Skocz do zawartości

Problem z ASCOMem przy HEQ5 SynScan


Avik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jak w tytule, mam problem z ASCOMem. Konkretnie mówiąc platforma nie chce mi się za Chiny ludowe połączyć z montażem. Mam upgradowany HEQ5 do SynScana, zakupioną przejściówkę RS232-USB z zainstalowanym sterownikiem (po podłączeniu kabelka pokazuje się port COM3), pilot jest w trybie PC-Direct. Mimo wszystko po wszelkich próbach nawiązania kontaktu wyrzuca Connection Error; Timeout. Ciekawi mnie też to, że ASCOM teoretycznie widzi ten port COM3, bo w gdy w ASCOM diagnostics wlącze List Available COM Ports to wyrzuca ten COM3, a kiedy w konfiguracji montażu kliknę przy ustawieniach portu na lornetkę to mieli mieli mieli i wyrzuca, że nie znalazł żadnego portu :/ Pomocy! Mam tylko przerwę wielkanocną na ogarnięcie tematu. Potem powrót na studia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jak w tytule, mam problem z ASCOMem. Konkretnie mówiąc platforma nie chce mi się za Chiny ludowe połączyć z montażem. Mam upgradowany HEQ5 do SynScana, zakupioną przejściówkę RS232-USB z zainstalowanym sterownikiem (po podłączeniu kabelka pokazuje się port COM3), pilot jest w trybie PC-Direct. Mimo wszystko po wszelkich próbach nawiązania kontaktu wyrzuca Connection Error; Timeout. Ciekawi mnie też to, że ASCOM teoretycznie widzi ten port COM3, bo w gdy w ASCOM diagnostics wlącze List Available COM Ports to wyrzuca ten COM3, a kiedy w konfiguracji montażu kliknę przy ustawieniach portu na lornetkę to mieli mieli mieli i wyrzuca, że nie znalazł żadnego portu :/ Pomocy! Mam tylko przerwę wielkanocną na ogarnięcie tematu. Potem powrót na studia :(

 

ASCOM ze sterownikiem Celestrona czy EQMOD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o tym temacie wydaje mi się teraz do zamknięcia. Z tego też miejsca chciałbym przeprosić za fałszywy alarm ale dla potomnych napiszę co i jak. ASCOM ze sterownicami do EQMODa. Gdzieś wcześniej na forum przeczytałem, że w ustawieniach portu i w ogóle w ustawieniach nie za bardzo jest co grzebać tylko trzeba zmienić Baud na 115200 i wszystko śmiga na defaultach. Dlatego właściwie zapobiegawczo tej opcji nie zmieniałem. Błąd. Zmieniłem na 9600 i wszystko śmiga jak ruska torpeda :) Natomiast pozwalając sobie skorzystać z wątku zapytam o coś jeszcze. Mam problem z kamerka guidującą. I to dość poważny bo nie wiem jak ją podłączyć. Wszystko wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Kamerka jest kupiona lata temu ale z tego co wiem jest przystosowana do dłuższych ekspozycji i tak dalej. Problem w tym, że kiedy podłączam ja pod USB komputer kompletnie jej nie widzi (wyrzuca Nieznane urządzenie USB) a PHD nie pokazuje obrazu na żadnej z opcji podłączenia kamerki. Uda się coś z tym zrobić?

http://imgur.com/0ajm6fE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ASCOM ze sterownikiem Celestrona czy EQMOD?

 

podpowiem, że mój synscan 4 działa w trybie zwykłym z Celestronem, a w DPC z EQMOD - przy EQMOD - nie działa "wykrywanie" portu w konfiguracji, trzeba ustawić, zapisać, używać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej na forum przeczytałem, że w ustawieniach portu i w ogóle w ustawieniach nie za bardzo jest co grzebać tylko trzeba zmienić Baud na 115200 i wszystko śmiga na defaultach.

Prędkość 115200 jest odpowiednia tylko dla nowego AZ-EQ5, natomiast wszystkie inne montaże SW (nie wiem tylko, jak w AZ-EQ6?) wymagają prędkości 9600.

 

A co do kamerki, to poszukaj w necie sterowników. Zapewne taki stary sprzęt nie zainstaluje się automatycznie.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wessel W zasadzie jest to bez znaczenia. Po prostu poniżej jakiejś jasności pozostaje tylko taki podbity szum. Przy jaśniejszym otoczeniu jest niewiele lepiej. W jasnym pokoju jedyne co było widać to majaczące kształty, nic konkretnego. Cokolwiek było widać w momencie kiedy skierowałem kamerkę wsadzoną w szukać na księżyc. Też bez szału oczywiście, ale chyba przez ogromną jasność księżyca (który i tak pozostał jasną plamą) przyciemniło się niebo. Z tym, że tutaj to, że księżyc został plamą mnie nie dziwi - w końcu była pełnia a ekspozycje dość długie. Nie wiem za to co się dzieje w reszcie sytuacji i skąd taki szum.

@Tayson A nuż widelec... pobiorę nowszą wersję i dam znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.