Skocz do zawartości

Pulpit zdalny - pomoc


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem sobie laptopa z windows 7 pro do sterowania sprzętem astro i uruchomiłem na nim usługę pulpitu zdalnego. Do tego komputera podłączam się z lapkiem z windows 8 i do tej pory wszystko gra i działa ale po jakimś czasie laptop z windows 7 samoistnie się wyłącza (około15 min) ale tylko gdy jest uruchomiony pulpit zdalny. Za diabła nie wiem co jest przyczyną. Może ktoś miał taki przypadek i podzieli się wiedzą :). Dziękuję

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się całkowicie czy przechodzi w stan czuwania? Jeśli całkowicie to wskazuje raczej na problem ze sprzętem, najczęściej przegrzewanie spowodowane zapchanym chłodzeniem i zaschniętymi pastami/termopadami. Jeśli stan czuwania to sprawdź zarządzanie energią w systemie.

I wyłącz wygaszacz ekranu na lapku z win7 pro.

Edytowane przez piotrkusiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się całkowicie czy przechodzi w stan czuwania? Jeśli całkowicie to wskazuje raczej na problem ze sprzętem, najczęściej przegrzewanie spowodowane zapchanym chłodzeniem i zaschniętymi pastami/termopadami. Jeśli stan czuwania to sprawdź zarządzanie energią w systemie.

 

Wyłącza się całkowicie.

To nie może być kwestią przegrzania bo jak pracuję na tym kompie bezpośrednio (nie zdalnie) to wszystko śmiga i to nawet przy dużych obciążeniach procesora i pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza, czyli zamyka się elegancko system, czy nagłe bach i nie działa? Sprawdzałeś ustawienia zasilania? Teoretycznie one nie zależą od używania pulpitu zdalnego. A jaki pulit używasz? TemaViewer, czy Windowsowy?

Zamyka się gwałtownie (jak by brakło prądu) (brak wirusów).

Pulpit windowsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pokazuje dziennik zdarzen? Jesli sie zamknal sam to powinien byc jakis wpis w systemie. Jesli sie za to zamknal np z BSODem to tez + przy kolejnym starcie bedzie pytal czy uruchomic tryb awaryjny. Polaczenie masz po wifi czy kablu? Moze warto sprawdzic czy sterowniki do karty sa najnowsze, moze to wina bugu w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ogarnąć co jest w dzienniku (błędów jest sporo). Przy ponownym uruchomieniu pokazuje się menu wyboru sposobu uruchomienia (awaryjny, normalny itp).

Połączenie jest przez WiFi. Stery do karty normalnie działają.

 

PS Jeden z komunikatów dziennika:

"Poprzednie zamknięcie systemu przy 20:41:31 na ‎2016-‎03-‎02 było nieoczekiwane".

 

kolejny:

"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

 

i wcześniejsze komunikaty mówią o sterownikach drukarki (ale z komputera z którego się łączę).

Wyłączyłem udostępnianie drukarek i zobaczę co się będzie działo.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob test przez kabel z wylaczonym wifi. Odpadnie wtedy kwestia sterownikow jesli stanie sie to samo. Takie wywalenie systemu najczesciej oznacza problemy sprzetowe/sterownikow, jesli system jest czysty pod katem wirusow.

Edytowane przez sq7ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak udostępnienia drukarek nie pomogło (kolejne wyłączenie kompa). Jutro sprawdzę po kablu. I muszę poszukać jakiegoś programu co przedstawia logi systemowe w przyjaznej postaci :)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się restartuje przez aktualizacje automatyczne których nie może zainstalować i się wywala.

 

Zawsze możesz uruchomić naprawę systemu z płyty instalacyjnej win7. Moze coś znajdzie...

 

Dla świętego spokoju warto również przetestować ram, np hiren's boot

 

Edit.

