Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

ANKIETA - charakterystyka i nastroje miłośników astronomii

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4155 postów

*
Popularny

Witajcie!

Przychodzę z nietypową, ale fajną rzeczą:
Proszę Was o wypełnienie ankiety na temat naszego środowiska. Myślę, że ta ankieta posłuży nam wszystkim w dobrym celu, gdyż po jej zakończeniu opublikuję jej wyniki. Ankietę stworzyłem sam i tylko po to, aby zebrać nurtujące mnie (i pewnie nie tylko mnie) informacje o naszym środowisku.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Nie wymaga podawania żadnych danych kontaktowych. Do odpowiedzi mam dostęp jedynie ja (moje konto na survio.com). W panelu nie ma możliwości dysponowania adresami IP, czy innymi danymi.
Poproszę o udział w niej miłośników astronomii z największych polskich forów, a więc z Astropolis.pl, Astromaniak.pl i Forumastronomiczne.pl.

Wyniki opublikuję na każdym z wymienionych forów, jedynie w formie zbiorczej, a więc bez jednostkowych odpowiedzi. Z ostatniego pytania wybiorę najciekawsze odpowiedzi.

Jestem przekonany, że jej wyniki zainteresują wielu z nas! W końcu dowiemy się też, czy przeważa astrofoto czy wizual ;)

Ankieta potrwa 1 miesiąc! Po tym czasie opublikuję jej wyniki w postaci wykresów.

Zapraszam:
http://www.survio.co...M1M9T8J9J7A1P4A

Bardzo proszę o nie publikowanie tematu na portalach społecznościowych itp. Nie dlatego, że nie lubię ;) ale dlatego, aby udział w niej wzięli ludzie zainteresowani astronomią, a więc przebywający na wymienionych forach.

Jestem świadom, że można by było dodać więcej pytań, bardziej ją rozbudować, dlatego proszę o wyrozumiałość. Możemy kiedyś wspólnie stworzyć większą i dokładniejszą ankietę.

Proszę również o rzetelne wypełnienie ankiety. Te informacje z pewnością przydadzą się wielu z nas.

*edit*
Jak zauważył Mateusz, w pytaniu 15: "Jak uważasz, od jakiej kwoty można zacząć przygodę z astronomią?" nie powinno być opcji wielokrotnego wyboru. Przepraszam za błąd. Proszę o zaznaczenie tylko jednej opcji w każdej kategorii

Użytkownik wimmer edytował ten post 12 styczeń 2016 - 21:52

+25

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

Fredrixxon

Fredrixxon

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Nie czuję się kompetentny do odpowiedzi na niektóre pytania i kurcze nie mogę wysłać niepełnej ankiety.  

0

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4155 postów

Nie czuję się kompetentny do odpowiedzi na niektóre pytania i kurcze nie mogę wysłać niepełnej ankiety.  

Nie potrzeba jakichś szczególnych kompetencji. Wystarczy zainteresowanie astronomią. Te trudniejsze pytania są właśnie dlatego stopniowane: bardzo źle - 1, bardzo dobrze - 5.

Użytkownik wimmer edytował ten post 12 styczeń 2016 - 21:33

+1
Post rekomendują: Adam Tomaszewski,

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4338 postów

Czy w pytaniu: "Jak uważasz, od jakiej kwoty można zacząć przygodę z astronomią?" na pewno miał być wielokrotny wybór?

W kilku pytaniach brakowało mi czegoś w rodzaju np 3,5 :)

A w pytaniu o to, jak nas widzą inni odpowiedzi typu: "nie mają pojęcia, kto to jest miłośnik astronomii".

Nie wiem, czy możesz jeszcze dokonać zmian, tak tylko piszę :)

Generalnie świetna inicjatywa, sam już dawno marzyłem o poznaniu odpowiedzi na wiele z tych pytań w kontekście społeczności :) Dobra robota! Miejmy nadzieję, że zainteresowanie będzie spore.

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

dawid0815

dawid0815

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 130 postów
Super, oby więcej takich
0

Solowy

Solowy

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 141 postów

Świetna inicjatywa i interesująca, skłaniająca do refleksji ankieta  :icon_smile:

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6031 postów

Nie czuję się kompetentny do odpowiedzi na niektóre pytania  

To nieistotne :whistling:

+1
Post rekomendują: dziki,

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4155 postów

Czy w pytaniu: "Jak uważasz, od jakiej kwoty można zacząć przygodę z astronomią?" na pewno miał być wielokrotny wybór?

Słuszna uwaga! Popełniłem błąd, ale już nie mogę tego zmienić, bo stracę już uzyskane dane z tego pytania. Mam nadzieję, że każdy zaznaczy jedną opcję.

0

www.astro-art.com.pl

Krawat

Krawat

Arktur

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1459 postów

Świetny pomysł! Nie mogę doczekać się wyników :)

0

Taurus 380, SW150/750 EQ3-2

CWINT

Mateusz_Obara

Mateusz_Obara

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 155 postów
Inicjatywa ciekawa, ale tak samo nie wiedziałem, dlaczego jest możliwość zaznaczenia wielu w kwocie (zaznaczyłem wszystkie wzwyż kwoty od wybranego).
Poza tym ciekawy pomysł.

Następna ankieta jaka i jeśli powstanie powinna dotyczyć wszystkiego poza pytaniami nt. astronomii, by poznać typowego miłośnika astronomii. :)

Użytkownik PlanesFlyer edytował ten post 12 styczeń 2016 - 21:50

0

Alice

Alice

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 990 postów

Ostatnie pytanie najlepsze.

+1
Post rekomendują: Maćko8911,

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4155 postów

Inicjatywa ciekawa, ale tak samo nie wiedziałem, dlaczego jest możliwość zaznaczenia wielu w kwocie (zaznaczyłem wszystkie wzwyż kwoty od wybranego).

Nie ma większego problemu. Wynikiem i tak będzie ta dominująca kwota zebrana z wszystkich głosów.

Dodałem też adnotację to pierwszego postu oraz do treści pytania.

Użytkownik wimmer edytował ten post 12 styczeń 2016 - 22:07

0

www.astro-art.com.pl

bartek3pl

bartek3pl

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 106 postów

Super ankieta, fajne, przemyślane pytania, już wysłałem i czekam na wyniki. Po prostu bardzo dobry pomysł na tą ankietę, bo ja jak i pewnie wiele osób to interesuje ;>

0

"Byłoby niewłaściwe, gdyby człowiek nie poszukiwał wiedzy, którą może osiągnąć." - Arystoteles 

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3109 postów

Słuszna uwaga! Popełniłem błąd, ale już nie mogę tego zmienić, bo stracę już uzyskane dane z tego pytania. Mam nadzieję, że każdy zaznaczy jedną opcję.

potrzebna była ankieta  "jakie zadać pytania w ankiecie " :-)

+4
Post rekomendują: szuu, Maćko8911, dziki, rojas,

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

Maćko8911

Maćko8911

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

:yes: Pomysł ciekawy, ale jak wspomniał Wimmer w pierwszym poście, zabrakło kilku pytań :)

Użytkownik Maćko8911 edytował ten post 12 styczeń 2016 - 23:32

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ankieta, astronomia, społeczność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników