Skocz do zawartości

Obserwacje okolice Wrocławia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jestem studentem budownictwa 1 roku we Wrocławiu, i cały mój sprzęt musiałem zostawić w domu (okolice Torunia) i tutaj moje pytanie, czy jest ktoś z Wrocławia i jest chętny, żeby mnie zabrać czasami na obserwacje? :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez mateusz060796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co wiem, to grupa z Wrocławia zbiera się na sąsiednim forum dość często

 

w naszej grupie nie ma podziałów na fora

umawiamy się mailowo i telefonicznie

jeśli chcesz do nas dołączyć możesz zamieścić posta w tym wątku http://astropolis.pl/topic/31349-dolny-lsk-tpada/page-88?hl=t%B1pad%B3a

dzisiaj chłopaki planują wypad po zachodzie Księżyca

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przełęcz Tąpdała za Sobótką jest niezła i prawie cywilizowana (tam są ławki, polana). Zdarzało się że ZbyT bywał tam sam !

 

W oparciu o nią (Tąpadłę) skonkludowano niezwykle profesjonalnie (naukowo) najważniejsze zagadnienie astroamatorów - co widać a co już nie wśród DS-ów - tu jest ten THE BEST EVER ("Jasność powierzchniowa - wzor to nie wszystko") wątek o obserwacjach także w Tąpdłej:

 

http://astropolis.pl/topic/23158-jasno-powierzchniowa-wzor-to-nie-wszystko/page-1?do=findComment&comment=308420

 

 

Pozdrawiam

p.s.

ja się tam w końcu znowu wybiorę kiedyś :P

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni post z 2015 bo do tej pory pogoda nie dopisywała

w tym czasie byliśmy na Tąpadłach tylko raz, a umówiliśmy się telefonicznie w ostatniej chwili

większość z nas ma ustawione powiadomienia gdy ktoś odezwie się w tym wątku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W samym Wrocławiu całkiem ciemno (w sensie nie widać żadnego światła) jest jeszcze na ul Redyckiej. Najlepiej jechać Kamieńskiego i skręcić w Polanowicach w prawo. Po lewej jest jasne wolne pobocze w pewnym miejscu. Sprzęt astronomiczny najtaniej kupuje się w necie np fotozakupy.pl, deltaoptical.pl, teleskopy.pl, astrokrak ...

W sklepach/pasażach to nałatwiej kupisz we Wrocławiu już dość dobrą (mam) do astroobserwacji lornetkę Nikon Aculon 10x50 za około 400 zł.

 

Ta ma bardzo dobre recenzje:

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_65&products_id=825&lunety=Lornetka_Nikon_10x50_EX_CF

 

I poszukaj tutaj u nas "Tabela Wimmera" - a tam link do pdf co warto obserwować.

Temat Tąpadła jest OK.

Pozdrawiam

p.s.

Kolega ZbyT jest chyba najaktywniejszym naszym guru. Może warto kliknąć jego nick i napisać doń "PW"

 

wro.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ancientcdr

W samym Wrocławiu całkiem ciemno (w sensie nie widać żadnego światła) jest jeszcze na ul Redyckiej. Najlepiej jechać Kamieńskiego i skręcić w Polanowicach w prawo. Po lewej jest jasne wolne pobocze w pewnym miejscu. Sprzęt astronomiczny najtaniej kupuje się w necie np fotozakupy.pl, deltaoptical.pl, teleskopy.pl, astrokrak ...

W sklepach/pasażach to nałatwiej kupisz we Wrocławiu już dość dobrą (mam) do astroobserwacji lornetkę Nikon Aculon 10x50 za około 400 zł.

 

Ta ma bardzo dobre recenzje:

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_65&products_id=825&lunety=Lornetka_Nikon_10x50_EX_CF

 

I poszukaj tutaj u nas "Tabela Wimmera" - a tam link do pdf co warto obserwować.

Temat Tąpadła jest OK.

Pozdrawiam

p.s.

Kolega ZbyT jest chyba najaktywniejszym naszym guru. Może warto kliknąć jego nick i napisać doń "PW"

 

Dzieki jak cos ja sie pisze na onserwacje musze zobaczyc czy mnie to wciagnie ... ale musi byc pogoda

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.