Skocz do zawartości

Saturn 2016


emeł

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy Saturn.

 

Ogniskowa 4500 mm, 100%, 200% i 60%.
Orion Optics UK VX8, Orion Atlas EQ-G, Meade S5000 TeleXtender 5x, ASTRO ELECTRONIC ADC-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.6, AutoStakkert_2.6.1.4, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_231022_20160621.jpg

200.jpg

60.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dzisiaj do obserwatorium ale seeing fatalny i bardzo ciepło. Ponieważ już tam się pofatygowałem, trzeba było zrobić coś pożytecznego. Postanowiłem sobie przypomnieć jak to jest z korektorem ADC i bez niego. Zrobiłem dla Was małe porównanie. Warto zwrócić uwagę na stack z opcją RGB Align, stacka bez korekta i porównać go do tego z ADC. Widać na tym bez ADC większe rozmycie. To dowodzi tylko tego, że ta opcja w AS! usuwa tylko kolory, nic nie poprawia na jakości avika.

 

Więc jak Ktoś jeszcze się waha czy kupować ADC a chce kupić, to już lepszego dowodu nie znajdzie ;).

 

To są surowe stacki, zrobione w AutoStakkert. Aviki nagrywane bezpośrednio po sobie, więc nie ma mowy o wielkiej zmianie seeingu, który długo był na podobnym poziomie.

P.ADC.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

sct 8 500klatek z alccd IIc

Przepiękna jest ta wersja, gdzie widać księżyce. Nietypowe i urokliwe, bo zazwyczaj widzi się zdjęcia z wyrazistym Saturnem, a satelitów nie widać wogóle.

A w okularze teleskopu też widzisz wtedy tak jasnego, świetlistego Saturna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc miałem dziś czas to trochę posiedziałem nad Saturnem, ostatecznie wyszedł mi taki ( najlepszy w mojej karierze amatorskiej astrofoto :) ) Widać całą przerwę Cassiniego.

Setup ten co zawsze.

Sk 150/1200 Eq5 SynScan GoTo, Neximage 5 Solar System, GSO APO 2.5 x.

 

Marcin , jest dobrze , dobra rada wuja dobra rada ;)

 

Nakręć takich avi ze 20.

 

Po zrobieniu fotek z każdego avi wyostrz je ale nie za mocno.

 

Zestakuj 20 fotek i delikatnie wyostrz , bardzo delikatnie.

 

Zniknie ci szum i poprawi sie kolorystyka .

 

Efekt i pochwały na forum murowane .

 

Mój Saturn wykonany tą metoda w kiepskich, bardzo kiepskich warunkach.

post-1607-0-59079200-1430386643.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.