Skocz do zawartości

Praca w Astrobazie w Radomiu


RAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwana jest osoba, która ma doświadczenie w prowadzeniu obserwacji astronomicznych jak i astrofotografii. Oczywiście tym samym ma pewną wiedzę dotyczącą sprzętu astronomicznego - jego konfiguracji, jak i konserwacji.

 

Współpraca regulowana byłaby umową zlecenia, a czas pracy w szczególności ukierunkowany na godziny wieczorne i nocne z uwzględnieniem oczywiście dogodnych warunków pogodowych.

 

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o przesłanie wiadomości prywatnej w tej sprawie.

 

Pozdrawiam!

 

Link

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale kupiono sprzęt którego teraz nie ma kto obsługiwać.

Dobrze rozumiem?

 

Dobrze, że szukają. W Kujawsko-Pomorskim nastawiali astrobaz i jakoś nie słychać było o chęci zaangażowania w to ludzi, którzy się na tym znają. Jak tam te ośrodki teraz funkcjonują?

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, to bardzo dobrze, że zostanie zatrudniona osoba znająca się na rzeczy i doświadczona w tych sprawach. Cieszę się, że szukacie takich ludzi, a nie wciskacie Astrobazy przypadkowym ludziom, którzy by ją zmarnowali, tak jak pozostałe Astrobazy.

 

Gdybym mieszkał w Radomiu, to chętnie bym się zgłosił :)

 

 

Jak tam te ośrodki teraz funkcjonują?

Wcisnęli przypadkowym ludziom niepotrzebny sprzęt i zmarnowali kupę kasy. Tak w skrócie :) Słyszałem o licznych absurdach związanych z Astrobazami, ale to tylko z drugiej ręki.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że szukają.

Koło mnie w Głogówku też jest 14" teleskop z kopułą zabudowany na klasztorze. Jak dzwonisz pod numer informacji to odbiera Ojciec Franciszkanin i Ci mówi, że trzeba dorwać numer do dyrektora szkoły bo On się tym zajmuje i trzeba zebrać większą grupę bo dla paru osób może mu się nie chcieć przychodzić (tylko oczywiście ładniej to ujęli). Podejrzewam, że entuzjastów, którzy mówią "ja, ja, ja chce" jest wielu. Ale żeby to po roku dalej sprawnie działało, trzeba kogoś więcej niż kolegę który ma teleskop i już trochę wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest bardziej złożony.

Projekt Astrobaza to był i jest dobrym pomysłem tylko realizacja była bez konsultacji a zwłaszcza na początku.

Jak realizatorzy zaczęliby od konsultacji z miłośnikami Astronomii to Astroboazy stanęły by w miejscach gdzie znalazły by się osoby do współpracy i sprzęt trafiony. Wierzę w to że wszystko uda się poukładać jak trzeba. Cieszę się że koledzy z Radomia dali ogłoszenie bo to pozwoli znaleźć kogoś z pasją kto poprowadzi fajne zajęcia i zachęci młodzież do oglądania nocnego nieba.

Nie ma co krytykować wszak wszyscy popełniamy błędy.

Czekam informację na temat rozwoju Astrobazy w Radomiu. Szkoda że mam 120km bo chętnie bym wspomógł inicjatywę.

3mam kciuki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.