Skocz do zawartości

"Sonda" wraca na ekrany telewizorów


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Super sprawa!

 

Miałem przyjemność oglądać wszystkie odcinki.

Formuła programu i prowadzący na najwyższym poziomie "SONDA" potrafiła wciągnąć do tego stopnia,że moje hobby

stało się pracą.

Takich ludzi jak św.pamięci Z.Kamiński i A.Kurek nikt nie zastąpi to już panowie nie będzie taka Sonda jak kiedyś.

Z drugiej strony mamy inne czasy.

 

astropozdrowienia

 

Dariusz W. Nelle

Edytowane przez Dariusz W.Nelle
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również się podobało. Wszystko świetnie wytłumaczone i potrafili zaciekawić widza ;) Na ekranie pojawiały się komentarze widzów chyba z facebook'a. Co ciekawe, jednym z nich była POLSA - wszędzie poznam ten trójkąt z kółeczkiem w avatarze :D

Edytowane przez antwito
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również się podobało. Wszystko świetnie wytłumaczone i potrafili zaciekawić widza ;) Na ekranie pojawiały się komentarze widzów chyba z facebook'a. Co ciekawe, jednym z nich była POLSA - wszędzie poznam ten trójkąt z kółeczkiem w avatarze :D

hehe, też zwróciłem na to uwagę. Illuminati Polska :wassat:

Edytowane przez bas.sic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszane uczucia...Skakanie po ciekawostkach jakbym przeglądał faktopedię...

 

tez tak to odebrałem

przypominało to kącik "w skrócie" jaki pojawia się w wielu czasopismach

każda Sonda była poświęcona innemu tematowi, a prowadzący prezentowali fakty "za" i "przeciw" co pozwalało lepiej spojrzeć na zagadnienie

Sonda2 niewiele ma wspólnego z pierwowzorem (żeby nie powiedzieć nic)

do tego kilka wpadek ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To (tak generalnie) miłe, że prowadzący jest aż doktorem fizyki ale szkoda, że nie ma równego sobie i krytycznego rywala tym bardziej że zaskoczył mnie zasmucająco swoimi kompetencjami odnośnie globalnego ocieplenia które tamże zawarł był

 

http://www.krucjata.org.pl/prasa,480.php

 

Swoją drogą ciekawa postać bo dał radę skończyć też dziennikarstwo ma "dwa w jednym" ... fachy :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą Szuu. Ludzie są biedni i wielu z nich ma w TV tylko kanały podstawowe.

Tylko przez TV może dotrzeć do nich dalsza edukacja. Wyobraź sobie że blisko 30% Polaków nie wierzy w teorię ewolucji.

Ludzie nie wiedzą skąd się wzięła nasza cywilizacja - nie wiedzą nic o Dioklecjanie i Konstantynie - co osiągnęli i dlaczego!

Gdyby nie oni to może dziś na Marsa latano by z Teheranu :P

Pozdrawiam

 

Dioklecjan.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje portal Wirtualnemedia, na podstawie danych oglądalności dostarczonych przez firmę Nielsen, pierwszy odcinek programu Sonda2 zgromadził około 1,3 mln. widzów. Drugi odcinek oglądało nieco ponad 900 tys. widzów. Więcej informacji znajdziecie to linkiem: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/1-3-mln-widzow-programu-sonda-2-w-dwojce-sukces

Mając na uwadze że w tym czasie program drugi TVP zajął trzecie miejsce, oraz na porę emisji (przez którą ja nie zobaczyłem Sondy2 - muszę to nadrobić) uważam że wynik jest dobrym wynikiem.

 

 

Edytowane przez jakub880
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobało. Wreszcie coś konkretnego po mózgojebnej terapii ciężkimi sprawami, drugich miłościach i innych takich tworach.

Mieszane uczucia...Skakanie po ciekawostkach jakbym przeglądał faktopedię...

Tego akurat nie traktuje jako wadę. Ktoś wreszcie w TVP zaczął myśleć, że programy mają mieć oglądalność a nie być smętne jak chyba wszystko co nasi produkują. A żeby mieć oglądalność trzeba trafić do nietechnicznej większości społeczeństwa więc bombarduje się ich ciekawostkami bo głębszej analizy problemu by nie zrozumieli i się znudzili (zmienili kanał). Na tą chwilę według mnie jest mega, niech godzinę emisji zmienią na bardziej ludzką.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla ludzi zainteresowanych tematem, tak jak 'mieszkańcy' naszego forum ta nowa Sonda nie jest wyzwaniem intelektualnym...

Ale wydaje mi się bardzo ciekawa. Po prostu pokazuje pewne rzeczy, z którymi ktoś może nigdy się nie zetknął. Myślę, że jeśli celem ma być zainteresowanie ludzi tematem, to jest ok.

Niestety, taki staje się świat mediów: powierzchowny, sensacyjny. Być może to samo myśleli ówcześni profesorowie nauk, gdy zobaczyli pierwsze odcinki oryginalnej Sondy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.