Skocz do zawartości

Uziemienie monta


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pomiar skuteczności uziemienia- wujek google. Sto dwudziesty ósmy raz napiszę - znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup transformatora separującego . Wtedy takze na zlotach i wyjazdach jesteś bezpieczny i mont nie " szczypie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie czytasz forum. Mateusz to zminiaturyzował ale pomysł nie jest nowy. Kilku z nas uźywa podobnych rozwiązań od lat

Ech czytam czytam... Sam byś nie dał rady przebić się przez historię z tego forum. Na tej jednej stronie Autorzy mają łącznie 10.000 postów ...

Ale kopię te dane, choć czasem błądzę po omacku fakt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam taki nieco "zwyklejszy" miniaturowy PC (ok 20x20x6 cm) z wifi, który leży pod teleskopem i steruje wszystkim. Ale myślę właśnie o czymś jeszcze mniejszym, co zmieściłoby się do środka montażu. Wtedy już nic nie trzeba będzie podłączać i dodatkowo nosić. Czegoś takiego chyba nikt nie zrobił, więc mam nadzieję być pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwuję w ogrodzie przy domu więc mi starczyłby taki mini komputerek z WiFi, żeby mieć podgląd z gabinetu, gdzie mam potężnego kompa. No i żeby nie marznąć przy sesjach foto.

Teoretycznie zwykły laptop wystarcza, ale ... takie małe coś można faktycznie podpiąć pod montaż i nie martwić się że kapie rosa czy lód się robi.

Wizual to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nada się prawie tak samo, jak taki mini PC. Komputer się grzeje, więc jak tylko pracuje, to teoretycznie nic mu nie straszne. Komp z linka powinien być bardziej niezawodny, bo ma rozszerzony zakres temperatur, ale zwykły pracujący teoretycznie do zera w zdecydowanej większości przypadków też wytrzyma. Zaleta jest głównie w miniaturyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego na przykład:

http://ieiworld.pl/?p=/pl/menu/2/1/5a/2

Tak wygląda moje rozwiązanie:

IMG_3692.JPG

nie miałem jeszcze mozliwości przetestować w boju, "na sucho" działa bez zarzutów - mini PC przez EQMOD, Maxima i Astrohuba steruje wszystkim, zarządam nim przez TeamViewer.

Ale widzę że chcesz jeszcze iść o krok dalej:)

Swoją drogą, dalczego nikt (oprócz Eagle http://www.primalucelab.com/astronomy/eagle-control-unit-for-telescopes-and-astrophotography.html ) nie oferuje takich rozwiązań fabrycznie? Przy dzisiejszej technologii to tylko układanie klocków.

Edytowane przez swobodny
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.