Skocz do zawartości

Refraktor Sky-Watcher 80/400


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprzedaję refraktor Sky-Watcher 80/400, popularny model. Ten sam, co w linku tutaj: http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=39077

 

Kupiłem go niedawno z myślą o pracy z SW Virtuoso. Okazało się, że chwieje się on tak bardzo (w dodatku sam się obraca), że nie będę w stanie opanować. Zdecydowałem, że pieniądze powinny być wykorzystane bardziej w stronę obiektywu SW 80/400 Samyang 500mm f/6.3. Odrośnik do teleskopu jest odklejony, przez co można go wsadzić lub wysunąć. To na plus, dlatego mam nadzieję, że nikt nie potraktuje tego jako wadę.

 

Cena: 200 złotych + koszt wysyłki.

 

Ważne! Wysyłka teleskopu możliwa najwcześniej 30 marca!

Ważne! Zdjęcie teleskopu jest w linku wyżej, w tej chwili nie mam przy sobie tego sprzętu. Najwcześniej fotki mogę wysłać w środę wieczorem. Ale gwarantuję, że stan jest taki sam, jak na fotce wyżej.

Edytowane przez LibMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teleskopem dostałem obejmy, a tam jest wejście do śrubki z dovetaila od Virtuoso. Więc teoretycznie jest przymocowany. Tylko pole powierzchni (w dodatku, że jest okrągłe) styku jest tak małe, że mogę po prostu tę tubę obracać. Czyli trzeba szukać alternatywnych metod podłączenia. Ja miałem dodatkowo problemy z wiatrem, więc na Virtuoso musi być coś krótszego. Obraz stabilniejszy od MAKa 127, ale to kręcenie się całkowicie wyklucza do dalszego astrofoto. W dodatku, obiektyw 500mm f/6.3 od Samyanga jest krótszy, lżejszy i mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej da się podłączyć z montażem. Nie mniej, wymiana na Samyanga 500mm f/6.3 będzie u mnie bardziej potrzebna. W obecnej chwili nie widzę możliwości dalszego zastosowania SW 80/400, gdyż szybko zostałby zastąpiony obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam na razie co sfocić, bo dopiero w środę będzie przy mnie sprzęt (jestem na studiach, a teleskop został w domu).

 

Nie mam potrzeby rozpatrywania tego problemu, gdyż nie będzie mi to potrzebne :) No chyba, że znajdzie się ktoś zainteresowany, że akurat chce go postawić na SW Virtuoso. Wtedy mogę dokładniej opisać dlaczego na niego nie postawiłem. Przecież bawimy się tutaj w tanie metody astrofoto, a sprzęt taki jest dedykowany do normalnych montaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.