypowe złączki i redukcje w Astrokraku i zawsze wszystko jest ok. Fakt że czasem trzeba trochę zaczekać i nie jest to gotowe z dnia na dzień ale nigdy nie trwało przesadnie długo. Dla mnie dużym plusem jest to że nie muszę wykonywać rysunków technicznych, wystarczy zwykły szkic odręczny czego oczekuję i nie ma problemu z wykonaniem dokładnie tego co jest mi potrzebne.

0

Refraktor SW ED 80/600 . Montaż: CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24 mm, 17 mm, 13 mm, 10mm, 8 mm, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, barlow Hyperion zoom 2,25x.

ES dielectric diagonal 2"

Vortex Raptor 8,5x32

Arek_P

Arek_P

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 510 postów

Moim zdaniem wpis Tomasza6 jest dyktowany emocjami. Można zapytać po co go napisał? Wygląda mi to na zwykły odwet, rewanż, chęć zaszkodzenia. Nie doczytałem się śladów oszustwa w jego sprawie, a jednak Tomasz6 idzie dalej: "To już daleko idący wniosek, ale skoro ten Pan skupuje używane rzeczy i potem nimi handluje, to zapewne w sklepie, jako nowymi". Po co ta insynuacja? To czarny PR, typowy dla polityków niskich lotów. Sugeruję pisanie takich postów po przynajmniej jednodniowym ochłonięciu. Do tego ten wątek poświęcony jest realizacji zakupów w sklepie, a nie personalnym utarczkom niemającym z tym nic wspólnego. Od wielu lat nic nie kupowałem w Astrokraku i jest mi ten sklep obojętny, ale nie podobają mi się takie ataki. Schodzimy do poziomu brukowca, gdzie wywleka się brudy prywatnych rozgrywek. Widzę już nawet prośby o te zrzuty ekranu. Może jeszcze jakieś niekorzystne ujęcia właściciela Astrokraka w tle. To nie jest dobra droga.

+9

piotrkusiu

piotrkusiu

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 571 postów

Zamawiałem w astrokraku kilka elementów do ATM. Czas oczekiwania nieco długi, ale nie jest źle. Wykonanie zamówionych elementów na dobrym poziomie i co najważniejsze w dobrej cenie. Zakupy sprzętu też OK, szybko sprawnie. Raz dostałem towar niezgodny z opisem - odesłałem a  zwrot kasy był w ciągu kilku dni, czyli tak jak w każdym normalnym i szanującym się sklepie.

Ogólnie polecam.

0

Lidletka und Baader OIII 2", SW UHC 2"

tomeczz

tomeczz

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 553 postów
polecam astrokrak. nie zawiodlem sie na zadnej poradzie. raz myslalem ze musze kupic zlaczke na zamowienie i pan janusz mogl na mnie zarobic bo napalony na te zlaczke bylem, a doradzil zakup innej nasadki co uczynilem za poldarmo na gieldzie. polecam
0

bartolini

bartolini

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1599 postów

Czasami myślę, że te Januszowe złączki, to właściwie taka działalność prestiżowo-PRowa. Od strony ilościowo-finansowej totalna nisza, ale zaskarbia sobie życzliwość ludzi bawiących się w trochę bardziej zaawansowaną astrofotografię - a zazwyczaj są oni bardzo aktywni i opiniotwórczy na forach internetowych. Podpaść im z innego powodu już nie może, ponieważ oni zazwyczaj nie robią już zakupów w Polsce.

Odnośnie własnych doświadczeń ze sklepem - raz zrobiłem zakupy w AK jakoś w roku 2004 - do tej pory pamiętam czekanie.

Taką kwintesencją zakupów jest część recenzji lunety Pronto na Optycznych:

http://www.optyczne...._Astrokrak.html

+1
Post rekomendują: ZbyT,

Messier 110/110, Herschel 161/400

Adalbert

Adalbert

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 65 postów

Myślę, że jeżeli forum chce być 'ok' powinny się pojawić jeszcze wątki o sklepach 'DO' oraz 'T'.

