Skocz do zawartości

Prelekcja w liceum


Gość Bellatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bellatrix

Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami ;)

Paether, prosiłeś mnie żebym opowiedziała o prelekcji. Jestem już po sympozjum i powiem szczerze, że wyszłam pełna podziwu. Przede wszystkim dla młodzieży- ta, która jest teraz w prównaniu do tej sprzed 10 lat gdy ja byłam licealistką, to zupełnie dwa inne światy. To już nie dzieciaki z wulgarnymi grymasami na twarzy, parskające prychające śmiechem ze wszystkiego (oczywiście pomijam wyjątki bo takie są zawsze). Ci "współczęsni" (tak wiem, mało fortunne określenie, no ale nie nie o to chodzi ;) ) są tacy jakkby przedwojenni. Pieknie ubrani, stosownie do sytuacji. Słuchają z uwagą, zachowują się bardzo grzecznie, kulturalnie, patrzą i rozumieją, szukają, pytają. Widać to po tych mądrych oczach, po skupieniu na twarzach. Trochę czasu już uczę młodzież na korepetycjach (z chemii) i obserwuję dokładnie tę samą postępującą zmianę (na lepsze oczywiście).

Oprócz mnie, wykład wygłaszało trzech profesorów i jeden nauczyciel fizyki- fascynat astronomi. Muszę przyznać, że podejmowali ciekawe tematy. Na szczęście odpuścili sobie fale grawitacyjne (jakby ktoś nie miał internetu i telewizji i nie słyszał o tym do porzygu ;) ) Było trochę o wynalazkach Tesli, o indukcji elektromagnetycznej, o promieniowaniu kosmicznym i o czarnych dziurach (temat nieśmiertelny odkąd pamiętam z sympozjów i co ciekawe zawsze budzi zainteresowanie).

"Moje" księżyce także spotkały sie z aprobatą.

Dziękuję wszystkim, którzy mi doradzali i pomogli mi w wyborze najbardziej odpowiedniego tematu. Dzięki Wam nie uśpiłam słuchaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.