Skocz do zawartości

Forum nie śpi! Forum czuwa! (temat czynny od 02:00 do 05:00)


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro wątek podbity na górę ... to coś lżejszego :)

 

Pływanie synchroniczne, zwłaszcza na światowym poziomie, wynosi niekiedy sportsmenkę wysoko w przestrzeń nadwodną i dookoła można zobaczyć kropelki wody świecące niczym gwiazdy w dobrze rozbitej gromadzie kulistej.
Czas naświetlania takiego zdjęcia (czyli jednej klatki) jest zdecydowanie inny niż ten zazwyczaj stosowany w astrofotografii - także do gromad kulistych (dwie mamy na obrazku).

Pozdrawiam

p.s.

A przy okazji pochwalę się, że znowu nie jestem już sam w sensie jakimś tam ;)

 

 

ford.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, na sat24 zerknij - zdjęcia nie kłamią ;)

 

U mnie ładna pogoda, pofociłem trochę. Niestety szron powoli atakował laptop i teleskop, aż doszedł do LW i już nie chciało mi się iść po suszarkę ;) Teraz sobie przez okno zerknąłem gołym okiem na Marsa i Saturna próbując w wyobraźni dolecieć w tamte strony. Pomyśleć, że tam są dzieła ludzkich rąk. Niesamowite :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, na sat24 zerknij - zdjęcia nie kłamią ;)

 

U mnie ładna pogoda, pofociłem trochę. Niestety szron powoli atakował laptop i teleskop, aż doszedł do LW i już nie chciało mi się iść po suszarkę ;) Teraz sobie przez okno zerknąłem gołym okiem na Marsa i Saturna próbując w wyobraźni dolecieć w tamte strony. Pomyśleć, że tam są dzieła ludzkich rąk. Niesamowite :)

Niby ok, ale mam lokalnie totalną mgle... i 0 gwiazd poza Księżycem ledwo widocznym przez nią...

Malutka fotka poszal na PTMA Warszawa i starczy na dziś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powtórzyłem sobie "Marsjanina" przy okazji Cineworld's IMAX Film Festival .

Kurcze, ale w tym jest fajnie dobrana muzyka, a Hot Stuff gdy Mark zabiera pojemnik z plutonem, to istna perełka :D

No tak i do tego Polski akcent:

http://www.tvp.info/23808546/polak-potrafi-namioty-z-kolbaskowa-zagraly-w-filmie-marsjanin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem w kiosku DVD z czasopismem Focus z filmem Marsjanin, audio opisane drobną czcionką było 5.1 i z braku głośniczków do kompa mimo odtwarzacza DVD (Manta dobrze paroletnia z wyjściem scart) mogłem się tylko w klamkę pocałować :(

 

Dźwięk był ale tylko przyrody - szum wiatru ...

 

Pozdrawiam

 

giphy.gif

musk.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, robiłem ostatni kila rzeczy (i robię od wielu, wielu lat) u różnych majstrów za przysłowiową/tradycyjną flaszkę i zauważyłem że to jedyna waluta, która nie ulega wahaniom :)

 

lol.jpg

Edytowane przez dj_peterka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie daje spać kiepska pogoda tu w PL. Gdyby to miało sens, bym protestował - tak na czasie.

Ostatnio dochodzę do wniosku, że wszystkie moje hobby potrzebują czystego nieba, a praca zawodowa ma na to 'do not care'. Chyba emigracja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za noc! Wyrwałem się do Broku na noc, odeśpię jutro w pracy :)

Zestaw foci a ja leże z lornetką na leżaku i gapię się z otwarta gębą na niebo przez lornetkę. Zaliczyłem kilka ciekawych obiektów , między innymi Czarownicę IC 2118, M 78, M 101 , M 82 i M 81. Teraz grzeję się przy kominku...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.