Skocz do zawartości

Mój występ na wieczornicy Józefa Noji w Drawsku


slvmtz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w sierpniu ubiegłego roku miałem okazję wystąpić jako reprezentant mojej szkoły w wieczornicy Józefa Noji, która odbyła się w Drawsku. Wystąpiłem tam w roli miłośnika astronomii oraz lokalnego popularyzatora tej nauki. Cały występ został sfilmowany przez mojego znajomego, przez co mam okazję pochwalić się wam o czym opowiadałem.

Zapraszam do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=fxGS4CVQpTM

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek odległości Ziemi od Słońca do średnicy słońca wynosi:
149 mln km do 1.4 mln km czyli około 100:1 czyli miedzy słońcem a ziemią zmieściłoby się jeszcze sto słońc - duża pustka.
Piłeczka ping-pongowa ma 40 mm x 100 = 4000 mm = 400 cm = 4 metry = cztery kroki
Brawo :)

Pozdrawiam

p.s.

Względnie maluśkie to Słońce; Aż dziw, że tak mocno grzeje latem :D

odl.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje osiągnięcia i prawdopodobnie sporą wiedzę jak na Twój wiek ale jeśli miałbym coś radzić to na przyszłość troszkę mniej o sobie, więcej o astronomii. Pozdrawiam i życzę sukcesów bo naprawdę mam wrażenie że nie często młodzi ludzie interesują się czymś więcej poza... no wiadomo.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to muszę znaleźć odcinek "To nie żadna farsa- ja lecę na Marsa!", który będę mógł obejrzeć poza granicami Polski :)

 

Edit: Ok, znalazłem :)

I jak wrażenia?

 

Szanuję Twoje osiągnięcia i prawdopodobnie sporą wiedzę jak na Twój wiek ale jeśli miałbym coś radzić to na przyszłość troszkę mniej o sobie, więcej o astronomii. Pozdrawiam i życzę sukcesów bo naprawdę mam wrażenie że nie często młodzi ludzie interesują się czymś więcej poza... no wiadomo.

Jasne, my pojechaliśmy na tą wieczornicę by się zaprezentować i stąd te przechwałki. Ja staram się być skromną osobą, no ale sytuacja w jakiej się znalazłem wymagała ode mnie całkiem innego nastawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?

 

Zastanawiam się na ile to jest reżyserowane...Wszystko to mówiliście tak sami z siebie?

Jak ktoś nie widział, polecam :D

http://player.pl/programy-online/rozmowy-w-toku-odcinki,63/odcinek-2460,to-nie-zadna-farsa-ja-lece-na-marsa,S00E2460,50151.html

 

P.S. Jeżdżenie ciągnikiem rolniczym jest fajne, ja to uwielbiałem robić wieku "-nastu" lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się na ile to jest reżyserowane...Wszystko to mówiliście tak sami z siebie?

Jak ktoś nie widział, polecam :D

http://player.pl/programy-online/rozmowy-w-toku-odcinki,63/odcinek-2460,to-nie-zadna-farsa-ja-lece-na-marsa,S00E2460,50151.html

 

P.S. Jeżdżenie ciągnikiem rolniczym jest fajne, ja to uwielbiałem robić wieku "-nastu" lat :D

Minął już rok od tego występu (prawie), zrobiłem prawko i zmieniłem nieco swoje nastawienie. Jeśli chodzi o reżyserowanie odcinków to za bardzo mówić nie mogę, ale zapewniam, że historia w 100% była moja i mojego ojca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.