Skocz do zawartości

WO Megrez 72 & Meade Light Bridge 8"


dyspa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam pozbycie się mojego sprzętu obserwacyjnego, w celu zgromadzenia środków na większe lustro. Słowo rozważam jest tu kluczowe:) chciałbym się po prostu zorientować w potencjalnych możliwościach "wchłonięcia tego sprzętu" przez rynek wtórny.

Reasumując proszę o kontakt chętnych na:

 

1) William Optics Megrez 72 (z wyciągiem tradycyjnym, tzn. pierwszej generacji bez cyfrowego wyświetlacza) proponowana cena 1700 PLN do małej negocjacji (dla chętnego dokładam walizkę transportową); sprzęt idealny na wypady. Transportowałem go w plecaku wraz z okularami, a montaż klasy AZ4 dzierżyłem w rękach, co pozwalało na naprawdę swobodne dotarcie w ciemne rejony...

 

2) Meade Light Bridge 8" (z wyciągiem bez microfocusera) niestety nie mam już okularu zestawowego 26mm (sprzedał się już wcześniej) proponowana cena 1400 PLN. Do kratownicy posiadam dedykowany "skafanderek" tzn. osłonę zabezpieczającą przed światłem rozproszonym, którą mogę dołożyć za 100 PLN lub potraktować jako kartę przetargową w negocjacjach cenowych:).

 

Najistotniejsza konkluzja, sprzęt 1) i 2) w bardzo dobrym stanie optycznym, a jeśli chodzi o mechanikę też bez zarzutu, jedynie stopka do mocowania Megreza nosi naturalne ślady użytkowania. Newton w mojej ocenie stan mechaniczny jak również jego dobson w stanie bardzo dobrym.

 

Ponadto jeśli pójdzie Megrez sprzedam również głowicę montażu AZ4 bez statywu oraz nasadkę kątową William Optics 2" WO DIG2 proponowane ceny ... po 400 PLN.

Dla zachęty do 100 km od Łodzi mogę sprzęt dowieźć w gratisie (oczywiście mam na myśli Megreza i Newtona, a nie np. nasadkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.