Skocz do zawartości

W końcu M42


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Z brakiem niebieskiego się zgadzam, widzę to teraz. Choć CLS faktycznie nie ułatwiał sprawy w tym względzie.

Co do odszumiania, to właśnie akurat nie było go zbyt dużo, może zapomniałem gdzieś pod koniec przygasić warstwę i dlatego wyszedł kisiel. Pierwszy raz mam okazję obrabiać te ciemny pyły i tutaj wyszedł brak doświadczenia, dlatego ich tak mało. Miałem problem z ciemniejszymi partiami ciemnych mgławic, bo wypalały się do czerni, ale coś jeszcze spróbuję tam powalczyć lub zmienić technikę. Surówki też nie były najlepszej jakości

crL_0037_ISO800_600s__-7C.jpgcrL_0077_ISO800_600s__-2C.jpghistogram.jpg

 

Zrzuty z różnych nocy, pierwsza z godziny 20, druga lekko po północy. Jak widać niebo pozostawia wiele do życzenia i nawet z CLSem jest ciężko. Czasy można też było dać krótsze, co widać po histogramie. Nie oddaje oczywiście w pełni informacji, jaka jest na zdjęciu, ale pewnie przy ekspozycjach 7-8 minutowych wyszłoby to samo.

A gwiazdy nie były obrabiane osobno, tylko maskowanie przy pierwszym stretchu. Spróbuję jeszcze dzisiaj powalczyć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem trochę na plikach z częściowej obróbki, ale pewnie przydałaby się całkowicie od nowa, żeby uzyskać lepszy efekt. Przerzuciłem balans kolorów bardziej w stronę niebieskiego, mniej odszumiania i troszkę więcej szczegółów w tle. Przy okazji chyba mnie poniosło z wyostrzaniem, także wyszło tak po amerykańsku.

all_kappafin_BW_final4_col3.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dodawałem ręcznie szumu, to fakt. Wziąłem plik gdzieś ze środka procesu wyciągania i już go nie odszumiałem przy dalszym rozciąganiu, także to wygładzenie może być też winą użycia high-pass. Na razie daję sobie spokój z obróbką, jak wrócę, to zacznę od początku i na pewno będzie jeszcze mniej odszumiania. Wynika to stąd, że dotychczas prawie zawsze pracowałem na dosyć słabym materiale i zostały pewne nawyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.