Skocz do zawartości

Newton TS 150/600mm f/4,29


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

sprzedam teleskop z którym zaczynałem przygodę z astrofoto dłuższą ogniskową (dłuższą niż 200mm ;)). Z teleskopem wiąże się dłuższa historia, więc ewentualnego chętnego proszę o naprawdę dokładne zapoznanie się z opisem...

 

W komplecie:

- tuba właściwa TS 150/600mm f/4,29,

- wyciąg 2" z mikrofocuserem 10:1, z clamping ringiem, drawtube nagwintowana przez Mitka pod złączkę mocowania korektora komy Baader MPCC,

- stopka szukacza,

- redukcja 2" / 1,25" z clamping ringiem,

- obejmy, dovetail,

- dekiel tuby,

- cena za powyższe: 500 zł.

 

Oraz:

- dwuelementowa złączka mocowania korektora komy (kontra + złączka właściwa), pozwalająca dowolnie ustawić kamerę w wyciągu, wykonana przez Mitka - 170 zł.

 

Uwagi odnośnie sprzętu:

- lustro główne ma odprysk wewnątrz znacznika kolimacyjnego. Odprysk powstał kiedy teleskop nie był w moich rękach, opisywałem sprawę kiedyś na forum, nie chcę tego teraz odgrzebywać, jeśli ktoś jest zainteresowany tą historią to zapraszam z pytaniami na PW. Odprysk nie ma wpływu na obrazy jakie daje teleskop, natomiast sprawia, że kolimacja laserem jest trochę niewygodna - jak promień zahacza o to miejsce, to nie daje czystego odbicia,

- lustro główne ma założoną diafragmę 5mm: to przyciemnia teleskop do f/4,29, ale powoduje czysty obraz gwiazd: "łapki" trzymające LG są "zamaskowane" przez diafragmę,

- poza powyższym LG jest w normalnym (bardzo dobrym) stanie, lekko przykurzone, nie ma to wpływu na obrazy jakie daje,

- wokół stopki szukacza są dwa niewielkie wgniecenia (niestety, transport...),

- do tuby przyklejone są rzepy, które służyły mi do porządkowania kabli,

- parę kosmetycznych otarć farby,

- śruby dociskające clamping ring 2" wyciągu są rzemieślnicze, oryginalne zaginęły w transporcie drawtube do nagwintowania.

 

Jeśli ktoś chce kupić tą tubę pod astrofoto:

- kolimacja szybkiego teleskopu to niezłe wyzwanie w przypadku chęci fotografowania rejestratorem z matrycą APS-C - mi się nigdy nie udało osiągnąć ideału, czyli pełnego płaskiego pola (chociaż kolega tłukł mi do łba że ASA z tego nie zrobię) - lojalnie uprzedzam,

- kamerki z mniejszymi matrycami nie powinny mieć problemu,

- jeśli komuś niepotrzebna jest diafragma, mogę ją wymontować,

 

Preferuję odbiór osobisty. Mogę też sprzęt wysłać (wtedy cena wzrasta o koszty wysyłki wskazanym kurierem), tubę włożę w karton i zabezpieczę tak dobrze jak to możliwe, ale nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia podczas transportu.

 

IMG_0376_ALR_1600px.jpg

IMG_0379_ALR_1600px.jpg

IMG_0380_ALR_1600px.jpg

IMG_0383_ALR_1600px.jpg

IMG_0386_ALR_1600px.jpg

IMG_0387_ALR_1600px.jpg

IMG_0389_ALR_1600px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, z zestawu wypada redukcja.

 

W komplecie:

- tuba właściwa TS 150/600mm f/4,29,

- wyciąg 2" z mikrofocuserem 10:1, z clamping ringiem, drawtube nagwintowana przez Mitka pod złączkę mocowania korektora komy Baader MPCC,

- stopka szukacza,

- obejmy, dovetail,

- dekiel tuby,

- cena za powyższe: 480 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja jest "miękka", nie ma jeszcze decyzji, rezerwujący nie chce blokować sprzętu, więc ... up!

Info do potencjalnych zainteresowanych: od 7 do 22 marca będę miał ograniczoną możliwość odpowiadania na PW, oraz brak możliwości wysłania teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, trochę niejasno napisałem cenę:

W komplecie:

- tuba właściwa TS 150/600mm f/4,29,
- wyciąg 2" z mikrofocuserem 10:1, z clamping ringiem, drawtube nagwintowana przez Mitka pod złączkę mocowania korektora komy Baader MPCC,
- stopka szukacza,
- obejmy, dovetail,
- dekiel tuby,
- złączka do gwintowego zamocowania korektora komy (obniżam cenę z 170 do 120 zł)
- cena za powyższe: 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj.

Chciałbym się zapytać ciebie czy tuba trzyma dobrze kolimację pomimo astrofotografii,czy trzeba przy niej wiecznie grzebać nawet podczas sesji,ponieważ ja mam problem ze swoją tuba i za nic nie mogę doregulować wychodzą takie rzeczy,że hej,dlatego wysyłam dzisiaj tubę do serwisu,ponieważ sam już nie wiem aż ręce mi opadają.

Zauważyłem twoje ogłoszenie,więc napisałem,sprzęt ok.tylko mnie martwi trochę ten odprysk,o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Zaczne od konca ;) Martwi Cie ten odprysk bo jestes zainteresowany zakupem? Sprzet jest w trakcie sprzedazy, ale mimo informacji o wplacie jeszcze nie dostalem przelewu, wiec jesli wroci na gielde to mozemy porozmawiac.

 

Odnosnie kolimacji - zalezy czego oczekujesz... w tej klasie sprzetu pelnego idealu nie osiagnies. Wyciag w tym teleskopie jest bardzo solidny i dobrze sobie radzil z lustrzanka (nie zauwazylem ugiec). Teleskop kolimowalem (albo sprawdzalem) przed kazda sesja, podczas sesji juz nie. Trzeba wziac pod uwage ze tuba nie jest karbonowa tylko stalowa, wiec przy zmianie temperatury moze troche tracic kolimacje, ale nie mialem nigdy drastycznych problemow - moze dlatego ze pajak LW jest dobrze naprezony i nie plywa, LG tez sie nie przesuwa w celi - moze to warto by sprawdzic w Twojej tubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.