Skocz do zawartości

Sklepy europejskie - Opinie


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnątrz Unii Europejskiej sklepów nie brakuje... Tak więc temat zbiorczy do recenzji sklepów zagranicznych:

Teleskop Express

Astromarket.org

Teleskop Spezialisten

Teleskop Austria

Modern Astronomy

Ian King Imaging

SCS Astro

RVO

Widescreen Centre

FLO

Pierro Astro

Altair Astro

Green Witch

APM Telescopes

i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotny zakup w Teleskop Express bez problemów. Preferuje jednak astromarket.org Robiłem tam zakupy częściej. Szybka wysyłka, duży wybór towarów, lojalka itd. Jedyny minus to ze nie wysyłają Takahashi.

 

Niestety kurs euro nie zachęca aktualnie do zakupów poza granicami. Szkoda bo towar bez porównania lepszy i bardziej urozmaicony i ważne …. nowy (astromarket.org) .

 

FLO - kupowałem 2 albo 3 razy. Wada jest taka że kurs funta wysoki. Płacąc kartą niestety funty przeliczane na euro a potem złotówki co podnosi koszty. Raz dostałem towar uszkodzony (ewidentnie używany bo pokancerowany).

 

 

 

Sebastian

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

W Teleskop Express robiłem 3 razy zakupy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, zawsze szybko sprawnie i profesjonalnie. Zawsze po napisaniu maila dostawałem niewielki rabacik :) - no i dodają miśki haribo do paczki :).

W Astromarket.org robiłem 2 razy zakupy ale mniejszych rzeczy i nigdy nie było problemu.

Z mojej strony mogę polecić oba powyższe sklepy.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2015 wpłacilem 3019 euro na zakup TS APO130f6 w Teleskop Service. Wcześniej otrzymałem o nich wiadomość, że natychmiast po mojej wpłacie będzie zrealizowana wysyłka. Czekałem prawie cztery miesiące i zrezygnowałem. W między czasie podawali jakieś powody nie do końca logiczne. Poprosiłem o zwrot pieniędzy. Niestety przedstawiciel handlowy, który odpowiadał do tej pory niemal natychmiast na moje pytania zamilknął. Dopiero interwencja telefoniczna mojego kolegi, który biegle posługuje się językiem niemieckim spowodowała, że otrzymałem zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robię i robiłem interesy z różnymi sklepami w EU ( sprzedawałem do i kupowałem z ) i Astromarket z Belgii to numer jeden pod każdym względem ,co do reszty to czasami zdarzało się w niemieckich sklepach że coś zamawiałem - miało być na stanie a nie było i trzeba było czekać a kasę z góry wpłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio zakupiłem w Teleskop-Express montaż ale dopiero w domu po złożeniu spostrzegłem, że chciałem zamówić inną (nowszą) wersję - ale w wyniku roztargnienia i faktu, że w necie były same recenzje starego modelu to z automatu wybrałem stary :|. W zasadzie już pogodziłem się z myślą, że zostanie on u mnie - w sumie ten stary też jest ok ale postanowiłem, że napiszę do sklepu i wyjaśnię o co chodzi. Ku mojemu zaskoczeniu zaproponowano mi żebym odesłał montaż (tu niestety na swój koszt ale to w sumie moja wina) i wypełnił protokół. Po kilku dniach dostałem informację, że sprzęt dotarł i został sprawdzony i zwrócono mi całą kwotę (łącznie z tą doliczoną za przesyłkę UPS do mnie). Zamówiłem więc prawidłowy model i po kilku dniach był już u mnie. Może to przez fakt, że robiłem w Teleskop-Express już wielokrotnie zakupy (większe i mniejsze) ale mimo wszystko jak dla mnie duży plus dla tego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przez fakt, że robiłem w Teleskop-Express już wielokrotnie zakupy (większe i mniejsze) ale mimo wszystko jak dla mnie duży plus dla tego sklepu.

W UE obowiązuje dyrektywa, która pozwala konsumentowi w ciągu 14 dni zwrócić towar (oczywiście nienaruszony) zakupiony online - bez podania przyczyny.

Natomiast na pewno miło, że to od nich wychodzi info o takiej możliwości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie zamówiłem losmandy z kilkoma dodatkami od King'a. Wyszło mnie kilka tysięcy zł taniej niż płacąc w euro nawet z przesyłką. Zobaczymy.

Trzeba się wszystkiego dopytywać, bo odpisują na maile ale jakby ich nie czytali do końca i często odpowiedź to jedno zdanie. Faktycznie zakupy z uk teraz opłacają się bardziej niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Nie znalazłem w necie negatywnych opinii o tym sklepie.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.