Skocz do zawarto¶ci

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Forum nie ¶pi! Forum czuwa! (temat czynny od 02:00 do 05:00)

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
149 odpowiedzi w tym temacie

szuu

szuu

:-)

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 postów

ups

chyba jeszcze brakuje parę minut do 2 - sorry - miałem wrażenie że jest później

nie przestawiłeś czasu na zimowy? :P

będzie ban! ^_^

0

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczno¶ć Astropolis
  • 5550 postów
  • Sk±d:Wrocław

Bez j*j! Za pomyłki nie banują - liczą się intencje. A zresztą było tu precedensów od groma :D

Przez to całe zamieszanie z czasem ja w ogóle w zegarki nie wierzę ostatnio.

Właśnie trochę się niebo rozchmurzyło i popatrzyłem przez Nikona na gwiazdy.

Jedna jakaś taka wielokolorowa na raz - niby biała ale jakby z aberrą (kolorowe obwódki)?

Niestety nie mam statywu i mi skacze trochę obraz.

To raczej/chyba Syriusz.

... i znowu zasłoniły !

Pozdrawiam

Użytkownik ekolog edytował ten post 03 listopad 2016 - 02:34

+1
Post rekomendują: Kacper R.,
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczno¶ć Astropolis
  • 4415 postów
  • Sk±d:Wieliczka
Pozdrawiam wszystkich, którzy próbowali dziś złapać tranzyt ISS :) Ja wyrwałem się w samym środku obowiązków, bo jednak astro jest silniejsze od człowieka. Tranzyt zaliczony, choć nie nazwałbym go sukcesem. Złapany ledwo na rogu klatki. Niestety, spora skala + roi + niedokładna efemeryda to złe połączenie. A jak dołożyć słaby seeing i za ciemny obraz na za dlugim czasie, to porażka murowana. Ale nie traktuję tego jak porażkę - sporo się dowiedziałem, nabrałem wyczucia, wyczuliłem na problemy. Kolejny tranzyt będzie lepszy :)
+1
Post rekomendują: Paether,

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów
  • Sk±d:Bilcza

Z dzisiejszych obserwacji obserwacyjnych chyba nie zasnę :D

0

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczno¶ć Astropolis
  • 4415 postów

Uczę się na cudowny przedmiot "kompilatory"...

Jakieś GOTO tu jest, więc spoko :)

Poza tym, ciekawe wstawki narracyjne (patrz ostatnie zdanie) :)

Bez tytułu.jpg

+2
Post rekomendują: _Spirit_, Mateusz_Obara,

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Przemo23

Przemo23

Antares

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 164 postów

Z dzisiejszych obserwacji obserwacyjnych chyba nie zasnę :D

A Ja dzisiaj szukam i szukam go ("szczeniaczka") w blasku jasnego brata, a wystarczyło użyć okularu ortho 7mm, a na kamerce zwiększyć czas naświetlania i też pewnie z tych wrażeń ciężko będzie zasnąć :)

Sirius_B_2016-11-29T01_58_45.jpg

+2
Post rekomendują: zbyszekzz, HAMAL,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6143 postów
  • Sk±d:Krosno/Rugby

Trzecia z rzędu noc bezchmurna...trzecią z rzędu noc do 3:00 spędzam w pracy :(

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczno¶ć Astropolis
  • 4415 postów

Jak to wspaniale focić!

Ale coś mnie chyba pogrzało tej nocy, bo rozłożyłem zestaw, pofociłem trochę, a w połowie nocy postanowiłem zdjąć wszystko z montażu i założyć inny setup!

0

Mateusz_Obara

Mateusz_Obara

Antares

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 155 postów
  • Sk±d:Borowa, pow. Mielecki, woj. Podkarpackie, Polska
W końcu bezchmurna noc. Jak miło widzieć teleskop w swoim naturalnym środowisku.
Gdyby tylko nie te choinki wszędzie... (najbliższe 2 u sąsiada :/ )
Z tego wszystkiego niespodziewanie jasno (a latarnie w całej gminie zgaszone), zapewne wisi jeszcze jakaś niewielka mgła, ale mimo wszystko miło poobserwować i poodmrażać sobie palce. Aż nie czuć, czy trzymasz ołówek w ręce, czy nie. :)
+1
Post rekomendują: Gajowy,

Astromaj

Astromaj

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 16 postów
  • Sk±d:Opole Lubelskie
Właśnie wróciłem z obserwacji z przemrożonymi teleskopami. Nareszcie bezchmurna noc.
+1

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

Oto triumf młodego astrofotografa :D 
Po dwóch godzinach męczącej walki udało mu się odnaleźć galaktykę M81! h3SWGBp.jpg

+1
Post rekomendują: zorza_polarna,

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczno¶ć Astropolis
  • 3190 postów
  • Sk±d:Wołomin

plusy mrozu w ramce :)

ddd.jpg

Użytkownik Tayson edytował ten post 07 styczeń 2017 - 03:04

+2
Post rekomendują: BlackPitchPL, Mateusz_Obara,

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

30 z koloru, 110 z BW i chyba 40 z BW bin2 - ciekawe co wyjdzie :)

0

Pozdrawiam, Adam

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczno¶ć Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

A co to, a co to! Kometa Johnson nadlatuje :D :) 0Lovgya.jpg

Użytkownik ANowak edytował ten post 31 styczeń 2017 - 02:08

+1

Pozdrawiam, Adam

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6143 postów
  • Sk±d:Krosno/Rugby

Hmmm...fajne zabawki można było dostać na Astrofeście :)

IMG_20170211_221704.jpg

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych użytkowników