Osoby, które się wypowiadają (i ew. wylewają żółć na właścicieli sklepów) powinny podpisać się swoim IMIENIEM i NAZWISKIEM.

To takie łatwe pisać o kimś źle anonimowo.... - nie przenośmy zachowań z 'telewizji' na forum o tak miłej tematyce ....

Pozdr.

0

DominikRD

DominikRD

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 991 postów

Opinie o "DO" są tutaj gdzieś na forum ;)

0
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod. 
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20

Tomek_P

Tomek_P

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów

Takie wątki są, w każdym razie istnieje możliwość ich założenia jakoś nikt nie chce się w nich wypowiadać. Odwoływanie się do telewizji czy wyżej polityków na pewno nie uczyni tematu naszej pasji bardziej miłym ale opis zachowania sprzedawców owszem chroniąc następnych potencjalnych klientów.

Pani nauczycielka nie mówiła że kolor czerwony jest tylko dla niej?

Pozdrawiam

0

"Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy." Albert Einstein

Piotrek Guzik

Piotrek Guzik

Kanopus

• Obserwacje i Teoria
  • 1820 postów

Ale przecież ten wątek jest właśnie w dziale "Sklepy Astronomiczne":

http://astropolis.pl...-astronomiczne/

W którym "podpięte i polecane" są także wątki o innych sklepach...

+4
Post rekomendują: Marek_N, Paether, Norbert.N, DuRuS,

Jarzyna B.

Jarzyna B.

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń? Słyszałem kilka złych opinii o innych sklepach z tej branży ale nie będę ich tutaj przytaczał zgodnie z tym o co prosiła osoba zakładająca ten wątek. Tylko sprawdzone informacje :)

Znam Janusza od lat. Mieszkam w Krakowie i od wielu lat również zajmuję się astrofotografią. Zamówiłem i wykonałem u Janusza dziesiątki  projektów bardziej i mniej zaawansowanych.

Dziesiątki skomplikowanych złączek gdzie bez pomysłów i zaangażowania Janusza nigdy by nie powstały.

Wielu moich znajomych bardzo szanowanych i uzdolnionych astrofotografów miało by problem z uprawianiem swojego hobby bez pomocy Janusza.

Oczywiście zdarzało się wielokrotnie, że terminy realizacji się opóźniały ale jak wszędzie  może zdarzyć się taki problem. Janusz to specyficzny i bardzo indywidualny człowiek ale jedno mogę o nim z całą pewnością powiedzieć: nie jest oszustem i zawsze można na nim polegać. Trochę dystansu i wszystko będzie w porządku.

pozdrawiam,

Bogdan Jarzyna

0

Miłośnik Astronomii: Zeiss10x50, Alamak150\1500, Arktur270\1500

Piotrek Guzik

Piotrek Guzik

Kanopus

• Obserwacje i Teoria
  • 1820 postów

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń?

Pisałem to w poprzednim poście, napiszę jeszcze raz, tym razem wyraźniej - ten wątek znajduje się w dziale "Sklepy Astronomiczne":

http://astropolis.pl...-astronomiczne/

W którym każdy sklep ma swój oddzielny wątek. Poniżej zrzut ekranu:

sklepy.png

Jak widzisz, jest tam wątek dot. tylko i wyłącznie firmy Astrokrak, Fotozakupy.pl, Delta Optical, Astrozakupy, Teleskopy.pl i Astroshop.

+3
Post rekomendują: MateuszW, M@ciek, dziki,

Adalbert

Adalbert

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 65 postów

W każdym razie jak się kogoś po nazwisku 'szkaluje' trzeba mieć odwagę się podpisać również własnym imieniem i nazwiskiem... (Niezależnie od nazwy sklepu!)

+2
Post rekomendują: Piotrek Guzik, Arek_P,

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6399 postów

*
Popularny

Masz szansę zapoczątkować ten piękny trend, proszę czekamy, w profilu nie masz nawet wieku a przecież jest anonimowy. Proszę imię, nazwisko, wiek, wykształcenie :)
+12

Baner2.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników