Skocz do zawartości

sprzedam obiektyw Helios 58mm f/2 i walizka na sprzęt astro


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś 2 pozycje na sprzedaż:

1) Obiektyw Zenit Helios 44m-4 58mm, f/2. Mocowanie M42. Obiektyw w 100% sprawny. Działa przesłona (w oryginale jest bolec przesłony, który ją przymyka dopiero przy robieniu zdjęcia (w aparatach Zenit), w aparatach teraźniejszych to nie działa, tak więc przesłona jest zrobiona tak, że zamyka się od razu po przekręceniu pierścienia). Ustawianie ostrości chodzi z lekkim oporem, tak jak powinno być. W komplecie również jest przejściówka z M42 na Canon EOS z potwierdzeniem ostrości (w wizjerze, kiedy już dobrze wyostrzymy na dany obiekt, zapala się czerwona i/lub zielona lampeczka potwierdzająca ostrość). Jest to mega ułatwienie w stosunku do tradycyjnych przejściówek, bez elektroniki, naprawdę, porównywałem. Jest to też wysokiej klasy przejściówka (w jakiejś wcześniejszej, której miałem za jakieś 30zł po ok. tygodniu - dwóch odpadł całkowicie element elektroniczny (styki)). A ta po ponad roku użytkowania ma się bardzo dobrze i spełnia swoje zadanie. W komplecie również dekielki (przedni na obiektyw i tylni na złączkę, czyli normalny jak mają obiektywy Canona z tyłu). Szkiełko daje piękny bokeh, sporą jasność bez widocznych wad obrazu. Stan mechaniki bardzo dobry-, jakieś małe otarcia, ryski i odpryski farby. Jeśli chodzi o optykę, to od strony aparatu prawdopodobnie kiedyś został położony na soczewce i został ślad. Zaznaczony na zdjęciu. Jest też po tej stronie trochę maleńkich rysek. Po drugiej stronie widoczne "jakieś coś", co ciężko mi określić, czym jest. Ciągle jest w tym samym miejscu i jak się patrzy pod innym kątem na obiektyw to też to widać. A więc to też jakaś wada. Zaznaczone na zdjęciu. Oczywiście wszystkie powyższe wady NIE MAJĄ ŻADNEGO WPŁYWU NA DAWANY PRZEZ OBIEKTYW OBRAZ. Załączam przykładowe fotki z Canona 350d. Można też ten obiektyw stosować do robienia b. dużych powiększeń przy małej odległości od fotografowanego obiektu, poprzez zastosowanie metody odwrotnego mocowania dwóch obiektywów (jeden normalnie do lustrzanki, a drugi w drugą stronę do tego obiektywu z lustrzanką). Tak też się z tym szkiełkiem nieco bawiłem, ale z Nikonem P510, załączam zdjęcia. Oczywiście do tego potrzebna specjalna redukcja i zalecany statyw. CENA ZA KOMPLET: 160zł + wysyłka.

2) Walizka na okulary i akcesoria astronomiczne Orion, zamykana na kluczyk. Wymiary: 452mm x 325mm x 150mm. Waliza wypełniona prostopadłościennymi kostkami z jakiejś pianki, posklejanymi ze sobą. Dla chcącego pozamieniać na jakieś inne gniazda na okulary i filtry nie będzie raczej problemu, jeśli ma jakiś klej, nożyczki, trochę czasu i zapału. Z założenia walizka jest pod zestaw okularów Meade UWA 4.7mm, 8.8mm, 14mm, 20mm, 24mm, 30mm i filtry. Teraz (a więc oryginalnie) jest przygotowana pod: 1 x filtr 2" (mniejsze pudełko), 4 x filtr 2" (większe pudełko), 1 x dziura o szerokości 2", ale na głębokość mniejszą niż 2", nie wiem, do czego to jest, 3 x okulary 1,25" pokroju Meade UWA 4.8-14mm (czyli też ES-y, TMB planetary, itp), 3 x większe okulary 2" - jeden dokładnie pod Meade UWA 20mm, drugi - Meade UWA 30mm, trzeci - Meade UWA 24mm. Podobne również zapasują. Mogę podać dokładne wymiary otworów pod okulary 2", jeśli ktoś by chciał. Mało używana. W komplecie 2 kluczyki i pasek. Stan: z zewnątrz raczej ok, może pod światło jakieś rysy/zacieki/plamki/niedociągnięcia w malowaniu widoczne. Wewnątrz są nieco odkkształcenia od dwóch okularów, które tam trzymałem - w gnieździe 2" po lewej stronie i po prawej. Niektóre prostopadłościany się nieco poodklejały i poluzowały, ale same nie odpadają i się w miarę trzymają. CENA: 160zł + wysyłka.

Kontakt przez PW lub mail: michal.kubi99@gmail.com

Pozdrawiam i zapraszam!

DSCN9295.JPG

DSCN9297.JPG

DSCN9300.JPG

DSCN9301.JPG

farba na ścianie.JPG

igła z nitką.JPG

porwana kartka papieru.JPG

końcówka długopisu.JPG

IMG_6482.JPG

IMG_7675.jpg

IMG_2047.jpg

IMG_3052.JPG

IMG_3054.JPG

IMG_3058.JPG

IMG_3055.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walizka aktualna w cenie 130zł z wliczoną wysyłką.

Z zestawu obiektywu aktualny tylko sam obiektyw (bez przejściówki M42 --> EOS z potwierdzeniem ostrości). Więc nowa cena (za sam obiektyw): 110zł z wliczoną wysyłką. Polecam obiektyw, naprawdę robi świetne fotki.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obiektywu dodaję jako gratis osłonę przeciwsłoneczną (ATM, bez gwintu, pasuje tylko do tego modelu obiektywu, no chyba, że inny ma taką samą średnicę zewnętrzną), a także przeciwko parowaniu, jeśli obiektyw będzie wykorzystywany do nocnych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sprzedam obiektyw Helios 58mm f/2 i walizka na sprzęt astro

Posiadam taki sam obiektyw Helios-44M-4 2/58, używam go z NIKON D5200, w niczym nie ustępuje renomowanym obiektywom dedykowanym do Nikona. Przejściówka z M42 do Nikona powinna być z soczewką i nie ma żadnych problemów z ostrzeniem do nieskończoności. Starej daty obiektyw ale znakomita optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.