Sprawdź czy masz punkt przywracania systemu zanim pojawiły się problemy. Jeżeli taktak to przywroc go i obserwuj czy się pojawia tete same problemy.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamviewer wymaga polaczenia do Internetu a VNC jest duuuuuzo wolniejsze od RDC. Jesli laczysz sie po LAN to zdalny pulpit jest najlepszym rozwiazaniem jakie jest w ogole dostepne. Ja bym jednak probowal naprawic sytuacje bo to nie moze byc wina RDC.

 

Wysłane z mojego SM-N915F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamviewer wymaga polaczenia do Internetu a VNC jest duuuuuzo wolniejsze od RDC. Jesli laczysz sie po LAN to zdalny pulpit jest najlepszym rozwiazaniem jakie jest w ogole dostepne. Ja bym jednak probowal naprawic sytuacje bo to nie moze byc wina RDC.

 

Wysłane z mojego SM-N915F przy użyciu Tapatalka

Sorry, ale to NIEPRAWDA. Team Viewer wymaga podłączenia do Internetu tylko w momencie instalacji i zakładania konta. Team Viewer NIE WYMAGA połączenia z internetem do normalnej pracy po LAN. Wersja 11.0 Team Viewera jest piekielnie szybka i bardzo stabilna.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to NIEPRAWDA. Team Viewer wymaga podłączenia do Internetu tylko w momencie instalacji i zakładania konta. Team Viewer NIE WYMAGA połączenia z internetem do normalnej pracy po LAN. Wersja 11.0 Team Viewera jest piekielnie szybka i bardzo stabilna.

Czyli pierwsze co sprawdzam to Team Viewer i połączenie na kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to NIEPRAWDA. Team Viewer wymaga podłączenia do Internetu tylko w momencie instalacji i zakładania konta. Team Viewer NIE WYMAGA połączenia z internetem do normalnej pracy po LAN. Wersja 11.0 Team Viewera jest piekielnie szybka i bardzo stabilna.

Macku, racja trzeba zezwolic w opcjach dostep po LAN - moje niedopatrzenie. Tak czy inaczej predkosc nie jest taka jak zdalnego pulpitu. Wlasnie porownalem wszystkie trzy i teamviewer ma najwieksze lagi - w firecapture bedzie to widac najbardziej. Nawet VNC dziala ciut szybciej (oczywiscie zeby konkurencja byla rowna wylaczylem optymalizacje predkosci a wlaczylem jakosci bo inaczej teamviewer zmniejsza ilosc kolorow w locie). Najlepsze wyniki pod tym katem mialem w Citrix Xendesktop, tam mozna plynnie otworzyc dwa filmy w HD i nic sie nie tnie ale to troche przegiecie zeby stawiac serwer VM do astro :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka kolejność zdarzeń administracyjnych od ostatniego:

 

-Poprzednie zamknięcie systemu przy 16:23:19 na ‎2016-‎03-‎03 było nieoczekiwane.

 

-Szybkość procesora 0 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 23 s od ostatniego raportu.

 

-Szybkość procesora 1 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 23 s od ostatniego raportu.

 

-Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

 

-( to było wcześniejsze zamknięcie) System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

PS zdarzenia, które zaznaczyłem na zielono powtarzają się zawsze przed wyłączeniem na kilka lub kilkanaście sekund wcześniej. Czasem jeszcze jest po nich jakiś błąd

 

Dołączam raport w txt.

raport.txt

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziales to? http://forum.komputerswiat.pl/topic/41503-ostrze%C5%BCenie-w-dzienniku-zdarze%C5%84/ chociaz to dotyczy jednie ostrzezenia, a nie krytyka.

jezeli nie masz zadnych waznych rzeczy to moze poprostu szybsze bedzie przywrocenie systemu i sprawdzenie czy blad sie pojawi....

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzaiłem

Ale raportowałem temp procka i okazało się że MAX miałem 91 stopni. Okazało się że był gazetą zasłonięty jeden wlot. przy spadku temp do 78 stopni nastąpiło wyłączenie. Trochę dziwne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.