Skocz do zawartości

Obiektyw Pentacon 4/200 (M42)


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprzedaję obiektyw Pentacon 4/200 na mocowaniu M42. Kupiony około miesiąc na forum od Łysego. Powód sprzedaży - do zrecenzowania pod kątem astrofoto. Ponieważ wszystko zrobione (pozostało tylko napisać recenzję na podstawie zdjęć), sprzedaję i kupuję następny do opisania.

 

Stan bardzo dobry, zadbany. Do obiektywu dołączam dekielki na górę i dół + pokrowiec. Ostrzy na nieskończoność.

 

UWAGA! Pierścień przysłony jest uszkodzony. Nie da się zmienić przysłony i zawsze jest maksymalny otwór (f/4.0). Mam nadzieję, że dla niektórych nie będzie to stanowiło większego problemu i zauważą, że wciąż warto focić. Tym bardziej, że aberracja chromatyczna (w stosunku do innych recenzowanych obiektywów) jest naprawdę niewielka. W testach wypadł bardzo dobrze.

 

Przesyłam pojedynczą fotkę M31 (tylko przekonwertowałem ją z RAW na JPG w Photoshopie) wykonaną tym obiektywem.

 

Cena: 145 złotych (koszt wysyłki w cenie).

M31-full-size.jpg

IMG_7368.JPG

IMG_7369.JPG

IMG_7370.JPG

IMG_7372.JPG

IMG_7374.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Pierścień przysłony jest uszkodzony. Nie da się zmienić przysłony i zawsze jest maksymalny otwór (f/4.0). Mam nadzieję, że dla niektórych nie będzie to stanowiło większego problemu i zauważą, że wciąż warto focić.

A próbowałeś ręcznie wcisnąć bolec półautomatycznego domykania przysłony? Może adapter, którego używasz nie dociska go wystarczająco lub wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dostaję już czwarty raz tę samą poradę :) Wciśnięcie tego bolca nie powoduje ruchu listków przysłony. Testowałem na dwóch adapterach na M42. Potem z ciekawości zrobiłem to widelcem, dzięki czemu mogłem wsadzić jeszcze 1mm głębiej. Nadal bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.