Skocz do zawartości

13 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko w naszym Kraju sprawdzają się prognozy dwutygodniowe ;) oby nie było żadnych powodzi, ma być ładnie. Z resztą Adamo już pół roku temu zarezerwował pogodę na zlot :mr.green:.

 

Jeśli ktoś będzie jechał przez Lublin (najlepiej w godzinach porannych B) ) , to z chęcią bym się zabrał. Jadę sam i mam kilka gratów (montaż/teleskop/torba). Z chęcią umilę komuś podróż swoim towarzystwem i rozmowami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weź jeszcze swoją książkę Nieistotne! W każdym razie chciałabym nabyć 1, z dedykacją rzecz jasna :)

 

Ok. Wezmę dla Ciebie egzemplarz.

 

P.S: Wziąłbym też ze 3 egzemplarze na nagrody, tylko nie wiem, czy będzie jakiś konkurs indywidualny dla dorosłych.

 

*edit*

@ Adam, Krzysiu, pamiętacie może, czy w Adepcie biorą udział częściej osoby nastoletnie, czy więcej jest młodych osób?

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok. Wezmę dla Ciebie egzemplarz.

 

P.S: Wziąłbym też ze 3 egzemplarze na nagrody, tylko nie wiem, czy będzie jakiś konkurs indywidualny dla dorosłych.

 

*edit*

@ Adam, Krzysiu, pamiętacie może, czy w Adepcie biorą udział częściej osoby nastoletnie, czy więcej jest młodych os

 

 

Olo - przejrzyj zdjęcia z konkursu. Chyba więcej nastoletnich było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .

Czy będzie ktoś na zlocie , kto byłby w stanie skolimować lornetkę TS 20x88 ( klon Apogee ) ? Z tego co wiem potrzebna jest ława optyczna , choć może się mylę i są jakieś sposoby na skolimowanie "w terenie"

Lornetkę skolimowałem na oko , daje teraz poprawne obrazy jednak do ideału jeszcze trochę brakuje .

 

To samo dotyczy nasadki bino Denkmeier II

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko w naszym Kraju sprawdzają się prognozy dwutygodniowe ;) oby nie było żadnych powodzi, ma być ładnie. Z resztą Adamo już pół roku temu zarezerwował pogodę na zlot :mr.green:.

 

Jeśli ktoś będzie jechał przez Lublin (najlepiej w godzinach porannych B) ) , to z chęcią bym się zabrał. Jadę sam i mam kilka gratów (montaż/teleskop/torba). Z chęcią umilę komuś podróż swoim towarzystwem i rozmowami ;)

 

Mamy 2 miejsca w bagażniku ;-) , wyjeżdżamy z Lublina w godzinach średnio porannych, możemy Cię zabrać (w obie strony oczywiście :-) ).

Jeżeli jesteś zainteresowany podwózką odpowiedz na forum lub na prv. Ja robię tylko za kierowcę, a junior jest Kierownikiem wycieczki - Jadę z Michałem z PTMA Lublin.

Edytowane przez AndKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzie, Ludzie! - co ja robię?

Za grosze chcę "oddać" w dobre ręce bardzo solidny montaż pod duże lornetki. Montaż zaprojektowałem I zbudowałem z myślą o ex-mojej TS 25x100. Lornetkę sprzedałem a montaż mi został. Wykonany ze sklejki, bardzo solidny i sztywny, umożliwia komfortowe obserwacje w pobliżu zenitu. MOntowany przez gwin statywowy do klasycznego statywu foto. Czy ktoś ze zlotowiczów byłby zainteresowany zakupem w promocyjnej cenie?

Zamieszczam kilka zdjęć jak montaż prezentował się z 25x100.

Zainteresowanych proszę o kontakt przez P.W - mogę zabrać montaż w Bieszczady.

_DSC1939_01.JPG

_DSC1941_01.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Starałam się trzymać z nagrodami w temacie astro. Mam nadzieję, że baton MilkyWay się trzyma. ;)

Howk!

Tak, blada twarz z czerwonym ustem dobrze prawi! - dziecko o największej wiedzy z dziedziny ewolucji gwiazd, powinno otrzymać ciężarówkę STAR :D

Howk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs ADEPT 2016

 

Pytania zostały ułożone.

Jak zwykle będzie to test wielokrotnego wyboru.

Pytań jest 30, praktycznie z każdej dziedziny astronomii :D

 

Konkurs jest skierowany do młodych adeptów astronomii nie posiadających własnego sprzętu obserwacyjnego.

 

PS. Pytania są banalne, jak zawsze :buahaha: i raczej nikt nie będzie potrzebował :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Układający pytania przystępuje właśnie do mozolnego poszukiwania prawidłowych odpowiedzi :D

 

No baaaaaaaaaaaaa :)

 

PS. Żeby Wam nie było łatwo na konkursie HARDKORE (konkurs drużynowy, który prowadzi Urszula), to tam też dorzucę ze 2 pytania od siebie, będzie :Cry: i :scratchhead: oraz :wow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna roszada prelekcji

 

 

czwartek 5 V:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-19:00 kolacja
- 19:30 Klub POLARIS "Problem Lightpollution w Polsce"

piątek 6 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Uroczyste otwarcie XIII zlotu
- 11:15 Maciej Mikołajewski "Słońce i Klimat"
- 12:45 Przemysław Rud "Polska Agencja Kosmiczna - bilans otwarcia, struktura, cele i zadania na przyszłoć"
- 14:15 Michał Żołnowski "Amatorskie odkrycia astronomiczne"
- 15:30 Piotr Harańczyk "Czy czarne dziury mają włosy?"
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 18:30 Maciej Mikołajewski "Astronarium i anegdoty produkcyjne"
- 19:30 ALDARON BAND
- 21:00 grilparty
- Nocne Obserwacje/dyskusje

sobota 7 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Michał Żołnowski "AstroChile 2009-2016"
- 12:00 Łukasz Sujka "Astrofotografia słoneczna - modyfikacje sprzętu i obróbka zdjęć"
- 13:30-14:00 Konkurs "Adept 2016" oraz "Adepcik" dla najmłodszych
- 13:45-14:15 Konkurs grupowy "Hardcore" (dla wszystkich)
- 14:15 Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród
- 15:00 Zdjęcie grupowe
- 15:30 Karol Wójcicki "Z głową w gwiazdach LIVE - kosmos z kanapy"
- 17:00-18:00 obiadokolacja
- 18:30 Janusz Krywult "Wszechwiat galaktyk"
- Nocne obserwacje/dyskusje
niedziela 8 V:
- 7:00-11:00 śniadanie

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.